ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Postovanje Gospododo!
Evo ne bih se javljao, ali ponukao me poziv kolege Mrguda da komentiramo njegov pogled na bdi!
Naime kao sto sam u par navrata proteklih mjeseci pisao unatoc ekipi kojoj se bdi preokrece cijelo ljeto on i dalje pada.
Stvarno ne bih ni sada smetao, ali kolega Mrgud je na svom grafu naveo tocku s koje ce se bdi napokon odbiti nekih 2300 bodova!
Naime radi se o tome da to je bila znacajna razina, koja je pruzala otpor nekih mjesec dana, medjutim ta je razina probijena i to kolega zna jer je i prije mjesec dana isto tako tvrdio na temi tehnicke da je padu bdi-a kraj i da preokret dolazi!
Na brzinu sam nacrtao svoje vidjenje bdi-a pa ako nekog zanima moze vidjeti razinu 2300 (plava debela crta na grafu)
U najboljem slucaju bdi testira tu razinu koja ce se taman poklopiti i sa srednjom linijom padajuceg kanala koja je vec dva puta bila nepremostiva zapreka!
Ako i kad bdi uspije probiti ovu razinu na kojoj je sada hrpa otpora navjerojatnije ce povuc bar do gornje linije kanala.
U najgorem slucaju….


Vidim da po fin. izviješću zarađuju uglavnom na brodovima, a jako malo dobiti dolazi od ostalih grana, čak su ukupno gledajući imali gubitke i na avoprijevozu i hotelima. Ni to baš ne veseli.
Kakve veze ima moja registracija, prativ ovu temu već duže na forumu a htio sam sada komentirati situaciju kako je vidim. U početku nisam imao šta reći a sada imam, samo iznosim svoje mišljenje, jer vidim da nitko ne razmišlja na ovaj način, možda sam ja u krivu ali tako sada na ovo gledam i nije mi jasna navala tolikog optimizma. Ako je zabranjeno pisat negativno i imati pesimistične poglede onda na ovom forumu vlada diskriminacija, što ste me svi uzeli na zub?
A kako bi vi komentirali Lonzinu novu prodaju u svjetlu svih ovih činjenica? Jel se zabunio? Bar jedan suvisli komentar molim.

nemogu vjerovati koliko nebitnih stvari se ovdje komentira,zar je uopce bitna stvar zasto neki veliki dionicar prodaje djelice svog bogatstva nekog odredenog dana,zar bi bilo bitno da ti kolega imas 100 mil. eura i da odlucis 5 mil. sprasiti za nista,pa nisi ih kopajuci zaradio.
stvarno neznam zasto pojedinci odreduju sudbinu cijene dionice na temelju kupnje ili prodaje nekog od velikih dionicara. mozda covjek uvida da puste milijune nece odnijeti na drugi svijet pa je to glavni razlog da polagano prodaje i uziva u svom bogatstvu.
dovoljan suvisli razlog


nemogu vjerovati koliko nebitnih stvari se ovdje komentira,zar je uopce bitna stvar zasto neki veliki dionicar prodaje djelice svog bogatstva nekog odredenog dana,zar bi bilo bitno da ti kolega imas 100 mil. eura i da odlucis 5 mil. sprasiti za nista,pa nisi ih kopajuci zaradio.
stvarno neznam zasto pojedinci odreduju sudbinu cijene dionice na temelju kupnje ili prodaje nekog od velikih dionicara. mozda covjek uvida da puste milijune nece odnijeti na drugi svijet pa je to glavni razlog da polagano prodaje i uziva u svom bogatstvu.
dovoljan suvisli razlog

“uživa u svom bogatstvu”, što to znači?
E dok smo ovakvog mentaliteta, bit ćemo u balkanskoj kaljuži.
Ne mislimo se valjda ponašati ko pijani Rusi? Meni je to ljigavo, da izvinte, ali baš ljigavo. Čuvaj nas Bože takvih gospodarstvenika koje misle “uživati u bogatstvu”… uostalom ako smo vjernici znamo da niti Bogu takva konstrukcija nije mila, “uživati u bogatstvu”.
U bogatstvu se ne uživa, bogatstvo treba svojim najvećim dijelom predstavljati/biti kapital – a kapital služi za stvaranje novog kapitala, to od nas i Bog traži/očekuje (ako smo protestantske vjeroispovjesti onda smo pogotovo ovoga svjesni, ako smo katoličke onda malo manje… ali recimo sjetimo se biblijske priče “o talentima” pa ćemo i kao katolici spoznati istu božju poruku).

Kapital se ne smije razbacivati tj. trošiti odnosno kako ti kažeš “uživati”. Kapital nam služi kako bi nam s jedne strane (manje strane – “recimo manji dio dividendni koji se ne reinvestira”) osigurao siguran i kvalitetan život da se možemo baviti stvarima koje volimo, koje nas ispunjavaju, koje su korisne za nas i naše bližnje i širu društvenu zajednicu, a drugim dijelom (većim dijelom) služi kako bi se oplemenjivao, tj. trajno rastao na korist tj. sigurnost i omogućavnje egzistencije (“unatoč svemu, što može donijeit vrijeme – vremena su nepredvidljiva!”) našim budućim naraštajima, i široj društvenoj zajednici, danas, ali pogotovo sutra.

Kvalitetna osoba neće “izuživati svoje bogatstvo” (tj. rastrajbati!) nego će živjeti “normalno” i ispunjeno, a za nikakav “normalni život” ne trebaju milijuni… a svoj kapital će time do kraja života kvalitetno (i sigurno) oplemeniti što će dijelom ostaviti u humanitarne svrhe (uvijek ima onih kojima je pomoć potrebna!, koji ne mogu si priuštiti niti ovo što je nama “normalno” a ne tek ta neka “uživanja”) a dijelom svojim potomcima ako ih imamo – kako bi nastavili tamo gdje smo mi stali! Dakle i dalje dijelom od kapitala živjeli kvaliteno i sigurno, većim dijelom taj kapital i dalje oplemenjivali kako bi oni svojim potomcima imali što ostaviti odnosno u svome vremenu u skladu sa potrebama svoga vremena (koje su nepredvidive!) pomagali onima kojima će tada možda trebati pomoći, itd. do kraja svijeta… Čovjek uživa u malim stvarima, i mnogim velikim kao npr. u ljubavi, u prijateljstvu, u umjetnostima i svemu onome lijepome na ovome svijetu… u raznim hobijima ,putovanjima… a ne u milijunima, čak niti za vrlo opsežna i “luksuzna” putovanja nisu potrebni baš neki silni milijuni, kao niti za većinu hobija.

Ali tko kaže da g. Lonza ovo nije prodao kako bi dao u humanitarne svrhe??



nemogu vjerovati koliko nebitnih stvari se ovdje komentira,zar je uopce bitna stvar zasto neki veliki dionicar prodaje djelice svog bogatstva nekog odredenog dana,zar bi bilo bitno da ti kolega imas 100 mil. eura i da odlucis 5 mil. sprasiti za nista,pa nisi ih kopajuci zaradio.
stvarno neznam zasto pojedinci odreduju sudbinu cijene dionice na temelju kupnje ili prodaje nekog od velikih dionicara. mozda covjek uvida da puste milijune nece odnijeti na drugi svijet pa je to glavni razlog da polagano prodaje i uziva u svom bogatstvu.
dovoljan suvisli razlog

"uživa u svom bogatstvu", što to znači?
E dok smo ovakvog mentaliteta, bit ćemo u balkanskoj kaljuži.
Ne mislimo se valjda ponašati ko pijani Rusi? Meni je to ljigavo, da izvinte, ali baš ljigavo. Čuvaj nas Bože takvih gospodarstvenika koje misle "uživati u bogatstvu"… uostalom ako smo vjernici znamo da niti Bogu takva konstrukcija nije mila, "uživati u bogatstvu".
U bogatstvu se ne uživa, bogatstvo treba svojim najvećim dijelom predstavljati/biti kapital – a kapital služi za stvaranje novog kapitala, to od nas i Bog traži/očekuje (ako smo protestantske vjeroispovjesti onda smo pogotovo ovoga svjesni, ako smo katoličke onda malo manje… ali recimo sjetimo se biblijske priče "o talentima" pa ćemo i kao katolici spoznati istu božju poruku).

Kapital se ne smije razbacivati tj. trošiti odnosno kako ti kažeš "uživati". Kapital nam služi kako bi nam s jedne strane (manje strane – "recimo manji dio dividendni koji se ne reinvestira") osigurao siguran i kvalitetan život da se možemo baviti stvarima koje volimo, koje nas ispunjavaju, koje su korisne za nas i naše bližnje i širu društvenu zajednicu, a drugim dijelom (većim dijelom) služi kako bi se oplemenjivao, tj. trajno rastao na korist tj. sigurnost i omogućavnje egzistencije ("unatoč svemu, što može donijeit vrijeme – vremena su nepredvidljiva!") našim budućim naraštajima, i široj društvenoj zajednici, danas, ali pogotovo sutra.

Kvalitetna osoba neće "izuživati svoje bogatstvo" (tj. rastrajbati!) nego će živjeti "normalno" i ispunjeno, a za nikakav "normalni život" ne trebaju milijuni… a svoj kapital će time do kraja života kvalitetno (i sigurno) oplemeniti što će dijelom ostaviti u humanitarne svrhe (uvijek ima onih kojima je pomoć potrebna!, koji ne mogu si priuštiti niti ovo što je nama "normalno" a ne tek ta neka "uživanja") a dijelom svojim potomcima ako ih imamo – kako bi nastavili tamo gdje smo mi stali! Dakle i dalje dijelom od kapitala živjeli kvaliteno i sigurno, većim dijelom taj kapital i dalje oplemenjivali kako bi oni svojim potomcima imali što ostaviti odnosno u svome vremenu u skladu sa potrebama svoga vremena (koje su nepredvidive!) pomagali onima kojima će tada možda trebati pomoći, itd. do kraja svijeta… Čovjek uživa u malim stvarima, i mnogim velikim kao npr. u ljubavi, u prijateljstvu, u umjetnostima i svemu onome lijepome na ovome svijetu… u raznim hobijima ,putovanjima… a ne u milijunima, čak niti za vrlo opsežna i "luksuzna" putovanja nisu potrebni baš neki silni milijuni, kao niti za većinu hobija.

Ali tko kaže da g. Lonza ovo nije prodao kako bi dao u humanitarne svrhe??
[/quote]

Kolega Lynx zašto opet lancuni?

LEAVE THE WORLD BEHINED

u takvom sam rasploženju 🙂

Kolega Media, zašto citiraš cijeli tekst kad je već vidljiv na ovoj stranici?

Mining shares may be in focus after Anglo American (AAL.L) said commodities
growth in China, which has a huge appetite for resources, may ease over the
short-term, though longer term the country’s fundamentals were sound.

evo malo svježine

Vaš link

BDI today UP

I noga u guzicu je korak naprijed

today sve id UP, zelenilo je krenilo u Evropi…


Kolega Media, zašto citiraš cijeli tekst kad je već vidljiv na ovoj stranici?

Imaš pravo!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Top bid
CIJENA KOLIČINA
1.150,00 7
1.087,31 21
1.086,23 6
1.085,02 20
1.085,01 15
1.081,04 4
1.081,01 10
1.080,01 52
1.080,00 10
1.077,00 6

Top ask
CIJENA KOLIČINA
1.050,00 7
1.108,00 138
1.108,99 8
1.109,99 10
1.110,00 100
1.115,54 17
1.120,00 10
1.122,00 72
1.122,90 24
1.124,00 10

Udario junak na junaka…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



nemogu vjerovati koliko nebitnih stvari se ovdje komentira,zar je uopce bitna stvar zasto neki veliki dionicar prodaje djelice svog bogatstva nekog odredenog dana,zar bi bilo bitno da ti kolega imas 100 mil. eura i da odlucis 5 mil. sprasiti za nista,pa nisi ih kopajuci zaradio.
stvarno neznam zasto pojedinci odreduju sudbinu cijene dionice na temelju kupnje ili prodaje nekog od velikih dionicara. mozda covjek uvida da puste milijune nece odnijeti na drugi svijet pa je to glavni razlog da polagano prodaje i uziva u svom bogatstvu.
dovoljan suvisli razlog

"uživa u svom bogatstvu", što to znači?
E dok smo ovakvog mentaliteta, bit ćemo u balkanskoj kaljuži.
Ne mislimo se valjda ponašati ko pijani Rusi? Meni je to ljigavo, da izvinte, ali baš ljigavo. Čuvaj nas Bože takvih gospodarstvenika koje misle "uživati u bogatstvu"… uostalom ako smo vjernici znamo da niti Bogu takva konstrukcija nije mila, "uživati u bogatstvu".
U bogatstvu se ne uživa, bogatstvo treba svojim najvećim dijelom predstavljati/biti kapital – a kapital služi za stvaranje novog kapitala, to od nas i Bog traži/očekuje (ako smo protestantske vjeroispovjesti onda smo pogotovo ovoga svjesni, ako smo katoličke onda malo manje… ali recimo sjetimo se biblijske priče "o talentima" pa ćemo i kao katolici spoznati istu božju poruku).

Kapital se ne smije razbacivati tj. trošiti odnosno kako ti kažeš "uživati". Kapital nam služi kako bi nam s jedne strane (manje strane – "recimo manji dio dividendni koji se ne reinvestira") osigurao siguran i kvalitetan život da se možemo baviti stvarima koje volimo, koje nas ispunjavaju, koje su korisne za nas i naše bližnje i širu društvenu zajednicu, a drugim dijelom (većim dijelom) služi kako bi se oplemenjivao, tj. trajno rastao na korist tj. sigurnost i omogućavnje egzistencije ("unatoč svemu, što može donijeit vrijeme – vremena su nepredvidljiva!") našim budućim naraštajima, i široj društvenoj zajednici, danas, ali pogotovo sutra.

Kvalitetna osoba neće "izuživati svoje bogatstvo" (tj. rastrajbati!) nego će živjeti "normalno" i ispunjeno, a za nikakav "normalni život" ne trebaju milijuni… a svoj kapital će time do kraja života kvalitetno (i sigurno) oplemeniti što će dijelom ostaviti u humanitarne svrhe (uvijek ima onih kojima je pomoć potrebna!, koji ne mogu si priuštiti niti ovo što je nama "normalno" a ne tek ta neka "uživanja") a dijelom svojim potomcima ako ih imamo – kako bi nastavili tamo gdje smo mi stali! Dakle i dalje dijelom od kapitala živjeli kvaliteno i sigurno, većim dijelom taj kapital i dalje oplemenjivali kako bi oni svojim potomcima imali što ostaviti odnosno u svome vremenu u skladu sa potrebama svoga vremena (koje su nepredvidive!) pomagali onima kojima će tada možda trebati pomoći, itd. do kraja svijeta… Čovjek uživa u malim stvarima, i mnogim velikim kao npr. u ljubavi, u prijateljstvu, u umjetnostima i svemu onome lijepome na ovome svijetu… u raznim hobijima ,putovanjima… a ne u milijunima, čak niti za vrlo opsežna i "luksuzna" putovanja nisu potrebni baš neki silni milijuni, kao niti za većinu hobija.

Ali tko kaže da g. Lonza ovo nije prodao kako bi dao u humanitarne svrhe??
[/quote]

Što se tiče gospara Lonze, držim ga najboljim poznavateljem marketa u Hrvata, i dok on bude u Upravi ja ću imati ATPL u poortfelju, a kad ode u zasluženu mirovinu prodajem odmah ATPL jer oni za njega pravu zamjenu nemaju, svi drugi kadrovi se mogu (lako) zamjeniti. Eto, toliko od mene.

New Report

Close