ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Monday, 28 September 2009
India provides a huge opportunity for maritime players. As per industry estimates, it is expected that in the next 5 to 7 years, India will invest US$18 billion in its ports and over US$4 billion in its shipbuilding industry.


Baltic Exchange Dry Index 2192 UP 9
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2729 UP 52
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2303 DOWN 14
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2031 DOWN 27
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 963 UP 3

Uh….a raste !

na 4300 sve prodajem...

mora se priznati velik otpor na kvoti 1100,00 ! svaka čast

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

ipak smo danas ušli u zeleno [thumbsup]

I noga u guzicu je korak naprijed

Šta se guraju za prodati, ili brodari idu u minus


ipak smo danas ušli u zeleno [thumbsup]

Zamalo, primili smo gol u sudačkoj nadoknadi!

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Treba sačekati dividendu.
Netko ne želi da mu dividenda ispadne slabija pa konrolira (podržava) cijenu već dugo vremena.
Naravno, dok ne stigne dividenda i dok ne proda. A nakon toga…

Piši ti kako hoćeš, ali čim se malo zeleni okolo ATPL je odmah meta kupnje….

Pers
što si se uhvatio tih dividendnih dionica ko pijan plota? dobro znaš da svi koji su ostvarili pravo na njih imaju 12 puta više dionica u rukama i mogu prodati tu 1/12 već danima… Lonza je svoje prodao unaprijed (iako mu ostaje i više nego prije kad se pripišu nove) a mi mali mislim da sa svojih par komada ili par desetaka ne možemo izazvati poremećaj na tržištu čak i da želimo prodavati…prije svega to mogu simulirati samo jako krupni ulagači ili fondovi ako se požele dokopati većeg broja dionica a procijene da je moguće…naravno ne bude li odziva i ta akcija neće dugo trajati i onda sve po starom…
mislim da će uprava ipak tempirati raspodjelu dionica u nekom pozitivnom trenutku a i sama činjenica da se približava datum objave rezultata 3Q mislim da će pripomoći cijeni dionice jer će insajderske informacije naći put do burze i prije nego se objavi izvješće (koje naravno očekujem da će biti pozitivno za ovaj kvartal)


mi mali mislim da sa svojih par komada ili par desetaka ne možemo izazvati poremećaj na tržištu čak i da želimo prodavati…

Svaka čast ako mjesecima svakodnevno ulažeš trud na temi zbog svojih "nekoliko komada"! [rolleyes]



Sat i 15 minuta bez protrgovane dionice.
To je samo znak koliko su ulagači nespremni prodavati na ovim cijenama

Zaboravio si spomenuti i onu drugu mogućnost da su možda nespremni kupovati na ovim raznama.

Sept 28 (Reuters) – Diana Shipping Inc (DSX.N) said it signed a time charter contract for one of its panamax vessels, which is expected to generate about $5.6 million in revenue.

The contract with Intermare Transport GmbH, Hamburg, is for a minimum of 11 to 13 months, and is expected to start in the middle of October 2009.

In August, the Greek dry bulk carrier reported lower quarterly earnings as the economic slowdown led to lower charter rates for its ships and increased off-hire days.

The gross charter rate for the vessel — the m/v Triton — is $17,000 per day, Diana Shipping said.

New Report

Close