ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 11:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ferengi nisam ja mislio ništa loše prema kolegama ekonomistima, ali meni je drago da sam recimo učio neke druge stvari za koje smatram da su mi bitnije i primjenjivije nego ekonomska teorija. Što se tiče ATPL, osobno ne vjerujem u neki (bitniji) rast u skorije vrijeme, doduše još manje vjerujem u pad. ATPL-u uopće nije strano stagniranje i duga ravna linija koja može trajati dulje vrijeme (više od godine dana), čak i u bull marketu. moguće da griješim. ako vidim da sam pogriješio i da postoje naznake ozbiljnijeg rasta vozarina, ući ću u natrag ATPL.

Kolega, mislim da grješite, pravo je vrijeme za ulaz u ovu dionicu, ili možda najkasnije listopad, jer već nakon FI 3Q bit će (znatno) skuplja. Ono šte ste sigurno zaradili u ovom zadnjem rastu na drugim dionica treba dodatno oploditi u ATPL. Siguran sam da dionica neće ostati na ovim razinama još duže vremena, jer kad bi to bilo tako trebalo bi izaći, budući dionice sa kojima se ništa ne događa (ni up ni down) treba prodati i ne gubiti vrijeme i novac na njima.
Nisam ekonomist, imam ATPL i vjerujem u umjereni rast BDI tijekom listopada i studenog.


Evo jedno izvješće o naruđbama,isporučenim brodovima,i koliko ih je završilo u rezalištima

– FLEET STATISTICS –
Revised as of August 31st 2009

Pa, jesam li ja to poludio ili mi se pomutio vid ali po ovome i odokativnom metodom zbrajanja više bi se gvožđurije trebalo razrezati nego novih zaploviti ili nešto ne čitam dobro.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"



Evo jedno izvješće o naruđbama,isporučenim brodovima,i koliko ih je završilo u rezalištima

– FLEET STATISTICS –
Revised as of August 31st 2009

Pa, jesam li ja to poludio ili mi se pomutio vid ali po ovome i odokativnom metodom zbrajanja više bi se gvožđurije trebalo razrezati nego novih zaploviti ili nešto ne čitam dobro.

neznam di to vidiš ali evo primjer panamaxa

Isporučeno 32 komada – 2.496.873 dwt
Knjiga narudžbe 2009 – još 60 komada 4.644.633 dwt
Rezano – 26 komada od 1.835.028 dwt

prosjek novih je cca 77.000 dwt, a rezanih 70.000. s tim da panamaxi najbolje stoje. Pogledaj supramaxe…

Dostavljeno 73 – 4.066.038 dwt
Narudžbe 229 – 12.802.856 dwt
Rezano 13 – 731.194 dwt

O capovima da ne pričamo, rezano skoro ništa a dolazi ih više od stotinu, tankeri su u banani većoj nego RH, 294 isporučeno a 78 rezano i još 508 čeka isporuku!

Ukupno drybulk sektor…

Dostavljeno 198 – 15.144.501 dwt
Narudžbe 690 – 51.338.495 dwt !!!
Rezano 258 – 9.325.929 dwt
RAZLIKA 1146 57.157.067 DWT

i to samo 2009… impresivno zar ne…?



Ferengi nisam ja mislio ništa loše prema kolegama ekonomistima, ali meni je drago da sam recimo učio neke druge stvari za koje smatram da su mi bitnije i primjenjivije nego ekonomska teorija. Što se tiče ATPL, osobno ne vjerujem u neki (bitniji) rast u skorije vrijeme, doduše još manje vjerujem u pad. ATPL-u uopće nije strano stagniranje i duga ravna linija koja može trajati dulje vrijeme (više od godine dana), čak i u bull marketu. moguće da griješim. ako vidim da sam pogriješio i da postoje naznake ozbiljnijeg rasta vozarina, ući ću u natrag ATPL.

Kolega, mislim da grješite, pravo je vrijeme za ulaz u ovu dionicu, ili možda najkasnije listopad, jer već nakon FI 3Q bit će (znatno) skuplja. Ono šte ste sigurno zaradili u ovom zadnjem rastu na drugim dionica treba dodatno oploditi u ATPL. Siguran sam da dionica neće ostati na ovim razinama još duže vremena, jer kad bi to bilo tako trebalo bi izaći, budući dionice sa kojima se ništa ne događa (ni up ni down) treba prodati i ne gubiti vrijeme i novac na njima.
Nisam ekonomist, imam ATPL i vjerujem u umjereni rast BDI tijekom listopada i studenog.
[/quote]

kolega gardistu, a na kojim činjenicama temeljite mišljenje o rastu bdi ?

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

ima li netko informaciju kada bi trebalo izaći izvješće za 3Q ?

bdi ned 38 pkt!
Baltic Exchange Dry Index 2318 DOWN 38
BCI Baltic Exchange Capesize Index 2892 DOWN 116
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2568 DOWN 4
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2069 UP 6
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 953 UP 5

I very much love INGRA !!

Jel ce ovaj brutalan pad CAPE-ova povuc PANAMAX-e za sobom ili indeksi mogu egzistirati bez medjusobnog medjudjelovanja?


Jel ce ovaj brutalan pad CAPE-ova povuc PANAMAX-e za sobom ili indeksi mogu egzistirati bez medjusobnog medjudjelovanja?

pa ajd malo logički zaključi. ako imaš opciju unajmiti cape po 18.000 $ (do koliko predviđaju pad) ili panamax (koji je sad na oko 18-20.000) da li ćeš prije unajmiti 2 panamaxa ili cape? doduše nije sve ako jednostavno ali you get the picture.

i da… hvala onim retardima koje veseli dijeljenje jedinica na moj prethodni post kojeg sam napisao da ljudi ne trebaju otvarati isti fajl više puta. vidim se da je netko počeo diskusiju ili čak u kontru napisao "da ali još će ih do kraja godine u rezalište!"… nadam se da vam traume iz djetinjstva ipak nisu prevelike…


ima li netko informaciju kada bi trebalo izaći izvješće za 3Q ?

Mislim, da bi prvo morao proći treći kvartal, pa bi se onda trebalo raditi izvješće.

a kad cemo dobiti naše dionice? [angry]

@Savage
Znaci da rezimiram. Panamaxima se ne pise dobro.



@Savage

Znaci da rezimiram. Panamaxima se ne pise dobro.

IMHO točno tako. ako uzmeš u obzir da još k tome pad potražnje za robama veći, a dolazi još više novogradnji mislim da nije teško zbrojiti 2 i 2. nije ni sve tako jako crno ima atpl keša, ali uz tolike novogradnje jedina nada kroz sljedeće 2 godine je da kina (a kasnije i indija) dobrano potegnu. a još k tome ivana7 počela nešto pisati na atpl a to je sell signal velik ko kuća [sealed].

New Report

Close