ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


atpl se kupovala ispod 1000

Slažem se.
Svako toliko pročitam: "Vi, itd. itd. itd., trebali ste kupovati ATPL ispod 1.000 kn!"
Hej, pa tko kaže da nismo? [rolleyes]
I tko kaže da nećemo opet? [cool]


razvijene ekonomije oćekuju rast od 0,5 do 1% u 2010,a s obzirom na
povečanje tonaže brodovlja u toku ove godine taj minimalni rast ekonomija neće biti dostan za porasr BDI
slijesećih godinu dvije.I zato ATPL prodaje brodove što je dobar poslovni potez.

Slažem se. Prodaja brodova je dobra taktika. Što imaju manje brodova, to će izgubiti manje novaca i lakše će priživjeti brodarsku krizu. To vam samo pokazuje kakve su prognoze o tržištu u vodstvu ATPL.

Ako ste pratili, ovo sam napisao već nekoliko stranica unazad, a vidim da kolega Lopina i ja dijelimo mišljenje. Ima li još koga?

bilo bi najbolje da prodaju sve brodove. tako neće izgubiti ništa novca. krasno razmišljanje.
tako se i meni šefica žalila davno da puno troši na plaće pa sam joj predložio da svima da otkaz. imat će trošak plaća 0,00kn pa profit ide u nebo. [bye]


bilo bi najbolje da prodaju sve brodove.

Teoretski da.
Jednako kao što je, u trenutku kad su dionice počele padati, najbolja taktika bila prodaja dionica i čekanje. (S obzirom da nemamo opcije.)

ATPL ne prodaje brodove već obnavlja flotu i time je čini rentabilnijom i konkuretnijom. Trenutna starost flote je ispod 8 godina.

Županija u Prijedlogu izmjena i dopuna Prostornog plana nije podržala inicijativu Grada Dubrovnika da se na prostoru gruškog akvatorija umjesto komercijalne marine na području ispred hotela Lapad proširi zona komunalne lučice koja bi se protezala sve do Solituda. Komunalna Marina tada bi, prema prijedlogu gradonačelnika Andra Vlahušića, imala najmanje 1 200 vezova za domaće stanovništvo, ovisno o veličini brodova.

No, inicijativa Grada, kako sada stvari stoje, nije usvojena. Naime, tijekom javne rasprave o Prijedlogu izmjena i dopuna županijske prostorno – planske dokumentacije župan Nikola Dobroslavić istaknuo je da se, iako je od strane Grada Dubrovnika bioi drukčijih inicijativa, nije pristalo na to da se komercijalna marina briše iz Plana te da se sve prenamijeni za komunalne vezove.

Župan je iznio mišljenje kako na prostoru gruškog akvatorija ima dovoljno prostora i za komunalne vezove i za komercijalnu marinu ispred Hotela Lapad. Župan je također spomenuo i investitora buduće marine „koji je u svojim prijedlozima već daleko otišao, i praktički je na pragu ishođenja lokacijske dozvole, odnosno koncesije".

– Po našem prijedlogu ostaje marina ispred Hotela Lapad – zaključio je na javnoj raspravi župan Nikola Dobroslavić.

Treba istaknuti i kako je javna rasprava o prijedlogu Županijskog prostornog plana u tijeku te se do 9. listopada na mogu dostaviti novi prijedlozi i primjedbe na izmijenjen Prijedlog Prostornog plana DNŽ, no one se mogu podnositi samo vezano za izmjene povodom prihvaćenih primjedbi iznesenih u prvoj javnoj raspravi.

"Investitor je na pragu ishođenja lokacijske dozvole" svi znamo što ovo znači za hotel Lapad koji bi bio pun 12 mjeseci u godini a prihodi od marine su astronomski dakle mi kupujemo budučnost [smiley] pozdrav svima

Nitko ništa o dividendi …………? I Vi onda diskutirate o dionici…niti Vas zanima dividenda , jer
je ionak nećete dobiti, niti Vas muči što će biti kad drugi dobe dividendu, jer ionak ne mislite kupiti…
samo puste teorije…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Nitko ništa o dividendi …………? I Vi onda diskutirate o dionici…niti Vas zanima dividenda , jer
je ionak nećete dobiti, niti Vas muči što će biti kad drugi dobe dividendu, jer ionak ne mislite kupiti…
samo puste teorije…

kupili bi oni dividendne dionice….kupit ce da al ne po ovim cjenama ,bar ne od mene [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

u svakom slučaju toliko očekivane dividende još uvijek nema… [shocked]

na 4300 sve prodajem...

bdi opp 9 pkt!
Baltic Exchange Dry Index 2192 UP 9
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2729 UP 52
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2303 DOWN 14
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2031 DOWN 27
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 963 UP 3

I very much love INGRA !!

@kolega mrgud
to je jučerašnji BDI

@Mrgud28

cijenjeni kolega mislim da datum nije tocan ili?

Baltic Exchange Dry Index 2185 DOWN 7
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2748 UP 19
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2275 DOWN 28
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2000 DOWN 31
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 968 UP 5

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

New Report

Close