ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Čudno , svi u debelom minusu a mi rastemo….


Čudno , svi u debelom minusu a mi rastemo….

Danas je ušlo 2-3 jača privatna igrača. Nisi primijetio?

Neznam ja šta si ti vidio, i sam sam trgovao po 250 kom prije par miseci pa se da zaključiti da je veliki igrač a nisam…Samo opet mi malo sumljivo, dionica se dosta diže a klimava je stolica…Promakne li se sutra 1150 odo ja malo vani……

Žao mi je što ovi ameri padaju, jednostavno nećete narasti sutra onoliko koliko bi trebali jer bdi je skočio skoro 100 bodova u samo 2 dana a ameri korigirani preko 1,5%

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

A tek ova korelacija BDI i S&P… Taman kad sam počeo hvatati neke zaključke, oni dva opet kontra… Sad BDI raste a S&P pada! [shocked] [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Kad uzmeš u obzir da oporavak još nije tu, u nas se još produbljuju problemi, najbolja je opcija biti idalje u nekom omjeru u kešu…

Svakako čudno. Znalo se da će nezaposlenost rasti. Čim će više rasti znači da će prije doći do preokreta tj. oporavka gospodarstva i logički je da indexi upravo sada i rastu. Ja mislim da ovo sad prodaju dioničari koji nisu pročtali nijednu knjigu o dionicama. A s druge strane netko i kupuje. Mislim da su s kupovne strane puno puno pametniji ljudi.


Žao mi je što ovi ameri padaju, jednostavno nećete narasti sutra onoliko koliko bi trebali jer bdi je skočio skoro 100 bodova u samo 2 dana a ameri korigirani preko 1,5%

Kolega, danas su indeksi pali na osnovu statističkih podataka koji se odnose na protekla razdoblja, a BDI raste zbog povećane potrebe za transportom sirovina, koje će nakon što se od njih proizvedu neki proizvodi i transportiraju na tržišta diljem svijeta imati utjecaj na statističke pokazatelje u budućnosti.
Činjenica je da je dno krize dosegnuto i da na dalje može ići samo prema gore. Kojom brzinom ovisiti će o brojnim faktorima, ali svakako da bi došlo do rasta prodaje na tržištima, potrebno je transportirati sirovine i gotove proizvode. Zato će BDI rasti prije nego što burzovni indeksi krenu u jači rast. Konačno i ova korekcija je zdrava jer bi daljnji rast bio neutemeljen ( fundamentalno ).

Potrošnja u svijetu će se pojačati pred kraj godine, što će stvoriti povećanu potražnju za sirovinama i proizvodima, te će na taj način utjecati i na smanjenje nezaposlenosti. Sve je to prirodan ciklus i ponavljao se puno puta u povijesti, pa će tako biti i sada, samo će duljina tog procesa biti različita.


Svakako čudno. Znalo se da će nezaposlenost rasti. Čim će više rasti znači da će prije doći do preokreta tj. oporavka gospodarstva

Svakako čudno! [shocked] [pray]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



Svakako čudno. Znalo se da će nezaposlenost rasti. Čim će više rasti znači da će prije doći do preokreta tj. oporavka gospodarstva

Svakako čudno! [shocked] [pray]
[/quote]
Valjda Lojtra misli da kad se pocne oporavljat ekonomija, privremeno se povecava nezaposlenost, jer svi oni koji su za vrijeme recesije razocarani odustajali od trazenja posla (i tako se brisali iz kategorije nezaposlenih), sad bi opet pokusali raditi (pa postaju nezaposleni).

.


.

Slažem se, osim te točke svaki komentar je suvišan. Sutra će biti ista priča kao i danas ali u obrnutom smjeru sa malo žešćom akcijom. Primjetio sam izraziti prodajni pritisak, koliko god se netko trudi dizati cijene prodavači samo iskaču. Ne znam do kad će to tako, vjerojatno dok se ne dogodi prava korekcija gdje će prodat svatko tko to misli.

never surrender

New Report

Close