ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 00:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Koliko ja vidim, brodovi Atlantske plovidbe imaju neke druge pozicije:
http://www.atlant.hr/flota.php

To je prvenstveno situacija nekih kontejneraša, dakle ne utječe toliko na ATPL.

Uostalom što se kontejneraša tiče, MAERSK je prvi puta u 105 godina objavio gubitak. U 105 godina!


Brodari padaju..To je činjenica…Ali ja mislim zbog pada BDI ispod psihološke granice…O novogradnjama se zna i govori već dugo a brodare ste imali i po 10% up u USA…Ako su novogradnje toliko bitne tada bi brodari tribali samo padati..Ali ja govorim o marketu di ljudi kupuju ATPL na račun stare slave i dok je tako i ja ću trejdati…A kad se bude uvažavalo veliki broj novogradnji a mali BDI iću u drugu dionicu, kao što je VDKT za kojeg se znalo da će danas ići strong UP ali sam bio jako zauzet i to propustio..

Kolega, nitko ne kupuje radi "stare slave ATPL" već kupuju oni što se nadaju dobrom FI 3Q i rastu vozarina, dok prodaju oni što misle da će novogradnje dodatno srušiti BDI, a time i bulk brodare. Osobno sam umjereno optimističan što se tiče naše miljenice do kraja godine, međutim vjerujem da će neke druge dionice brže i jače rasti pa valja mudro rasporediti portfelj držeči se one " ne svaja jaja u istu košaru".

Pa to se danas vidilo i sutra će, HT i ostali u dobrom plusu s obzirom na svit i Futurese u Amera a brodari minus…Sutra bi DLKV mogao potegnuti kao danas VDKT jer se država zadužila da im plati dugove…

Neznam koliko već puta pokušavam dokazati, iako se ne javljam često,de sve parametre koje pokušavate analizirati u cijenu dionica od BDI pa dalje padaju vam u vodu.Pokledajte danas brodare u amera počela burza u crveno brodari u crveno,burza u zeleno brodari još više,treba li više komentara.Ovo je vrijeme kad se isključivo gleda oporavak svjetskog gospodarstva i to je sad jedini kriteriji,koji će kasnije djelovat na brodare i to tako što brodogradilišta neće zjapit prazna, isto tako kao što nije propala ni auto industrija,ali brodovi stariji od 10 godina će se malo vidjet po morima.
Što se tiće same ATPL pa mislim da sad i dolazi pravo vrijeme za nju.Kad se isplati dividenda tko mislite da će kontrolirat cijenu ove dionice ,pa neće sigurno više mali drukeri nego oni koji će punit trezor, a za njima i oni koji i sada znaju koliko ova dinica valja.Ovo nije nikakvo drukanje ni navijanje,ko je čitao moj post od F1 kada je ATPL bila 700 kuna nek se uvjeri.

propela

ovi američani opet dobro potegnuli….što bi tek bilo da je BDI pozitivan zadnjih dana…
ATPL nikako da značajno padne (što neki očekuju) a nakon ponovljenog rasta vani mogli bi se uskoro i pomaknuti još malo gore, preko 1.200, što opet otvara i neke nove poglede na cijenu promatrajuću tehničku analizu…

DRYS 4:03pm ET 7.15 0.39 5.77%
DSX 3:59pm ET 13.73 0.13 0.96%
EGLE 4:04pm ET 5.65 0.21 3.86%
ESEA 3:57pm ET 4.85 0.04 0.83%
EXM 3:59pm ET 7.29 0.03 0.41%
GNK 3:59pm ET 22.25 0.48 2.20%
NM 3:59pm ET 5.31 0.25 4.94%
TBSI 4:04pm ET 9.38 0.19 2.07%

Vidim Techmanu se opet lijepe jedinice. Koliko čitam forum on je prilično kompetentan što se brodara tiče i sigurno zna što govori, a ako vi možete zaklopiti oči na nizak BDI i katastrofalno stanje na tržištu onda svaka čast. S druge strane sentiment tržišta je na strani optimista tako da je moguć rast, samo je u cijeloj toj priči pitanje koliko je on održiv. prognozirali su i DRYS vrsni analitičari na 150+ $ pa evo ga – čami na 6-7. Pitanje je kako će se stvari na tržištu dionica odvijati kad insajderi u US prestani prodavati (trenutno se kupuje:prodaje cca 1:100). I da ja jesam prodao (oko 60% atpl) i evo sad drukam dolje…

brodari neće padati jer su nosioci oporavka. ne softverski, nego hardverski. ne teoretski, nego praktični. teoretski su banke/fi sektor.
bdi neka pada koliko hoće, brodari ostaju gdje jesu. bdi će još zveknut i to me ne boli ni 5%. dapače, nakupovat ću se dsx-a, a bogami i drys-a. brodari samo mogu gore.
kome se igra, neka skakuće i diversificira portfelj. brodari u nagazna. žalim skakutavce koji ne budu u dan d u brodarima.
temprana bomba.

read my lips.


ATPL nikako da značajno padne

Pričekaj još malo. Još koji tjedan.

Jethro
slažem se u potpunosti … potpuno sam u ATPL i ne gledam uopće druge dionice jer mi je osim rasta bitna i likvidnost … brodari svakako trebaju potegnuti prije ili kasnije i mislim da to neće biti cmoljavo nego vrlo naglo … neki se neće snaći u brzini rasta i opet će ostati zatečeni…

Pers
možda…ali to bi mogao biti "značajan" pad sa 1500 na 1300 ….


Osobno sam umjereno optimističan što se tiče naše miljenice do kraja godine, međutim vjerujem da će neke druge dionice brže i jače rasti.

Gledajući zadnjih mjesec dana, imaš pravo. Crobex je solidno nadmašio ATPL.

Pad uvoza -14%

New Report

Close