ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa kakav sad pad pa već mjesec dana slušam kako bdi okreće na gore, da se stao odmoriti prije velikog rasta.

Evo, umjesto BDI-ja koji i dalje pada, raste DRYS. Raskorak sve veći i veći.
Jao što će biti plača!
[/quote]
Ipak nisu svi brodari precijenjeni! Dapače ULPL očito jedina kaska i stoga na njoj neće biti pada kao što ga očekujem na ATPL gdje su u igri i gratis dionice!
A nadalje ako pogledaš početak travnja i usporediš brodare i BDI onda možeš uočiti kako je rast pred nama jako skoro!

Opet ima vozarina >= 30000 za Panamax-e
http://reports.platou.com/OnlineServices/Pages/BulkPeriodFixtures.aspx
24.09 TAI PROGRESS TCT 77,834 04 1-5/10 USD 32,500 DAILY VIA USEC RELET
24.09 HAMBURG MAX TCT 72,338 94 1-5/10 USD 30,000 DAILY +USD 600000 BB

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

GUNDULIC
Ship Name GUNDULIC
DWT 45269
Built 1997-01
Flag MAI
Draft 11,6810
45,269 BLT 97 HUANGPU/WW 20-30/9.2009 3-5 MOS USD 14,500 DAILY
evo jednog novog ugovora

Malo optimizma.
http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=66331&Itemid=79

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

1115,84 kupnja
1080 prodaja

izgleda da fondovi kupuju, ovo mi na njih miriše

I noga u guzicu je korak naprijed

Ja prodao neki dan po 1180
ali drhtave ručice ne daju mira pa uletio ponovo po 1124
…nisam ja za ova špekulantska sranja…

Pozzzzzz

semper fidelis

popusti li brana na 1100 otići će to i do 1000kn

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


popusti li brana na 1100 otići će to i do 1000kn

onda ćemo ići u dokup

A ako popusti 1000 ide do 800….

Nastavi niz…

NHF, nitko ne zna dokle će ići. Ni UP ni DOWN. Stvar je u nama da u dionici vidimo perspektivu ulaganja na rok koji sami odredimo. I tu svaka priča staje.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

e sad da čekam na 1000 ili na 800, šta da radim šta [lol]

mali komentar za drukere koji čekaju pad bdi-a…nije li atpl vezala većinu svoje flote dugoročnim ugovorima,pa kako će onda utjecati daljni pad bdija na njih?

nekako mi se čini da ni mi, a ni ostatak tržišta neće dolje… makar povremena korekcija na dolje i nije tako loša stvar. loše prognoze (makroekonomske) ni kod nas, ni u svijetu nitko baš ne doživljava, a dok je tako mislim da je današnji minus samo prolazna stvar

Jedna moja legica, nesmijem je imaenovati da se nebi naljutila jer je inače jako opasna, (ima bijeli pojas u TD i trči jako brzo na 100m) kada je ATPL bila na cca 1190 kn rekla mi je da će pasti na 1100.. i eto je tu na toj brojci. Ja vjerujem da je sada kraj i da bi se ATPL trebala ubuduće kretati UP. Cijena se kreće u kanalu dobra dva mjeseca. Slike u prilogu !! Samo da dodam, ja nisam izašao iz ATPL, čekam i čekam, nadoći će ona ako ne ove, onda slijedeće godine.
LP

I very much love INGRA !!

New Report

Close