ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



kad se objavi BDI idemo preko 1150

Danas BDI utječe na cijenu ATPL kao i mjesečina na kiseljenje kupusa!
[/quote]

Ima neko link gdje se može pogledati BDI

Thanks [thumbsup] [pray]

evo
Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed


kad se objavi BDI idemo preko 1150

Prijatelju danas vjerovatno nečemo doživjeti taj BUM, tj. preskok na 1150, ali u ponedjeljak sigurno i to bez obzira na druge dionice i indexe, bilo naše ili strane. Ipak dvojka na dnevnom je dvojka !!
LP

I very much love INGRA !!

Naši brodari rastu ima par minuta…jel to kocka bačena amerima…

Ne pratim nista jer ne razumijem to oko brodara…. ali, zar brodari tradicionalno ne rastu
u oktobru ………? i aprilu…? a zašto…ne znam….tako je nekako bilo svake godine….
e, pa živjele tradicije…..ne!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Naši brodari rastu ima par minuta…jel to kocka bačena amerima

Nije bačena kocka nego novac.

Kakav če utjecaj imati to što je Brazil tj.Rio de Janeiro dobio olimpijske igre 2016 g.?Znam da je daleko 2016 ali svi znamo što se događalo 2008 sa Kinom i izgradnjom potrebnih kapaciteta u sličnoj situaciji je i Brazil koji je uz Kinu i Indiju velesila u nastajanju,evo nekih zanimljivih podataka o proračunu i izgradnji za OI 2016

Broj stanovnika u Brazilu: 187.570 milijuna

Proračun: 11.1 milijarda dolara za izgradnju objekata, 5.5 milijardi za prometna infrastruktura, 2.2 za troškove kandidature, 813 milijuna za sigurnost, 770 milijuna eura za energetske projekte, 479 milijuna eura za sportske objekte

Prihodi: milijarda dolara od MOO, 570 milijuna od sponzora, 406 milijuna od prodaje ulaznica

Sportski objekti: 29 objekata plus četiri nogometna stadiona. Trenutačno je izgrađeno 18 objekata. U Olimpijskom parku će biti 10 sportskih objekata, a ostali u krugu 40 kilometara.

Otvaranje i zatvaranje: Na Maracani

Olimpijsko selo: 34 zgarde sa apartmanima s ukupno 17,700 ležajeva koji će se nakon OI prodati

Smještajni kapaciteti: 1.700 hotela sa 13.000 hotelskih ležajeva, 25.000 apartmana, 8.500 ležajeva na brodovima-hotelima, 20.000 ležajeva za medije.
Problemi – visoka stopa kriminala, nedovoljan broj hotelskog smještaja, nedovoljan prihod od sponzora.


Ne pratim nista jer ne razumijem to oko brodara…. ali, zar brodari tradicionalno ne rastu
u oktobru ………? i aprilu…? a zašto…ne znam….tako je nekako bilo svake godine….
e, pa živjele tradicije…..ne!

Ma da u kako kazes "Aprilu i Oktobru" ima dosta kise pa izvrsno rastu. Ovo je na zalost susna godina pa je mozda to uzrok nesto losijim rezultatima.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Ne pratim nista jer ne razumijem to oko brodara…. ali, zar brodari tradicionalno ne rastu
u oktobru ………? i aprilu…? a zašto…ne znam….tako je nekako bilo svake godine….
e, pa živjele tradicije…..ne!

Ma da u kako kazes "Aprilu i Oktobru" ima dosta kise pa izvrsno rastu. Ovo je na zalost susna godina pa je mozda to uzrok nesto losijim rezultatima.
[/quote]

evo na jugu lijepe naše dobro pada kiša , možda i ne bude sušna godina ?!
[cool]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !




Ne pratim nista jer ne razumijem to oko brodara…. ali, zar brodari tradicionalno ne rastu
u oktobru ………? i aprilu…? a zašto…ne znam….tako je nekako bilo svake godine….
e, pa živjele tradicije…..ne!

Ma da u kako kazes "Aprilu i Oktobru" ima dosta kise pa izvrsno rastu. Ovo je na zalost susna godina pa je mozda to uzrok nesto losijim rezultatima.
[/quote]

evo na jugu lijepe naše dobro pada kiša , možda i ne bude sušna godina ?!
[cool]
[/quote]
Evo mene na mom Bolu. Bracani placu za malo kise da bude maslinova ulja. Roska ali to nije dovoljno.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kakav če utjecaj imati to što je Brazil tj.Rio de Janeiro dobio olimpijske igre 2016 g.?Znam da je daleko 2016 ali svi znamo što se događalo 2008 sa Kinom i izgradnjom potrebnih kapaciteta u sličnoj situaciji je i Brazil koji je uz Kinu i Indiju velesila u nastajanju,evo nekih zanimljivih podataka o proračunu i izgradnji za OI 2016…

Imat će OI dobar utjecaj na gospodarstvo Brazila općenito, pogotovo za mnoge građevinske firme, ali bojim se da neće imati ni blizu takav efekt na BDI kao što je bio slučaj Kine.

Pa nije Brazil Kina da mora uvoziti rudu, kada su uz Australiju najveći svjetski izvoznici željezne rudače, ne treba njima nikakav uvoz. A dok nema potrebe za brodovima u ovoj priči nema ništa ni za BDI. Jedino eventualno može doći do kuršlusa ako se baš 2016.g. naglo povisi svjetska potražnja, pa usfali i ova standardna brazilska tura zbog njihovih osobnih potreba. To bi možda moglo biti zanimljivo. Ali vjerojatno će Brazil to uspjeti namiriti povećanom vlastitom proizvodnjom (za što ima snage) tako da bi prekooceanski prijevoz trebao ostati neokrznut.

Uostalom, ne vrijedi to ovdje i sada raspravljati, do 2016. godine ko živ ko mrtav. Za tih 7 godina koliko trebamo čekati na OI u Brazilu možeš napraviti dijete i poslat ga u školu, eto toliko trebaš čekati. A ionako ova priča nema utjecaja na cijenu dionice ni izdaleka. Pa tako ni ja ne znam zašto ovo uopće toliko komentiram, valjda mi je dosadno.
[smiley]

Ovaj zadnji mali rally od dva dana na BDI pripisujem isključivo ugljenu, a ta rudača uz željeznu rudu i žitarica najviše utječe na vozarine u bulk sektoru. Frapantan je broj cape size novogradnji što stižu u 4Q 2009 i 1Q 2010, pa želim vjerovati da je pred nama duga hladna zima i puno zahtjeva termoelektrana na ugljen za "pogonskim gorivom", a pomoglo bi da kinezi nastave kupovati miljun vozila mjesečno jer netko to mora proizvesti. Sretan sam ujedno što naši brodari uglavnom imaju panamax i supramax flotu, tu je situacija ipak nešto povoljnija, pa se ATPL čini dobrim shelter from the storm u ovim turbulentnim vremenima.
Ipak, primjetna je suzdržanost prodavatelja na zse u posljednje vrijeme što me raduje, samo da S&P 500 ne zaroni previše i nezaposlensot USA ne probije granicu od 10%, u tom slučaju možemo se nadati laganom oporavku, jer nas u suprotnom ni BDI na 3000 neće pomaći sa mjesta.

New Report

Close