ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


zanimljivo usprokos padu BDI -a brodari u americi potegnuli solidno….

DRYS 9:40am ET 6.80 0.37 5.75%
DSX 9:39am ET 14.10 0.34 2.47%
EGLE 9:40am ET 5.58 0.28 5.28%
EXM 9:40am ET 7.48 0.26 3.60%
GNK 9:40am ET 22.69 0.68 3.09%
NM 9:39am ET 5.07 0.06 1.20%
TBSI 9:39am ET 9.39 0.07 0.75%

:-)))
svojedobno sam prokomentirao ovo što si napisao: činjenica je da se koliko-toliko održavaju cijene brodara, a bdi je samo trenutni indikator stanja/vozarina. što nam to govor?
1+1=2!
upravo ono što si napisao u jednom od svojih postova – strpljivi će biti nagrađeni. očekuje se buknuće brodara (nizak bdi a dionice nisu pale – vjera temeljena na nečem postoji!).
naravno, posljedice hiperprodukcije brodova i reseta u svjetskom gospodarstvu (naročito kineskom i američkom) će ostaviti dubok trag. ponuda/potražnja brodova će se reflektirati na bdi koji će na koncu konaca doseći neku nevisoku, ali stabilnu vrijednost. iskreno, očekujem ga na 5000 krajem 2010 ili početkom 9/2010. činjenica jest da bez brodara nema ničega, a da će opet bito bajkovito, medovito i kamilično – neće. ne može.


Pers Jesus
Lonza je samo unaprijed prodao dividendne dionice…
prodaje 3000 komada a za koji dan mu stiže novih 3653 na ime dividende… prije prodaje je imao 43,842 komada a sad će imati 44,495 … plus keš od prodaje… sad je siguran da će imati za skijanje [wink]
da se slaže sa time gore napisanim rješio bi se on puno više od ovih 3000 ….

A što misliš, zašto ih je prodao sada a ne kad stignu dividendne dionice? [undecid]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



Pers Jesus
Lonza je samo unaprijed prodao dividendne dionice…
prodaje 3000 komada a za koji dan mu stiže novih 3653 na ime dividende… prije prodaje je imao 43,842 komada a sad će imati 44,495 … plus keš od prodaje… sad je siguran da će imati za skijanje [wink]
da se slaže sa time gore napisanim rješio bi se on puno više od ovih 3000 ….

A što misliš, zašto ih je prodao sada a ne kad stignu dividendne dionice? [undecid]
[/quote]

Kakve veze imaju dividendne dionice s cijenom same dionice?

Tko je mislio dignuti lovu od dividende, taj je već nakon ex dividenda dana to i učinio (tj. prodao

isti onaj broj dionica, koji će za koji dan stići u njegov portfelj.


Tko je mislio dignuti lovu od dividende, taj je već nakon ex dividend dana to i učinio (tj. prodao isti onaj broj dionica, koji će za koji dan stići u njegov portfelj).

…da, ali pod uvjetom da se radi o nekome tko se u međuvremenu nije riješio samog paketa dionica temeljem kojega je stekao pravo na dividendu tako da dotični u ovom trenutku ne posjeduje dionice ATPL (što ne znači da za koji dan neće [smiley] )

Ja zaboravio nalog pa me poklopilo na 1168…Ostao mi JDPL od brodara…Nisam pametan, ali dobro, ulaz je bio 950….

Lonza otpustio 3000 kom ATPL
http://www.poslovni.hr/126571.aspx
I to kupoprodajnim ugovorom.

Korkyra



Pers Jesus
Lonza je samo unaprijed prodao dividendne dionice…
prodaje 3000 komada a za koji dan mu stiže novih 3653 na ime dividende… prije prodaje je imao 43,842 komada a sad će imati 44,495 … plus keš od prodaje… sad je siguran da će imati za skijanje [wink]
da se slaže sa time gore napisanim rješio bi se on puno više od ovih 3000 ….

A što misliš, zašto ih je prodao sada a ne kad stignu dividendne dionice? [undecid]
[/quote]
Zasto ? Dajte odgovor vi,prosvjetlite nas.

MRAVAK JE MOJ IDOL..LAZE, VARA ,KRADE I STAN MI DADE.

Kakav signal je prodaja Lonzinih dionica? [angry]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ja zaboravio nalog pa me poklopilo na 1168…Ostao mi JDPL od brodara…Nisam pametan, ali dobro, ulaz je bio 950….

I ja ču idućih dana pokušati zaboraviti prodajni nalog ,pa se nadam da če me poklopiti na 1200…

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.
drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=1f9f15b4-ba16-467f-aac6-3353d8efb82f&open=sec

Svjetska ekonomija se oporavlja na sav glas, svi bruje o rastu narudžbi, optimizam pljušti na svakom koraku, generalno postoji konsensus da je svijet izašao iz recesije.

Pitanje ZAŠTO JE BDI na tako niskim razinama kad se sve oporavlja ili se već znatno oporavilo?

Netko će reći novogradnje (izuzmemo li odnos novih i starih borodova koji su otišli u rezalište) ali ipak razina od 2500 bodova je preniska ako se uzmu u obzir sve dobre vijesti i porast narudžbi u svijetu i sl.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Ja zaboravio nalog pa me poklopilo na 1168…Ostao mi JDPL od brodara…Nisam pametan, ali dobro, ulaz je bio 950….

I ja ču idućih dana pokušati zaboraviti prodajni nalog ,pa se nadam da če me poklopiti na 1200…
[/quote]
Ja se vraćam odmah ako bude za oko 1150 ujutro….BDI je jako nisko ali ekonomija se oporavlja iznad očekivanja, a ovo o novogradnjama je glupost…

New Report

Close