ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čini mi se da sam pročitao prije par mjeseci da su kinezi u dogovoru sa brazilom ( australijom) izbacili dolar kao platežno sredstvo u međusobnom trgovanju u korist yuana ili brazilske monete.

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa [rolleyes]

KAD NESTANE VODE PIT CE MO VINO I SVI BIT SRITNI PO CILI DAN!!!! [lol] [lol] [lol]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Čini mi se da sam pročitao prije par mjeseci da su kinezi u dogovoru sa brazilom ( australijom) izbacili dolar kao platežno sredstvo u međusobnom trgovanju u korist yuana ili brazilske monete.

to između njih -možda,ali kinezi imaju basnoslovne devizne rezerve u dolarima,i američkim obveznicama..kina i amerika su simbioza…ako propadne jedan,propast će i drugi,a jedino što ih veže je zelena valuta,tako da su kinezi u situaciji da manipuliraju sa amerima preko dolara,toliko su ojačali,da će za 10 godina,kina imati veći utjecaj na američko godpodarstvo nego FED…zato je dolar vrlo rizična valuta..jer u tim njihovim valuacijama,tečaj dolara može biti vrlo lako izmanipuliran potezima jedne,ili druge strane..trenutno jeftin dolar,omogućuje i jednoj i drugoj strani jačanje izvoza,i jačanje konkurentnosti,tj zauzimanje boljih pozicija na međunarodnom tržištu….


Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa [rolleyes]

KAD NESTANE VODE PIT CE MO VINO I SVI BIT SRITNI PO CILI DAN!!!! [lol] [lol] [lol]


pa zato sam ja rekao da se atpl diverzificira svoje poslovanje ,umjesto broda pelješac,nek se vino zove pelješac,pa onda,ako propadne firma,da ispijamo tugu u pokojoj čašici crnjaka…..crnjak je budućnost,…



Čini mi se da sam pročitao prije par mjeseci da su kinezi u dogovoru sa brazilom ( australijom) izbacili dolar kao platežno sredstvo u međusobnom trgovanju u korist yuana ili brazilske monete.

to između njih -možda,ali kinezi imaju basnoslovne devizne rezerve u dolarima,i američkim obveznicama..kina i amerika su simbioza…ako propadne jedan,propast će i drugi,a jedino što ih veže je zelena valuta,tako da su kinezi u situaciji da manipuliraju sa amerima preko dolara,toliko su ojačali,da će za 10 godina,kina imati veći utjecaj na američko godpodarstvo nego FED…zato je dolar vrlo rizična valuta..jer u tim njihovim valuacijama,tečaj dolara može biti vrlo lako izmanipuliran potezima jedne,ili druge strane..trenutno jeftin dolar,omogućuje i jednoj i drugoj strani jačanje izvoza,i jačanje konkurentnosti,tj zauzimanje boljih pozicija na međunarodnom tržištu….
[/quote]
Ja mislim da su ih Ameri sj…li kao i japance. Investirali su u Ameriku, pokupovali zgrade, banke, firme. Kupovali kad je dolar bio visok a onda Ameri oborili lenger. Upumpali pustu lovusu, rent sa ovim dolarom nikakav. U trenutku kupnje sve drzalo vodu a sad spasavaj gace. Puni dolara ko brod a teret vridi sve manje i manje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




Čini mi se da sam pročitao prije par mjeseci da su kinezi u dogovoru sa brazilom ( australijom) izbacili dolar kao platežno sredstvo u međusobnom trgovanju u korist yuana ili brazilske monete.

to između njih -možda,ali kinezi imaju basnoslovne devizne rezerve u dolarima,i američkim obveznicama..kina i amerika su simbioza…ako propadne jedan,propast će i drugi,a jedino što ih veže je zelena valuta,tako da su kinezi u situaciji da manipuliraju sa amerima preko dolara,toliko su ojačali,da će za 10 godina,kina imati veći utjecaj na američko godpodarstvo nego FED…zato je dolar vrlo rizična valuta..jer u tim njihovim valuacijama,tečaj dolara može biti vrlo lako izmanipuliran potezima jedne,ili druge strane..trenutno jeftin dolar,omogućuje i jednoj i drugoj strani jačanje izvoza,i jačanje konkurentnosti,tj zauzimanje boljih pozicija na međunarodnom tržištu….
[/quote]
Ja mislim da su ih Ameri sj…li kao i japance. Investirali su u Ameriku, pokupovali zgrade, banke, firme. Kupovali kad je dolar bio visok a onda Ameri oborili lenger. Upumpali pustu lovusu, rent sa ovim dolarom nikakav. U trenutku kupnje sve drzalo vodu a sad spasavaj gace. Puni dolara ko brod a teret vridi sve manje i manje.
[/quote]
Svi su žuti popušili"ko žuti" osim kineza, oni se još uvijek dobro drže i imaju kakvu takvu kontrolu tržišta. Trebat će dobro zasući rukave ameri!


Friske vjesti

Tech,i ovo si sigurno pročitao:
Vaš link
znači i dalje smanjenje novogradnji(pad cijena) i povećani scrap(rast cijena)= pomlađivanje sveukupne flote da može jednog dana (u starosti) dočekat visok BDI.

sinoć su brodari u Americi završili sa +4.62%.

I noga u guzicu je korak naprijed




Friske vjesti

http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=138&View=Details&ItemID=54255 TECH STO KAZES NA OVO???????? [proud]
[/quote]
Ma Izmjenjivi to nije ništa novo. Nedavno su se grcili da akviziraju naftne kompanije jer razvoj traži energiju. Ista stvar je i sa resursima. Nece dugo proci da pitka voda bude trazenija od nafte. Za naftu ce izmisliti alternativne izvore ali za vodu toga nema. Osobno mislim da od rehabilitacije Deng Xiao Pinga Kina vodi izuzetno pametnu politiku. Oni kupuju a nasi talenti prodaju i gotovo sve rasprodali. Ja vidim kao jedan od problema u brodarstvu i monopol koji ce jacati stavljanjem sape na resurse. Nekidan su Korejci potpisali sa Brazilskim rudnicima 25 ej dvadesetpetogodišnji ugovor o transportu rude.
[/quote]

Točno, STX Pan Ocean i Vale osigurali su robu i prijevoz dugoročno, to je za njih win win situacija, ostali puše. Držim da će i naši bulk brodari morati naći nekog "strateškog partnera sa robom" ako misle opstati na marketu long term, jer su jednostavno premali za samostalnu borbu na marketu, pri čemu ne treba zaboravit da dio roba ne dolazi na free market i za njihov prijevoz se i ne može konkurirati.
Nedavno je bila jedna jaka polemika između grčkih brodara sa temom "zašto prodavati stare polovnjake prvenstveno cape kinezima?". Neki su bili kontra takvih zakljčaka jer se reže grana na kojoj sjede, no prevladali su trenutačni tržišni postulati, budući kinezi plaćaju duplo više nego da brodove prodaju u scrap. Vidim da ovi u ATPL nisu imali takovih dilema sa brodom Pelješac.

1.120,00 500 10:37:25

ekipica jel ovo bilo sa bida ili aska? tnx

ups 500 stotica prosla…ko keks

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ako fond kupuje 500 kom onda nema straja za ATPL….

New Report

Close