ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Postovanje Gospododo!
Evo ne bih se javljao, ali ponukao me poziv kolege Mrguda da komentiramo njegov pogled na bdi!
Naime kao sto sam u par navrata proteklih mjeseci pisao unatoc ekipi kojoj se bdi preokrece cijelo ljeto on i dalje pada.
Stvarno ne bih ni sada smetao, ali kolega Mrgud je na svom grafu naveo tocku s koje ce se bdi napokon odbiti nekih 2300 bodova!
Naime radi se o tome da to je bila znacajna razina, koja je pruzala otpor nekih mjesec dana, medjutim ta je razina probijena i to kolega zna jer je i prije mjesec dana isto tako tvrdio na temi tehnicke da je padu bdi-a kraj i da preokret dolazi!
Na brzinu sam nacrtao svoje vidjenje bdi-a pa ako nekog zanima moze vidjeti razinu 2300 (plava debela crta na grafu)
U najboljem slucaju bdi testira tu razinu koja ce se taman poklopiti i sa srednjom linijom padajuceg kanala koja je vec dva puta bila nepremostiva zapreka!
Ako i kad bdi uspije probiti ovu razinu na kojoj je sada hrpa otpora navjerojatnije ce povuc bar do gornje linije kanala.
U najgorem slucaju….

Kada sam govorio da če BDI gore prije mjesec dana možda je i tada otišao gore nekoliko bodova, (treba pogledati datume) u četvrtak sam rekao da će gore i je otišao, nekoliko bodova. Do tada nisam imao alat niti za crtanje niti uvid u BDI osim vaših crteža koje sam prepravljao, gledao i tražio ine mogućnosti. OK slažem se s kanalom nacrtanim sve 5. Linija plava po meni bespotrebna. Ako se kolega vratite i pogledate ponovno graf BDI-a s oscilatorima koji su po meni važniji od napamet povučene plave linije.. oni ukazuju kao i fibo 62%, da je nešto došlo na dno i da se kroz pod ne može proči. Znači treba prvo odskočiti pa pokušati taj pod probiti. Slažete li se samnom. Pogledajte oscilatore i zaboravite kanale i linije. Ono Lijevo nije 1-ca i ovaj padajuči trend nije 4-vorka pa da nemože jedno u drugo, ako se razumijemo !!
LP i Vama kolega. Ovo je samo moje viđenje i ukaz drugima da se uvjere ili komentiraju kao i Vi u suprotno, naravno uz dokaze što je i stav ovoga foruma !!
P.S: Svako ima pravo na svoje viđenje, i svatko ima pravo ako za to ima argumente pobiti nečije tvrdnje. Dakako niti moje a niti Vaše ne mora biti točno, zato i jesmo tu da vršimo rasprave.. bez da itko ikoga vrijeđa, slažete li se. Dakako poštujem Vaše viđenje !!

I very much love INGRA !!

Evo samo informacija za sve. Upravo sam razgovarao telefonski s ATPL (020 352 333)
Prije 15-tak dana su mi rekli da če dividenda biti podjeljena do kraja ovoga mjeseca, tj 30.rujna. Sada sam ponovno zvao i dobio vijest da je promjena o isplati dividende registrirana kod trgovačkog suda 17.8.2009 i da će biti u zakonskom roku podjeljena, tj. 60 dana od upisa. Ali moguće je i da bude ranije. KADA, neznaju !! Dobra ocjena gornja HVALA !!
LP

I very much love INGRA !!


pratio sam malo povijesne podatke o cijenama i vrijednostima BPI i BSI indexa koji direktno utječu na zaradu AP…naime na ovim razinama vozarina cijena se kretala u rasponu od 1100-1179 kn…
e sada je pitanje hoće li se svjetski indexi strmoglaviti ili je ovo samo korekcija prije novog rasta…pa samim time i smjer kretanja cijena biti će određeni ukupnim globalnim kretanjima, …krene li ponovno rast SP 500 i bude li popraćen oporavkom vozarina potpuno sam siguran da će cijena ATPL porasti, uz pozitivan 3Q nema razloga očekivati drugačije…neznam samo zašto toliki žele ATPL ponovno na 500kn … bila je, mogli ste kupiti…naravno ne od mene jer ja ni tada nisam prodavao…

Ti zaključi sam, a ja ću samo reći:

a) kada je BDI bio na ovim razinama kolika je bila cijena nafte
b) kada je BDI bio na ovim razinama, potrošnja u americi i kini rasla je dvoznamenkasto ( s tendencijom rasta)
c) koliko je brodova bilo tada a koliko ih je danas
d) koliko brodova tek dolazi
e) zar ti misliš da je uz tolike kredite, atpl može završiti s poz. 3Q


Vidim da ovdje ljudi ne shvaćaju redoslijed oporavka od recesije.
Prvo idu brodari a onda ostali a ne obratno. Ako transport roba i sirovina ne funkcionira onda ne funkcionira i ništa drugo. Laički gledano ako netko ne doveze dalekovodu i igh-u jeftini čelik onda im preostaje jedino da bandere rade od jelovine a armaturu za mostove od trske.

Vidim da ne želiš razumjeti da je BDI odraz cijena vozarina, odnosno PONUDE i potražnje za brodskim prijevozom sorivina. PONUDE – hm, što je to? mogao bi se čovjek zapitati.

Ako i kada dodje do oporavka svjetske ekonomije (ja sam pesimističan pa kažem i "ako"), ponuda je nažalost velika, a kao i svugdje, ako je ponuda velika, da bi cijene rasle kao prije par godina, potražnja mora biti duplo veća.

Ja sam se izvukao relativno rano, izašao sam, nemam namjeru ponovno ući u dionice plovidbe barem još neko vrijeme…

I nije problem u BDI-u, on je na ovim cjenovnim razinama bio godinama, ali su troškovi bili manji, cijene brodova su bile niže, otplate kredita nije bilo….

Toliko od mene

izgleda da su danas prodavači pretjeralie,, ali ak večina ihs e ne igra sa svojim novcima,,pa mogu mlatiti kak se stigne

fakat mi ti mali kvazi menađerčićiie idu lagano na nerve

Ispricavam se kolegi Mrgudu ako sam ga uvrijedio, stvarno mi nije bila namjera!
Htio bih samo pojasniti ovu plavu liniju za koju kolega kaze da je bespotrebna i napamet povucena!
Naime ja sam tu razinu vidio na Vasem grafu kolega u subotu i Vi ste napisali u tom postu da sada
bdi ide gore i na grafu se lijepo vidi kako se odbija od tog nivoa.
Da to nisam vidio ne bih uopce ni pisao nista, ali htio sam reci da ako je to razina od koje cemo se odbiti da smo je vec prosli i da sada moze biti samo otpor!
Medjutim posto je ta linija koju sam "ukrao" od Vas bespotrebna ja se jos jednom ispricavam sto sam pogresno shvatio!
I da upravu ste nece bdi otici ni gore ni dolje zato sto nas dvojica tu nesto crtkaramo!
Lijepi pozdrav i jos jednom isprike zbog nesporazuma!


Ispricavam se kolegi Mrgudu ako sam ga uvrijedio, stvarno mi nije bila namjera!
Htio bih samo pojasniti ovu plavu liniju za koju kolega kaze da je bespotrebna i napamet povucena!
Naime ja sam tu razinu vidio na Vasem grafu kolega u subotu i Vi ste napisali u tom postu da sada
bdi ide gore i na grafu se lijepo vidi kako se odbija od tog nivoa.
Da to nisam vidio ne bih uopce ni pisao nista, ali htio sam reci da ako je to razina od koje cemo se odbiti da smo je vec prosli i da sada moze biti samo otpor!
Medjutim posto je ta linija koju sam "ukrao" od Vas bespotrebna ja se jos jednom ispricavam sto sam pogresno shvatio!
I da upravu ste nece bdi otici ni gore ni dolje zato sto nas dvojica tu nesto crtkaramo!
Lijepi pozdrav i jos jednom isprike zbog nesporazuma!

Ipak moram napisati i ovdje da bi i ostali vidjeli. Ja se ispričavam Vama ako ste me krivo razumijeli i nije mi uopće bila namjera kako vidim niti Vama da bi se netko vrijeđao ili našao uvrijeđen. Ovo za vrijeđanje sam govorio opčenito, što bi se odnosilo na sve članove, i bilo bi stvarno lijepo kada bi si, pošto smo već ovdje, jedni drugima pomagali i suflirali o pogreškama, jer tako se najbolje uči i na taj se način najbrže stiče znanje.
Lijep i srdačan pozdrav svima, posebice Vama kolega leonidas !!

I very much love INGRA !!

Ameri u Pre-marketu: 6.50 +0.14 (+2.20%)

Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed

Sat i 15 minuta bez protrgovane dionice. Perjanica ZSE, nema šta.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Sat i 15 minuta bez protrgovane dionice. Perjanica ZSE, nema šta.

Ajmo, za koju kunu dignuti bid pa da vidiš raspaljotke.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"


Sat i 15 minuta bez protrgovane dionice. Perjanica ZSE, nema šta.

to je samo znak koliko su ulagači nespremni prodavati na ovim cijenama…Crobex u crvenom a nema panike na ATPL …DOBAR ZNAK !…na žalost naših drukera na pad nikako im ne prolazi srušiti cijenu koliko bi htjeli…još će na kraju dana plaćati više nego u petak ne budu li dovoljno brzi i odlučni…

Baltic Exchange Dry Index 2192 UP 9
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2729 UP 52
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2303 DOWN 14
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2031 DOWN 27
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 963 UP 3

New Report

Close