ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne tako davno cijena ove dionice je bila 500, 600,700,600,800,600,800,600,800,600, da više ne ponavljam došla je na 1380 pa opet na 1000, 1200, 1060, znači povijest se ponavlja, ali jedan nikako da shvati da je povijest učiteljica života, kad dobije sveto pomazanje i dalje će cvrčat protiv ove dionice a ona će nadživjeti svih nas je živjet se ne mora ali plovit se mora. Ne mogu shvatit jednostavno da netko toliko odgovara druge od ovog sektora i kupnje ove dionice, a povremeno se hvalisa da voli lizati sladolede, tisak i slične firmice koje su sudbinski vezane za prefiks Hrvatsko. Po broju afera koje niknu u zadnje vrijeme kod nas ne bih se iznenadio da i tamo ne izrone slične afere tipa SMS-Podravka i baci te dionice prek noći u ponor. Toliko o vjeri i ulaganju u firme čije je poslovanje vezano kako za Hrvatsko tržište tako i za Hrvatsku politiku. Pametnom dosta. Pozdrav svim imaocima ove dionice ma gdje bili. [sealed]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Panamax, ugovori

jeste vi meni ljudi smiješni, pa zašto zagovarate rast ako vjerujete u dionicu, pa onda vam je bolje da pada i da još nado kupite nado kupite ovo sve ostalo je špekulizam, meni je ovo trenutno no2 dionica poslije ht-a, ibas bi mi bilo drago da ode na 700-800kn da jos malo kupim, a zivjet cu od dividende naravno

@ Kormilar

Obozavam kolege koji pisu svoju povjest. Ako se povjest ponavlja kolega je u svom postu trebao natrag na 500. Zasto nije? Post nebi bio atraktivan i nebi bio aklamacijom nagradjen od imaoca dionice. A kad sliku svoju ljubim to nije dobar scenario.

Svatko ima svoj nacin investiranja i on je legitiman. No investirati na bazi lokalno ili globalno meni bas i ne drzi vodu. Ja investiram tamo gdje vjerujem da cu dobro zaraditi. Zato ja tebi nisam nikad spocitao da si lose investirao kupivsi ATPL a ti meni stalno naturas kako sam ja lose pazario sa svojim portfeljom. Par postova ranije sam napisao da uzivamo slobodu govora i pisanja. Stoga odi na Tisak, Ledo, KODT, KOEI, Lenac i postaj drukove i ili argumente do mile volje.

Puno produktivnije bi bilo da se obracunavas sa cinjenicama koje postam nego sa mojim portfeljem. Vidis kako radi Malibu. Na moj post on kontraargumentom. No to ne donosi tapsanje po ramenu a i puno je teze nego pljunuti. Pljuvanje bicno dolazi na red kad pljuvacu ponestane argumenata za konfrontaciju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




Izgleda da i disperziji bas ne cvatu rozice.

http://www.vecernji.hr/vijesti/stjuardese-evo-vam-3000-kuna-place-ili-cete-dobiti-otkaze-clanak-26120


Cvatu,cvatu

Dubrovačka zrakoplovna tvrtka Dubrovnik Airline početak zimskog razdoblja dočekuje s potpisanim ugovorima za dva zrakoplova koji će 18 mjeseci pružati usluge stranom operatoru. To će im, ističu iz ove tvrtke, osigurati konstantan tijek novca u dvije naredne zime.

Također navode kako su usprkos krizi ovu sezonu uspjeli završiti s pozitivnim poslovnim rezultatom s čime se danas može pohvaliti malo avioprijevoznika.

http://www.dubrovnikportal.com/novost_opsirnije.php?id=40566

[/quote]
Kolega uz dužno postovanje ali bilanca se ne radi sezonski. Zna se tacno sta je financijska godina. To nam ovako dođe kao liti jedemo meso, zimi kumpir a u prosjeku tanak gulas jer sezona traje 4-5 mjeseci a godina 12. E sad da li je taj gulaš dovoljan da se najedemo treba vidjeti kad potegnemo crtu sa 31.12.
[/quote]

Dubrovnik airline je smeće od firme i to jednoj Atlantskoj definitivno nije trebalo, moraju se "rješiti" tog balasta čim prije, no novine produciraju ovakove vjesti jer to utječe na tiražu, dok nikoga npr. ne interesira podatak da su hoteli Hilton i Lapad popunjeni cca. 90% u periodu 1.srpanj-30.rujan. To će se tek vijdjeti u FI 3Q, ali ni podatak o profitu od app. 10 miljuna dolara u 3Q nema utjecaj na tiražu pa će to prenjeti u nekom člančiću na marginaloj stranici, nažalost tako je to kod nas i u imperiju Nina Pavića kojeg neki zovu EPH.
Sutra će i ATPL down sa Crobijem doduše manje od ostalih , šminkanje rezultata od strane fondova je gotovo za ovaj kvartal pa sljedi malo hlađenje pod tušem, ne zadugo, zato budite brzi na okidaču kad sunce ponovo grane polovicom listopada.


@ Kormilar


Zašto mi repliciraš kad te nisam spomenuo, povijest se ponavlja, gore dolje vožnja nikako da shvatiš. Na 500 će se vratiti isto kao kad si zagovarao pad na 30 kuna a ona na 1380. A bio si najbolji student u Deželi. Stavi se sad na bid Atlanske pa buš nekaj shvatil in ne buš. Neki dan je alt333 u par crtica dao naputke kako trguje na burzi, dao neke indikatore promjene smjera, pronađi tu lekciju možda nešto shvatiš. [bye]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


Par postova ranije sam napisao da uzivamo slobodu govora i pisanja. Stoga odi na Tisak, Ledo, KODT, KOEI, Lenac i postaj drukove i ili argumente do mile volje.

ne znam što točno želiš reći sa ostalim nabrojanima, ali tema ovog foruma o dionicama KODT ti je zbilja dobro odabrani primjer neviđene slobode govora, možda čak i malo "pretjerane slobode".

Nije mi jasno kako je "tako pretjerana sloboda govora" bila tolerirana, kako to da moderatori to nisu malo ograničili… ali strašnija drukanja od toga nisam vidio vjerojatno nigdje osim možda onog Fiminog drukanja i međunarodnih spletki u tu drukersku svrhu organiziranih prilikom rušenja cijene Slatinskoj banci kako bi malima izbili čim više dionica iz ruku.

Što li su tamo sve ljudi pisali… i argumentirane postove mi neki pokušavamo s vremena na vrijeme napisati u toj šumi smeća koje je frcalo sa svih strana, ali bilo je likova koja su čuda radili da je to nešto nevjerojatno, vjerojatno neki "profesionalni drukeri" (nekakvi brokeri ili tko će to znati tko) ali takve su nebuloze jedno vrijeme išle, o neznam kakvim Končarovim makinacijama kako će dokapitalizacijama ići varati male dioničare i priče o delistiranju sa burze a koje prezentirane na način kao da je to smak svijeta i sve dionice delistiranjem postaju bezvrijedne, jedan neviđeni drukeraj, ali je smiješno to što idu drukati dolje dionicu koja je već bila tako besramno nisko da je to nešto nevjerojatno, da li je to netko imao neke ozbiljne količine koje je trebao nakrcati preko burze pa zato sva ta aljtiljerija raspalila kako bi se uspjelo na određenim cijenama na ovako nelikvidnoj dionici to nakupiti…. to možda nikad nećemo saznati, ali fora je što kada se dogode takve stvari, moderatori ništa ne reagiraju, neki ljudi možda nasjednu na ta plašenja i bivaju iznuđeni tako na prodaju po cijenama koje nemaju veze sa zdravim razumom… znam da ljude koji ne razmišljaju svojom glavom nego vjeruju svemu što pričataju ne treba puno žaliti… ali u nekim firmama su dioničari zaposlenici, koji su te dionice stekli davno po određenim uvjetima, nisu to "klasični mali dioničari", često nemaju dovoljno znanja da bi sami analizirali stvari nego oni stvarno mogu nasjesti na drukanja i to je ono što mislim da je "sivo područje slobode govora" – uvijek sam za slobodu, ali mora se biti svjestan da orekstrirano i zlobno usmjereno laganje, obmanjivanje… nije baš svjetli primjer slobode govora.

kad će oporavak trgovine u svijetu…
kakve su vaše prognoze za iduću godinu sa cijenom ove dionice?
Hvala.

@ Lynx

Kolega nisi shvatio poantu i upao si ko padobranac bez padobrana. Kormilar se referiraio na moj portfelj a ja sam ga poslao da na topicima tih dionica pise o njima. U svakom slucaju ovdje nije mjesto za ovu diskusiju ali mi je bilo glupo da na Kormilarov post odgovaram na nekom drugom topicu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@ Techman

ispričavam se na upadu u privatnu diskusciju 😉 (ako nema odgovarajućeg topica PM je dobro rješenje :D)



@ Kormilar


Zašto mi repliciraš kad te nisam spomenuo, povijest se ponavlja, gore dolje vožnja nikako da shvatiš. Na 500 će se vratiti isto kao kad si zagovarao pad na 30 kuna a ona na 1380. A bio si najbolji student u Deželi. Stavi se sad na bid Atlanske pa buš nekaj shvatil in ne buš. Neki dan je alt333 u par crtica dao naputke kako trguje na burzi, dao neke indikatore promjene smjera, pronađi tu lekciju možda nešto shvatiš. [bye]
[/quote]
Opet nedostaje argumenata pa pljuckas. Na moju zalost sa tobom nema dobre debate. Pa i odabir nicka sa pretenzijom pisanja na brodarskom forumu nesto govori. Kormilari su uvjek bili bassa forza. Svak je svom nicku nalik.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


@ Techman

ispričavam se na upadu u privatnu diskusciju 😉 (ako nema odgovarajućeg topica PM je dobro rješenje :D)


No frks. PM je izvrsno rjesenje ali ne za likove koji svoju inferiornost pokrivaju anonimnoscu nicka. Na PM nisu citani. O kakvih bi iznenadjenja bilo (pozitivnih i negativnih) i koliko bi likova nestalo da se pise pod imenom i prezimenom.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close