ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bdi?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Baltic Dry -1% (- 24) 2.468

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

ljudi moji kao prvo dobar dan. dugo se nismo culi.
po meni vazne info su, crobi trenutacno na 2149 i naravno miss cro radi pomake na dogovorima sa janezima.
samo da krene bdi gore moglo bi biti dobro. uzevsi u obzir da da dosta brodova ide proc logikom zakljucujemo da ce se smanjiti razlika izmedu ponude i potraznje……

ssamo strpljenja ljudi i sve ce biti dobro




Sve je ovo sumljivo, čini se da naivci kupuju a mi naivci ne prodajemo…Nema puno faca s ovog foruma na ATPL što znači da su izišli…A svaki dan neki loši članak o brodarima..Dokle tako.

Nebih se složio s tobom prijatelju što se tiče da naivci kupuju, a pogotovo "mi naivci ne prodajemo" ZAŠTO ??. Kupuju upravo oni koji znaju da če se pokrenuti raketni pogon, pitanje je dana. Sječate li se prije nekoliko mjeseci, neda mi se vračati i gledati točno kada je to bilo, no sjetit čete se svi kad orazložim. ATPL stagnirala 20.tak i više dana, umrla kao sada, dok su građevinci, posebice DLKV letjeli u nebo. Da ja sam od jednih koji je tu spušio. Valjda zadnji dan prodao sam atpl i kupio dlkv…tada je ATPL raketnim pogonom poletjela u nebo a dlkv istom tom brzinom dole. E da je vrijeme vratiti ali to ne ide. Da če ATPL gore i da se čeka DA, netko ne. I tako velim Vam ja život je vaga, jednom dobiješ, jednom izgubiš ali u vagi si nekako –dok si živ. Pratim ovih dana a vjerovatno i vi, polako se kupnja povečava, ali još nedovoljno.
LP i vidimo se negdje gore .. valjda če pretegnuti ovaj puta vaga na našu korist !!
Da i velika borbao oko ovih 76%, po nekoliko puta pokušan proboj ali uvijek nazad u kanal ??
[/quote]
Sve to stoji što si napisao, međutim nisi naveo okidač za rast brodara, a to je bio upravo BDI koji je tada snažno rastao.

[img]http://reports.platou.com/FixtureReport/ChartImg.axd?i=chart_0_6.jpeg&g=f267449fcda94db88d4d33cf84c1fa04[/img]

Možda se ponovo očekuje rast BDI ali za sada se cijena ATPL i ostalih brodara podiže isključivo špekulativno.
[/quote]
Kojih to ostalih brodara, atpl je narasla za 100kn,jedino ju je jdpl malo popratio,ostali brodari od tada gotovo nisu ni mrdnuli,pogotovo tnpl.i lplh

idući tjedan će bit bolje...

pa do kada ovaj bdi može ovako?……valjda več jednom treba krenuti u nekom smjeru?….. [undecid]

Di je dno ovog BDI….Kolega Techman dobro zbori s tehničke strane, ali market je nešto drugo, mi na 1160 a vozarine za gomilanje gubitaka…

brodari vani idu gore i to jeko….valjda i oni nešto znaju o tome kuda bi mogao bdi i kakva su očekivanja u vezi brodara…..

zanimljivo usprokos padu BDI -a brodari u americi potegnuli solidno….

DRYS 9:40am ET 6.80 0.37 5.75%
DSX 9:39am ET 14.10 0.34 2.47%
EGLE 9:40am ET 5.58 0.28 5.28%
EXM 9:40am ET 7.48 0.26 3.60%
GNK 9:40am ET 22.69 0.68 3.09%
NM 9:39am ET 5.07 0.06 1.20%
TBSI 9:39am ET 9.39 0.07 0.75%

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DSX,DRYS,EGLE,EXM,FREE,GNK,NM,OCNF,SEA,QMAR,BHO,TRMD,ESEA,TBSI,TOPT,PRGN,GDOCF.PK,DNORD.CO,TORM.CO,GOGL.OL,CECO.OL,BEL.OL,JIN.OL&d=e

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

zmanojlo
vidim nisi imao strpljenja čekati i iskrcao si se računajući na pad…sve ok, ali ne pada nikako koliko si se nadao…razlika je tako mala da ni burek nemožeš dnevno zaraditi a kad se još uračuna rizik da ti naglo "neočekivano" pobjegne gore pitanje je koliko je to bio mudar potez…
ipak je to jedna od perjanica ZSE i nema šanse da se kreće u suprotnom smjeru od trenda…a ovi ameri ne pokazuju znakove umora..hmn..misliš li još dugo drukati i čekati ili želiš mirno spavati sa dionicama "pod jastukom" ?
vidiš ja nisam prodavao ni kad je bila na 500…samo treba biti strpljiv…

nek je BDI-ja tu di je … prije nekog vremena sam rekao da mislim da će na cca. 2300 okrenut prema gore … još sam istog mišljenja a do sada je najniže bio na 2388 … malo kenjkanja tu da se oscilatori potpuno ohlade a onda spektakl … nećemo još dugo čekati
a naravno vrijedi i shiptarov trademark

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ekipa kada će naša dividenda?
Da li itko zna?

p.s. ja se ispričavam ako ste pričali o njoj zadnjih par dana, ali ima previše stranica za listati.
Hvala

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close