ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vjerovatno je dolar još niže zahvaljujući tome da su neke naše firme posuđivale novac od j.p.morgana,tj.dizale kredit u dolarima pa ga sada pretakale u kune..jaka kuna šteti hrvatskom tržištu kapitala i hrvatskim izvoznicima,vrteći se u tom krugu,i jazu između poticanja gospodarstva i sustezanja u zaduženoj sumi,roha nema izbora,ali mislim ipak da je malo pretjerao,vraga on nema utjecaja na tečaj..dugoročno,jaka kuna vodi u propast,a vlada i dalje planira deficit za iduću godinu,jer jedino sa deficitom može pogurati bdp…to sve što vladajuća garnitura radi,vodi u siguran bankrot države,zato sam ja u atpl,jer ona najmanje ima veze sa hrvatskim gospodarstvom…

Dolar će i dalje padati.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

dobar potez….i onako se planira most do Pelješca :-))))) lol




http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Epeu04gPU8zZE6zbJCqVEQ==.pdf

koliko su dobili za njega ?


Koliko god da su dobili, dobro je. Riješili su se stare karampane.
[/quote]
Zašto to misliš, netko je i kupio tu staru karampanu, očito smatra da će imati koristi od nje…

[/quote]

lako moguće da ju je netko kupio za svoje potrebe računaući da će je isplatiti vrlo brzo (vjerojatno ima kontinuirani aranžman) a i dobit će koji dolar na rezalištu i to je to.



http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Epeu04gPU8zZE6zbJCqVEQ==.pdf

koliko su dobili za njega ?


Koliko god da su dobili, dobro je. Riješili su se stare karampane.
[/quote]

nije baš tako.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

mene kao dugoročnog ulagača doista brinu oni tankeri koji početkom 2012 trebaju doći umjesto onog capea, no budući da se ne informiram često, lako moguće da je i tamo nešto novo o čemu ne znam ništa.
predviđam drastičan pad proizvodnje nafte i općenito snažne tektonske pokrete na tom tržištu. iz jedne recesije izlazimo i u drugu i drugačiju ulazimo. stjecajem okolnosti vezan sam uz mangement operatorskih naftnih tvrtki i vidim što se zbiva. oil business se guši.
usporedba dayrate (pandan vozarine) 3/8 mj.

mozete li mi reci sta je sa isplatom dividende, negdje sam procitao da je trebala sjesti do 15.9. i onda je netko napisao da se odgadja do kraja mjeseca. Sto je na kraju s tim?

dividenda ti mora sjest najkasnije do 4.10

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

Ima danas BDI? Čekam a možda bezveze, kad ima ponegdje praznika. Znam da nema promjene dok je u britaniji praznik a u japanu?

Jethro
mislim da oni tankeri mogu bilo koju kemikaliju ili tekućinu prevoziti … stoga uvijek se nešto može naći za transport, ne mora to biti uvijek nafta…


Ima danas BDI? Čekam a možda bezveze, kad ima ponegdje praznika. Znam da nema promjene dok je u britaniji praznik a u japanu?

Sva sreca da ne ovisi o hrvatskim blagdanima..
Svaki drugi dan ne bi izaso.. 🙂

Lojtra

bdi DOWN 72
Baltic Exchange Dry Index 2246 DOWN 72
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2684 DOWN 208
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2534 DOWN 34
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2071 UP 2
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 953 NO CHANGE

New Report

Close