ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 23:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Slažem se da je "kataklizma" prejaka riječ, ali se ne slažem da broj novogradnji nije relavantan podatak.

Brodari padaju..To je činjenica…Ali ja mislim zbog pada BDI ispod psihološke granice…O novogradnjama se zna i govori već dugo a brodare ste imali i po 10% up u USA…Ako su novogradnje toliko bitne tada bi brodari tribali samo padati..Ali ja govorim o marketu di ljudi kupuju ATPL na račun stare slave i dok je tako i ja ću trejdati…A kad se bude uvažavalo veliki broj novogradnji a mali BDI iću u drugu dionicu, kao što je VDKT za kojeg se znalo da će danas ići strong UP ali sam bio jako zauzet i to propustio..

*zmanojlo, nisi ništa propustio, probaj izaći iz VDKT sa 200kom. što je preračunato u ATPL 82kom

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Njemačka spašava Hapag-Lloyd

Hrvatski brodari zasad ne izlaze pred vladu sa sličnim zahtjevima

Dejane opet nepoznavanje stvari. Happag je cista container company a stanje na container trzistu znamo. Mi takvog nemamo i ni jedna nasa firma za sada nije ugrozena. Problem vidim kod JDPL jer im uskoro istice najam jednom od dva containerasa i bit ce ga vrlo tesko ili mozda cak i nemoguce uposlit da ostvaruje profit.
[/quote]

potpuno si u pravu, nije mi bila namjera mješati kruške i jabuke, ali ne možeš reći da takve informacije nemaju psihološki efekt na ulagače? (ipak se tu radi o brodarima svjetske klase) zato sam i postao pre-market, ne znam možda i griješim..?

Da ne pricam puno. Bolje je kad cinjenice govore. Ovo stiglo danas. Pogledaj pozorno ono double skin. Puno je skuplji od single skin. Uskokovic to zna vrlo dobro. To su ti brale novogradnje koje dolaze na market. Cijena je ispod svake cijene. A zasto? Jer market nevalja a novogradnje ga dodatno potkopavaju. I kazes da nema veze sa cijenom dionice??? Di Atlanska operira? Mozda u Jadranu pa je imuna na svjetska kretanja. Stari govoromo dva razlicita jezika.

Remind you we can develop foll bc:

abt. 23,100 Mtdw on 10.00M
Gr/Nr 14912/8040
Blt 2009 in China
CCS Class, Ice B, Chinese flag
Loa 159.90 Lbp 149.80 Beam 24.00 Depth 13.80 M
4/4 Ho/Ha 28,405.1 Cbm Gr
1 MAN B&W 5L42MC 4,975 KWatt 176
12Kts
Double skin

All details given in good faith but without guarantee

As brokers try USD 16.5M to test.

Kind Regards – Atheniansale

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ispričavam se ako je bilo ali stvarno isplati baciti oko na slike [shocked]

Revealed: The ghost fleet of the recession

Vaš link

Kako se crno piše o brodarima. Pa cijena im i nije tako loša!

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.


Kako se crno piše o brodarima. Pa cijena im i nije tako loša!

nisu kupili na vrijeme pa drukaju [bye] vidis da su "bankrot" dionice donesle najbolju zaradu [cool] doduse ovdje jos nema price o tome…taj dio smo prevazisli…. [proud] turizam nije podbacio ,na tom planu isto nema drukanja [rolleyes] pa postaju slicice sa nekima parkiranim brodovima [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ispričavam se ako je bilo ali stvarno isplati baciti oko na slike [shocked]

Revealed: The ghost fleet of the recession

Vaš link

ja mislim da je to sve fotomontaža…………. [thumbsup]


Ispričavam se ako je bilo ali stvarno isplati baciti oko na slike [shocked]
Revealed: The ghost fleet of the recession
Vaš link

Koliko ja vidim, brodovi Atlantske plovidbe imaju neke druge pozicije:
http://www.atlant.hr/flota.php

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Ispričavam se ako je bilo ali stvarno isplati baciti oko na slike [shocked]

Revealed: The ghost fleet of the recession

Vaš link

ja mislim da je to sve fotomontaža…………. [thumbsup]
[/quote]

Osim nekoliko većih , drugi mi izgledaju kao ribarski ili turistićki brodovi . Možda pogled pomoću google earth bi dao precizniju sliku.

tkoje upao svjetlo? brodari lijepo skočili negdje oko 12pm pa oko2 pm (usa). pričam o nasdaqu koji je samo (u trenutku pisanja) ,37% u plusu. transportation vuče. ne jako, ali osjetno. možda i mi sutra mrdnemo na kojih 1170…

New Report

Close