ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 03:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


brodari neće padati jer su nosioci oporavka. ne softverski, nego hardverski. ne teoretski, nego praktični. teoretski su banke/fi sektor.
bdi neka pada koliko hoće, brodari ostaju gdje jesu. bdi će još zveknut i to me ne boli ni 5%. dapače, nakupovat ću se dsx-a, a bogami i drys-a. brodari samo mogu gore.
kome se igra, neka skakuće i diversificira portfelj. brodari u nagazna. žalim skakutavce koji ne budu u dan d u brodarima.
temprana bomba.

read my lips.


ovo je zadnji post koji jutrom m ogu čitat, odmoderiran, i smatram ga iskrenim i pravovjernim i pravovrijednim.
Na burzi nije lak novac, a zašto bi brodari trebali rasti; pročitajte slijed događaja prije prethodna dva rasta, ovdje na Poslovnom forumu odvijala se drama s sretnim završetkom po istom obrascu.
jasno je da sam možda u krivu, no u nijednom slučaju kajat se neću, jer se sve posložilo kako treba, te kupih ATPL pred zatvaranje jučer.


Vidim Techmanu se opet lijepe jedinice. Koliko čitam forum on je prilično kompetentan što se brodara tiče i sigurno zna što govori, a ako vi možete zaklopiti oči na nizak BDI i katastrofalno stanje na tržištu onda svaka čast. S druge strane sentiment tržišta je na strani optimista tako da je moguć rast, samo je u cijeloj toj priči pitanje koliko je on održiv. prognozirali su i DRYS vrsni analitičari na 150+ $ pa evo ga – čami na 6-7. Pitanje je kako će se stvari na tržištu dionica odvijati kad insajderi u US prestani prodavati (trenutno se kupuje:prodaje cca 1:100). I da ja jesam prodao (oko 60% atpl) i evo sad drukam dolje…

jako dobro sročeno kolega kratko i realno…
nekome je nažalost i ovo nerealna cijena pa sklopljenih očiju vidi atpl puno skuplju nego danas i kupce koji lupaju po asku ne pitajući za cijenu

živjeli!!!

svjetska flota

Capesize 10%

Panamax 19%

Supramax 37%

Handysize 34%

kakvih vrsta brodova posjeduje atlanska ? da li je za rast cijene dionica bitan BDI ( cjelokupne vozarine) ili povečanje vozarina tipova brodova u vlasništvu brodarske tvrtke ? zahvaljujem na odgovoru.

sudeći po FFA levelima danas bi se BDI trebao zazeleniti

I noga u guzicu je korak naprijed

kako god crno bilo na tržištu činjenica je da je brzo pojelo nalog od 300kom na prodaji


svjetska flota

Capesize 10%

Panamax 19%

Supramax 37%

Handysize 34%

kakvih vrsta brodova posjeduje atlanska ? da li je za rast cijene dionica bitan BDI ( cjelokupne vozarine) ili povečanje vozarina tipova brodova u vlasništvu brodarske tvrtke ? zahvaljujem na odgovoru.

Na tjednoj razini BDI je i prošli tjedan rastao,a Panamaxi skoro 10%,jedino je Capesize pao prošli tjedan,a to ionako nemamo u floti

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Zamjerka upravi, na zgradi Atlanske u Dubrovniku ne rade vam sva svijetla na natpisu Atlanska plovidba. Na riječi plovidba ne svijetle zadnja četiri slova. Moram priznati da me to malo neugodno iznenadilo. Popravite to nije lijepo za vidjeti. Samo toliko, i još jedno pitanje, da li netko zna kada je gospar Lonza otpustio 3000 komada. Dubrovnik je neponovljiv, najljepši i najromantičniji grad nadaleko, nažalost okupiran od stranih imperija.

Bogatstvo je kad ne znaš koliko imaš.

Nemoj da sada troše i na rasvijetu u ovoj krizi!

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


Zamjerka upravi, na zgradi Atlanske u Dubrovniku ne rade vam sva svijetla na natpisu Atlanska plovidba. Na riječi plovidba ne svijetle zadnja četiri slova. Moram priznati da me to malo neugodno iznenadilo. Popravite to nije lijepo za vidjeti. Samo toliko, i još jedno pitanje, da li netko zna kada je gospar Lonza otpustio 3000 komada. Dubrovnik je neponovljiv, najljepši i najromantičniji grad nadaleko, nažalost okupiran od stranih imperija.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=27231

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Nije bitno kad ,nije išlo preko burze ,već kako je u donjem texstu boldano

Vlaho Lonza, Član Uprave za komercijalne poslove iz Dubrovnika prijavljuje otpuštanje 3000 komada dionica Društva temeljem kupoprodajnog ugovora koje čine 0,21 % temeljnog kapitala i daju 0,23% glasova na Glavnoj skupštini.

Nakon navedenog otpuštanja posjeduje 40.842 komada dionica Društva koje čine 2,926% temeljnog kapitala i daju 3,234% glasova na Glavnoj skupštini.

opet se povijest ponavlja. svi idu gore a mi cmrljimo 10 kn plus minus… a ako ce se povijes ponoviti onda cemo i mi uzletiti kada ljudi i fondovi pokupe zaradu od drugih dionica.
ovo izgleda kao obicajna praksa crobi up mi 0 onda stabilizacija pa mi up

Sukladno mom pisanju, jutros sam pokupija iz premarketa one po 1144….Iako se evropa crveni, BDI pada..Ali kao što sam rekao ova dionica se uvik na meniju….

New Report

Close