ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


atpl sutra 1090kn srdačan pozdrav kolege…

Bravo, a kakva će cijena biti 25.09.2009?

Zadnja kupnja ATPL mi je bila 17.06.2009. po cijeni od 1111,30 kn. Eto, tri mjeseca kasnije nismo se mrdnuli ni za milimetar. Što ovi pesimiste misle – ćemo još dugo ovako? [smiley]

Zadnje su pripreme prije lansiranja rakete…tko se nije… [rolleyes]

ima ko omjer kupnje prodaje.
hvala

K 1.817
P 10.435

I very much love INGRA !!

Kako vidim svi ste u nedoumici, hoče li dole ili gore. Uh… Po ewt-u treba nam matematika, tj. naučiti brojati do 5, sve ostalo je teže i kompliciranije. U večini slučajeva ide 5 valova, valića gore ili dole i onda dolaze 3 vala ili valića kontra, tj dole ili gore. Ima tu još razno raznih kobinacija koje ćemo ovaj puta zanemariti, ali u biti sada samo brojanje do 5. Momentalno sada stojimo.. zašto ?? Uvijek kad se radi 4-ka ili IV ili iv ili (IV) četvorka, dolazi do komplikacije, sada u vrijeme "hoče li BDI gore ili neće, hoče li ameri okrenuri dole ili gore i sto faktora" Da skratim .. još danas idemo na cca 1125, bilo bi dobro da se odradi povrat na cca 1108 – 1110 i onda nam je otvoren put prema onih famoznih 123x – 124x bodova. Ako dođemo do tuda, onda se ostalo sve zna. Za inf. EU smanjuje minus, USA ulazi u zeleno, BDI bi trebao danas koji posto u zeleno. LP
Strpljen spašen i možda za koji mjesec, godinu bogat !!

I very much love INGRA !!

bdi ned 12 pkt!
Baltic Exchange Dry Index 2163 DOWN 12
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2566 UP 21
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2357 DOWN 79
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2068 DOWN 3
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 955 UP 5
Da dodam, ako je netko za okladu da sutra BDI ide gore, može na PS !!

I very much love INGRA !!

Sve su te vaše analize ok. Al bdi koliko god si svi truda dali da će ići gore on i dalje pada i pada. 😉

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Da dodam, ako je netko za okladu da sutra BDI ide gore, može na PS !!

Pa to i nije više toliko u sferi TA, koliko po zakonu velikih brojeva mora jedan dan i rasti, kad tad [lol]

volio bih da je ovaj pozitivni BCI znak za preokret pa makar i nama BPI i BSI još koji dan zaštekaju…predugo je trajao ovaj pad BDI indexa i bilo bi sasvim prihvatljivo da se sada okrene trend, to bi potaknulo rast AP pred 3Q a mislim da bi i crobex od toga profitirao jer bez brodara nemože previsoko…nadam se da nakon ove korekcije slijedi ponovni još jači rast kako vani tako i na domaćem terenu

konačno i cape-ovi da pođu malo u plus.
još kad ostala ekipa pop…. , bit će loma !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@mrgud28
kladim se i ja da će BDI sutra gore, ali zbog BCI-a, a ne zbog BPI-a… tako da i nije neka sreća dok se ne okrenu zajedno, ali glavno da nešto ide gore


Sve su te vaše analize ok. Al bdi koliko god si svi truda dali da će ići gore on i dalje pada i pada. 😉

Prijatelju moj ne dolazi to od našeg truda, mi tu ništa ne možemo, ali vjeruj mi "Sve što pada mora i da poraste", kada tada… BDI po meni na tjednom grafu ako se ne varam a link za graf mi je ukazao kolega "mavan" iki je danas zgotovio korekciju ili će. Volio bih kada bi taj graf vidio na TeleTraderu uz meni poznate indikatore, onda bih bio više siguran u svoje tvrdnje.
Mora to prijatelju gore, vrijeme mu prolazi i strai se !!
LP tebi i svima prisutnim na poslovnom !!

I very much love INGRA !!

New Report

Close