ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije točno da je BDI u zadnja tri mjeseca pao 25%, BDI je 26 05. 09 iznosio 2947 bodova a danas 26. 08 2009. iznosi 2472 boda što znać da je BDI od tada do danas pao 17,67% a ne 25%. U međuvremenu je svjeteko gospodarstvo pokazalo snažne znakove oporavaka, a znamo da ATPL posluje na globalnom tržištu i da je to dodatno ohrabrilo investitore da kupuju ovu dionicu jer vide upravo u njoj odličnu priliku za budući rast. Kada sam u emisiji PROFIT HR1 pitao analitičara kako to da je ove godine od Nove godine do kraja veljače BDI porastao 200% a cijena dionice ATPL pala još 10% odgovrio mi je: "brodarske dionice i BDI nisu u direktnoj korelaciji". Kada već pišemo o BDI treba imati na umu da je prosječna vrijednost BDI-a u 2Q 10-15% manja od te iste vrijednosti u 3Q , svi se sječamo da je BDI bljesnuo početkom lipnja preko 4000 bodova, ali mnogi su brzo zaboravili da je BDI sve do 7. svibna bio ispod 2000 bodova. Neznam zašto se toliki sekiraju zbog rasta brodarskih dionica, a nitko se nije sekiro dok su te dionice padale po 70-80% u 2008.(bez obzira što je te 2008. godine upravo ATPL ostvarila najveću dobit u povijesti tvrtke, da li je to bilo logično, opravdano i potrebno?!?)
[/quote]

Svaka cast glikos1
[thumbsup]

More you buy- more you can sell.



S obzirom da je došlo do velikog raskoraka sasvim je moguće da je ATPL postala (fondovska? miroviska?) igračka za utjecanje na CROBEX ili za njegovo (p)održavanje.

zanimjiv jednomjesečni graf, nema šta. obezvrijeđuje kompletnu teoriju brodara.
opet (ponavljam): vrijednost brodara je uglavnom očuvana. vjerojatno se očekuje bum. bdi samo pokazuje da brodari upravo sada nemaju baš neke vozarine i u tom smislu bdi i vrijednost dionica brodara nema pretjerane veze.

[/quote]

Ali je činjenica da naši brodari puno bolje čuvaju vrijednost nego na NASDAQ- u. Zašto, nemam pojma i ne da mi se proučavati, ali burza sve vrednuje, tako da razlog postoji. Možda zato što su za vrijeme enormnih vozarina lani, ovi svako malo isplaćivali dividende a naši uglavnom pačili pare…






u zadnjih 6. mjeseci atpl i jdpl nisu bas dosljedno pratile bdi index

Bacio sam pogled, imaš pravo:
ATPL je zadnja 3 mjeseca porasla preko 20%, dok je BDI u istom razdoblju pao 25%, nevjerojatno!
[/quote]

ATPL vodi mudru poslovnu politiku i tu je bolja od ostalih u BDI.
[/quote]

kolegice dali se mudra politika odnosi na dugoročne ugovore na temelju najnižih vozarina od početka godine pa je izvjesno da i treći kvartal bude u gubitku ili…
[/quote]

evo njega…….a kako ti znaš kakve su oni ugovore potpisali…po tvome su sve ugovore sklopili krajem 08 i pocetkom 09…….lupetaš….kao i uvijek
[/quote]

kolega to smo konstatirali ovdje na forumu kad je g jerković dao intervju i podatke zbog čega je prvi i drugi kvartal loš…gospari dobro vode firmu dugoročno zato i je atpl primamljiva mnogima ali mora se priznati da su u problemima kao i većina brodara u svijetu… pa nije atpl imuna na bdi valjda?
i kao drugo zašto je jdpl i ulpl poslovao u plusu drugi kvartal a atpl u minusu…ja mislim upravo zbog loše sklopljenih ugovora sa početka godine…neznam koji bi drugi razlog bio ili vi znate?

živjeli!!!

gogo33@ nek sto vise prodaju…..tim bolje…. [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

nakon 15 minuta trgovanja promet 21836,68,dvije transakcije sa ukupno 19 dionica.Oakav start ne pamtim.Pada mi naslov pjesme Bijelog dugmeta ;Uspavanka za Radmilu M. [yawn]







u zadnjih 6. mjeseci atpl i jdpl nisu bas dosljedno pratile bdi index

Bacio sam pogled, imaš pravo:
ATPL je zadnja 3 mjeseca porasla preko 20%, dok je BDI u istom razdoblju pao 25%, nevjerojatno!
[/quote]

ATPL vodi mudru poslovnu politiku i tu je bolja od ostalih u BDI.
[/quote]

kolegice dali se mudra politika odnosi na dugoročne ugovore na temelju najnižih vozarina od početka godine pa je izvjesno da i treći kvartal bude u gubitku ili…
[/quote]

evo njega…….a kako ti znaš kakve su oni ugovore potpisali…po tvome su sve ugovore sklopili krajem 08 i pocetkom 09…….lupetaš….kao i uvijek
[/quote]

kolega to smo konstatirali ovdje na forumu kad je g jerković dao intervju i podatke zbog čega je prvi i drugi kvartal loš…gospari dobro vode firmu dugoročno zato i je atpl primamljiva mnogima ali mora se priznati da su u problemima kao i većina brodara u svijetu… pa nije atpl imuna na bdi valjda?
i kao drugo zašto je jdpl i ulpl poslovao u plusu drugi kvartal a atpl u minusu…ja mislim upravo zbog loše sklopljenih ugovora sa početka godine…neznam koji bi drugi razlog bio ili vi znate?
[/quote]

kao prvo da se razumijemo,reagirao sam na tvoj druk na dole jer to konstantno radiš,a kao drugo ja zadnjih 2 godine samo kupujem ATPL,a prodat cu ju mozda za pola,a mozda za 3-4 godine
nitko ne bježi od cinjenice da je ne samo ATPL u problemima,al ja ti hoću reći da nisu svi ugovori sklapani kad je BDI bio jako nisko,ima ATPL,u to sam siguran,par još uvijek dobrih ugovora koji su još davno sklopljeni i koji ih izvlače
evo ti za primjer,prije mjesec dana sam u zadru upoznao covjeka koji plovi na brodu tankerske,nekakav casnik je i kaže da njihov brod ima sklopljen ugovor za 35000 dolara dnevno 4+4 godine,zar ti ne misliš da i ATPL nema takvih par dobrih ugovora,dobrih za ova vremena?
baš i ne bih usporedivao ULPL i JDPL sa ATPL

panamaxi vjetar u ledja…

http://reports.platou.com/FixtureReport/Pages/BulkFixtures.aspx

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)








u zadnjih 6. mjeseci atpl i jdpl nisu bas dosljedno pratile bdi index

Bacio sam pogled, imaš pravo:
ATPL je zadnja 3 mjeseca porasla preko 20%, dok je BDI u istom razdoblju pao 25%, nevjerojatno!
[/quote]

ATPL vodi mudru poslovnu politiku i tu je bolja od ostalih u BDI.
[/quote]

kolegice dali se mudra politika odnosi na dugoročne ugovore na temelju najnižih vozarina od početka godine pa je izvjesno da i treći kvartal bude u gubitku ili…
[/quote]

evo njega…….a kako ti znaš kakve su oni ugovore potpisali…po tvome su sve ugovore sklopili krajem 08 i pocetkom 09…….lupetaš….kao i uvijek
[/quote]

kolega to smo konstatirali ovdje na forumu kad je g jerković dao intervju i podatke zbog čega je prvi i drugi kvartal loš…gospari dobro vode firmu dugoročno zato i je atpl primamljiva mnogima ali mora se priznati da su u problemima kao i većina brodara u svijetu… pa nije atpl imuna na bdi valjda?
i kao drugo zašto je jdpl i ulpl poslovao u plusu drugi kvartal a atpl u minusu…ja mislim upravo zbog loše sklopljenih ugovora sa početka godine…neznam koji bi drugi razlog bio ili vi znate?
[/quote]

kao prvo da se razumijemo,reagirao sam na tvoj druk na dole jer to konstantno radiš,a kao drugo ja zadnjih 2 godine samo kupujem ATPL,a prodat cu ju mozda za pola,a mozda za 3-4 godine
nitko ne bježi od cinjenice da je ne samo ATPL u problemima,al ja ti hoću reći da nisu svi ugovori sklapani kad je BDI bio jako nisko,ima ATPL,u to sam siguran,par još uvijek dobrih ugovora koji su još davno sklopljeni i koji ih izvlače
evo ti za primjer,prije mjesec dana sam u zadru upoznao covjeka koji plovi na brodu tankerske,nekakav casnik je i kaže da njihov brod ima sklopljen ugovor za 35000 dolara dnevno 4+4 godine,zar ti ne misliš da i ATPL nema takvih par dobrih ugovora,dobrih za ova vremena?
baš i ne bih usporedivao ULPL i JDPL sa ATPL
[/quote]

normalno da ima e sad pitanje je koliko je dobrih a koliko loših danas!
što se zamaraš forumima i podacima ako si dugoročni investitor kupi zatvori komp i ponovno ga upali za pola godine da vidiš gdje si.
iskreno mislio sam da će atpl ponovno ispod 1000kn, jako me iznenadila u zadnjih mjesec dana slaba je likvidnost ali sve je manje drhtavih ručica što vraća sigurnost u ova loša vremena za brodare
bio sam kratko prekjučer u atpl zaradio siću i opet van zasad mi je još uvjek taktika jednodnevnog trejdera najsigurnija! strah kolega strah!!!

živjeli!!!

normalno da ima e sad pitanje je koliko je dobrih a koliko loših danas!
što se zamaraš forumima i podacima ako si dugoročni investitor kupi zatvori komp i ponovno ga upali za pola godine da vidiš gdje si.
iskreno mislio sam da će atpl ponovno ispod 1000kn, jako me iznenadila u zadnjih mjesec dana slaba je likvidnost ali sve je manje drhtavih ručica što vraća sigurnost u ova loša vremena za brodare
bio sam kratko prekjučer u atpl zaradio siću i opet van zasad mi je još uvjek taktika jednodnevnog trejdera najsigurnija! strah kolega strah!!!
[/quote]

šta se zamaram forumom i podacima….koje pitanje,pa želim znati šta se dešava i šta bi se moglo desiti.
a ovim svojim postom si samo dokazao da si spreman na bilo koji oblik drukeraja ne bi li zaradio za sladoled [bye]

normalno da ima e sad pitanje je koliko je dobrih a koliko loših danas!
što se zamaraš forumima i podacima ako si dugoročni investitor kupi zatvori komp i ponovno ga upali za pola godine da vidiš gdje si.
iskreno mislio sam da će atpl ponovno ispod 1000kn, jako me iznenadila u zadnjih mjesec dana slaba je likvidnost ali sve je manje drhtavih ručica što vraća sigurnost u ova loša vremena za brodare
bio sam kratko prekjučer u atpl zaradio siću i opet van zasad mi je još uvjek taktika jednodnevnog trejdera najsigurnija! strah kolega strah!!!

šta se zamaram forumom i podacima….koje pitanje,pa želim znati šta se dešava i šta bi se moglo desiti.
a ovim svojim postom si samo dokazao da si spreman na bilo koji oblik drukeraja ne bi li zaradio za sladoled [bye]
[/quote]

a dobro onda.. uči i vidi šta se dešava (na forumu gdje su prognoze točne kao kazahtanska prognoza vremena) ako misliš prodati za pola godine a sad kupuješ (tako sam te shvatio) biće ti isto a zamaraš se… samo pripazi da tada ne budeš imao ni za sladoled jer puno ih je koji su otišli bez gaća sa zse u zadnjih godinu dana a i njima su svi bili drukeri koji nisu bili dio euforije a usta su im bila puna up up up… [bye] [bye] [bye]

živjeli!!!


normalno da ima e sad pitanje je koliko je dobrih a koliko loših danas!
što se zamaraš forumima i podacima ako si dugoročni investitor kupi zatvori komp i ponovno ga upali za pola godine da vidiš gdje si.
iskreno mislio sam da će atpl ponovno ispod 1000kn, jako me iznenadila u zadnjih mjesec dana slaba je likvidnost ali sve je manje drhtavih ručica što vraća sigurnost u ova loša vremena za brodare
bio sam kratko prekjučer u atpl zaradio siću i opet van zasad mi je još uvjek taktika jednodnevnog trejdera najsigurnija! strah kolega strah!!!

šta se zamaram forumom i podacima….koje pitanje,pa želim znati šta se dešava i šta bi se moglo desiti.
a ovim svojim postom si samo dokazao da si spreman na bilo koji oblik drukeraja ne bi li zaradio za sladoled [bye]
[/quote]

a dobro onda.. uči i vidi šta se dešava (na forumu gdje su prognoze točne kao kazahtanska prognoza vremena) ako misliš prodati za pola godine a sad kupuješ (tako sam te shvatio) biće ti isto a zamaraš se… samo pripazi da tada ne budeš imao ni za sladoled jer puno ih je koji su otišli bez gaća sa zse u zadnjih godinu dana a i njima su svi bili drukeri koji nisu bili dio euforije a usta su im bila puna up up up… [bye] [bye] [bye]
[/quote]

kako pricas gluposti i pišeš one otrcane fraze koje si naucio ovdje na forumu.
da li si ti dobro procitao sta sam ja napisao,hoces da ti ponovim,slovkam. zamaram se forumom gdje se moze naci dosta korisnih linkova i zamaram se podacima koje pronalazim dalje od foruma,to sam napisao,kužiš….
budem ti ja dao svaki dan za sladoled samo da se makneš od ove dionice.
end

Anonimno, 27.08.2009. u 13:36
budem ti ja dao svaki dan za sladoled samo da se makneš od ove dionice.
end
Anonimno, 27.08.2009. u 13:36
[thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close