ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

poprilicnoi me strah za novce,ovo ne bu dobro.stipe je jjucer fino podvalio,ne znma samo koji mui je to vrag trebao,covijek veze s ekonomijom nema.Cimn sam ga cuo znao sam kakav nas dan ceka

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Nema Strawinskog i odma panika,nema greske malo strpljenja[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Nego, tko je pratio zna da je dosta dzgo na prodaji stalao nalog na 3300 od preko 800 kom. 30-tak sekundi prije kraja 400 komada je pobjeglo s tog naloga.

da se odmah ogradim,prethodni post se nije odnosio na atpl,poprilicno sam uvjeren da ce uskoro gore,vise sam mislio na blje,ddjh,ernt,koei,ina….da ne duljim

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Iz danasnjeg Lloyd’s list-a:

Dry Bulk

Panamaxes head into doldrums after strong week
Jamie Dale – Wednesday 14 November 2007

AFTER a confident start on Monday, it looks as if the wind was taken out of the sails of the panamax market yesterday, and rates could remain flat for the rest of the week, writes Jamie Dale.

The Baltic Panamax Index made further gains on Monday, with brokers bullish at the beginning of the week. However, this positive sentiment had fallen away by Tuesday, with the outlook steady at best. The BPI had fallen to 11,221 yesterday, down 147 points from the previous day.

One Oslo broker, who asked not to be named, said: “It is difficult to navigate this market. There has been a lot of tonnage in the second half of this year and currently no support from the paper market.”

Rates in the Atlantic started last week in a downward trend, with both routes moving towards low $80,000s per day. However, a buoyant capesize market has led to a number of cargo splits, which helped to lift panamax rates. This pushed rates back towards the $90,000 per day mark, with further gains expected this week.

However, news began to circulate among brokers on Monday that some Brazilian ports were looking to limit or even stop capesize cargoes being split to reduce queues. “Ports in Brazil have according to market sources limited, or even prohibited, the opportunity for charterers to split capesize cargoes of iron ore,” said DnB Nor Markets in a recent market report.

“Ports apparently want to reduce panamax queues, which means that more panamaxes would become open in the market, this could explain the fall in forward freight agreement contracts today.”

Another broker, who also wished not to be named, noted that he had not yet seen any result of this extra tonnage and that the news had not created any panic.

However, such a move by the South American ports would likely tighten the available capesize tonnage as demand rises. “The net impact on dry bulk shipping would most likely be positive, as the capesize market tends to lead the smaller segments over time,” added DnB Nor.

“We believe the fundamental outlook for dry bulk shipping remains very strong and see additional rate support over the coming four-six month period.”

Australian port congestion appears to be raising its ugly head once again as queues continued to rise last week, with 43 ships now queuing outside Newcastle.

With spot coal prices reaching new highs last week, the NEWC Index, which measures spot coal prices from the Australian port, hit $83.51 per tonne, according to GlobalCoal. Expectations are now growing that contract coal prices for next year may jump more than 25%. “This could induce buyers, such as Japanese power utilities, to boost imports over the next few months, which would put further strain on already significant port bottlenecks,” warned DnB Nor.

And, as has been seen over the past 12 months, rates waste no time in firming when queues start to lengthen and congestion ties up a substantial number of vessels from the dry bulk fleet.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Budi mi pozdravljen, Techmane i hvala ti na ovoj podebljanoj rečenici.

Što se tiče današnjeg trgovanja, s obzirom na okolnosti na ZSE, možemo biti vrlo zadovoljni današnjim događanjima (sve je relativno u životu, zar ne? [smiley2]) jer se od prije neki dan pojavio jaki igrač (fond?) koji je procijenio da je sadašnja cijena povoljna za ulazak na srednji ili duži rok pa sva iskrcavanja + pojedinačne panične prodaje malih ulagača, marljivo skuplja (čisti, podržava, kako hoćete…) na oko 3.300 kn. Današnje prodaje su mu išle na ruku jer bi inače morao kupovati skuplje. Koriste drhtave ručice na tržištu za akumulaciju.

Pogledajte na intraday prikazu kako je netko u 3 navrata počistio do 3.300 kn.
Također je zanimljiva činjenica da zadnje 42 minute pred zatvaranje nije bilo transakcija što – u ovakvim okolnostima može značiti da investitor, čak i ako pomišljaju na prodaju, nisu voljni prodati pod svaku cijenu.

Što reći nego da ovu dionicu treba gledati dugoročnije…

Kao prikaz trenda, prilažem također jučerašnji naslov o utrostručenju dobiti brodara Diana Shipping…

Drhtave ručice, drhtave ručice…Nema tu nikakvih drhtavih ručica. Fondovi imaju pušionu po okolnim tržištima, CROBEX također koma, pa se treba zadovoljiti sa mrvicama po principu ja tebi ti meni.
Ping-pong će trajati vjerojatno dok ne živnu okolna tržišta ili prođu izbori u HR.
Do tada isključimo bilo kakvu ekonomsku logiku i pitanja zašto? kako? indeks ovaj-onaj.

Najgore kada neki političari prognoziraju rast ili odvijanje nečega, to jeste nagore što djeluje na burzi i onda povoljan trend okrene nizbrdo, ali takav trend je trenutačno svugdje u svijetu pa tako i ovdje.
Zbog jako puno analitičara koji negativno davaju informacija u vezi tržišta.
Na nekim dionicama sam se postavio tako da zaboravim na te dionice jer čekam privatizaciju tj. da ih držim u čvrstom stanju a na nekim dionicama odlučio sam da ih prodam. Dakle svatko ima svoj izbor kako ide, jer na kraju odlučuje on sam, stoga dobro promislite što radite i kako radite.

Evo sjećam se na PTKM kada sam kupio po 240 Kn pa je cijena pala na 170 Kn. Trebalo je 6 mjeseci da se cijena vrati na vrijednost na kojoj sam bio kupio a danas se trguje na 277. Poruka jeste znaj što firma radi i kako radi i hoće li raditi kako treba u budućnosti jer danas već sada prolazi……..

Primite puno pozdrava[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

po ovome grafu slijedi uzlet ili?

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

ili….[smiley2]

Previse je tu ostalih faktora da bi se mogla gledati TA. Netko zeli iskrcati (vise njih) i mos ga… , opcna nesigurnost (ko fol izbori, padovi svjetskih indeksa, bla bla) Ono sto je dobro jest da postoji interes za kupnju (odnosno obranu). Bas me zanima tko je to kupovao jer mislim da u ovoj situaciji nema puno fondova koji su to u mogucnosti: PBZ moze (a i mora:), ZABA Invest isto moze..

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


vlad1111: ” …….. novi handymax bulker prije 2,5 godine cijenio se na cca 30 mUSD, novi panamax na 36,5 mUSD. ukoliko tijekom 2009./2010. dođe do pada vozarina za rasute terete, nakon cca 6mjeseci uslijedit će i sukladna korekcija cijena bulkera. vjerojatno i zbog toga brodari ne revaloriziraju vrijednost dug. mat. imovine: u slučaju ponovnog pada cijene brodova, bilo bi vrlo ružno u izvještaju vidjeti dramatičan pad vrijednosti imovine. burza bi zasigurno vrlo nervozno reagirala. inače, na svjetskim tržištima kapitala svaki P/B iznad 3, za sve sektore osim za IT, predstavlja sasvim lijepu multiplu. u slučaju cijene dionice atpl od cca 5000kn, uzimanje u obzir P/E od cca 28 (za godišnju dobit od cca 250 mKn) i P/S oko 5 vodi investitore u stanje/poziciju povećanog opreza. imho. ” Čak i ako prepoloviš vrijednost flote (nećeš valjda i nekretnina ?) ostaje book bar 2-3 puta veći od službenog. Zato je NAV prikladniji. Inače , tvoje su primjedbe u redu.

NAV je prikladniji za ocjenu trenutačne vrijednosti. ali, ni NAV niti book nisu mjerodavni zbog istog razloga: za 2 godine vjerojatno slijedi pad i NAV-a i book-a. a to znaju svi upućeni. i upravo zbog toga P/E i P/S dobivaju na važnosti. imho.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


NAV je prikladniji za ocjenu trenutačne vrijednosti. ali, ni NAV niti book nisu mjerodavni zbog istog razloga: za 2 godine vjerojatno slijedi pad i NAV-a i book-a. a to znaju svi upućeni. i upravo zbog toga P/E i P/S dobivaju na važnosti. imho.

Slazem se.

Ali ce i rast E odnosno S poceti padati (s vremenskim odmakom) kad pocne i NAV.

Mislim da moramo procjeniti stope rasta dobiti sljedecih 8-10 kvartala. Ja bi rekao jedno 15% kvartalno zbog razlicite rocnosti ugovora.

New Report

Close