ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 18:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Strpljen spašen, ali ovo stvarno postaje neugodno za gledanje.

Stisnuti zube i čekati bolja vremena.
Nadamo se uskoro

[smiley2]

Samo usporedbe radi nadovezujem se na komentare vezane na utjecaj fondova
Danas je INA objavila neocekivano dobar 3Q, krenula gore, da bi ju netko od fondova koji su branili granicu od 2600 kn opet pritisnuo na tu granicu sad pak prodajom……….
je……… se njima, vremena koliko hoces,glavno im je da koordinirano igraju
i umjesto da dignu trziste bar na kratko jer dolazi ATGR oni ha i dalje hlade
a sta ce tek biti ako pobjedi SDP…….uhhhhhh

Po svim dosadašnjim reakcijama tržišta na sva događanja, bilo bi logično da ako SDP pobijedi da sve dionice idu u plus barem 20%, kod nas je sve suprotno!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Decki, sta toliko uzbudujete?

Kraj je godine; pocnite razmisljti o bozicnim poklonima.
Zaradili ste puno, fondovi takoder.
Moramo nesto zaradivati i dogodine.
Do pocetka 2008. godine se nista nece dogoditi.
Osim sto ce ATPL brodovi zaradivati puno novaca.
Sve je dobro.


5 novogradnji od ATPL vrijedi oko 550 000 000 dolara ………….. i radi se o brodovima sa duplom oplatom….. Radi se o iznosu od 1983 Kn po dionici samo novogradnje………… Pozdrav

Prema mojim saznanjima vrijednost 5 novogradnji je 440 mil. usd. Napokon da i ja nešto smanjujem. Moja misija je biti objektivan. Ali zar je 440 mil. usd malo, pa naručeni su za ukupno 157.7 miliona. Znači, 282.3 miliona dolara dobiti samo na vrijednosti brodova koji će se napraviti u 2008 godini.


Po svim dosadašnjim reakcijama tržišta na sva događanja, bilo bi logično da ako SDP pobijedi da sve dionice idu u plus barem 20%, kod nas je sve suprotno!

Po kojoj to logici? Nešto konkretno ili zato što se sve odvija suprotno od očekivanog?
[smiley6]


…….glavno im je da koordinirano igraju i umjesto da dignu trziste bar na kratko jer dolazi ATGR oni ha i dalje hlade a sta ce tek biti ako pobjedi SDP…….uhhhhhh

dečki dragi, na gotovo svim dionicama pritisak je prodaje: rasprodaja zbog ljube terminatora. nitko ne zna što se bu desilo 26. o.m. i nadalje u slučaju pobjede sdp-a
[smiley9]
preventive radi, odoh u cash još prije 10-tak dana…. i čekam rasplet.

btw, bez obzira na lijepe priče o NAV-u i njegovoj prevalenciji u odnosu na P/B i P/S, pri spominjanoj procjenjenoj tzv. fer vrijednosti ove dionice od cca 5000 kn, P/B oko 7 i P/S oko 5 tjeraju na oprez… i kod većine investitora/špekulanata neupućenih podrobno u brodarsko tržište izaziva[smiley5] efekt.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


BigBoss: ” Evo izračunao sam Nav i vrijednosti imate priliku da izradite i vi te podatke…. Pozdrav svima ” Imaš li kakav ne-RAR oblik ?

Ni ja ne vidim attachment. Možete ponoviti?

vječito neki paničari sa komentarima tipa ‘tone li ovaj brod?’ i slično…
za one koji na temelju jednog dana, tjedna ili čak mjeseca podlježu panici burza nije najbolje mjesto za ulaganje…
fino si uplatiš štednju u banci, sa garantiranom stopom i nemaš brige!

[b]Uvijek imaj na umu da je put samo put. [/b] [i]Carlos Castaneda 'Učenja Don Juana: Znanje Jaqui Indijanaca' [/i]


beastyboyy: ” …….glavno im je da koordinirano igraju i umjesto da dignu trziste bar na kratko jer dolazi ATGR oni ha i dalje hlade a sta ce tek biti ako pobjedi SDP…….uhhhhhh ” dečki dragi, na gotovo svim dionicama pritisak je prodaje: rasprodaja zbog ljube terminatora. nitko ne zna što se bu desilo 26. o.m. i nadalje u slučaju pobjede sdp-a [smiley9] preventive radi, odoh u cash još prije 10-tak dana…. i čekam rasplet. btw, bez obzira na lijepe priče o NAV-u i njegovoj prevalenciji u odnosu na P/B i P/S, pri spominjanoj procjenjenoj tzv. fer vrijednosti ove dionice od cca 5000 kn, P/B oko 7 i P/S oko 5 tjeraju na oprez… i kod većine investitora/špekulanata neupućenih podrobno u brodarsko tržište izaziva[smiley5] efekt.

Što ti znači Book kod ATPL , kad imovina nije revalorizirana.
Zar stvarno misliš da je book od 164 mil USD realan ?
Pa to je vrijednost 1,5 broda ! Ili možda imovine bez brodarskog dijela
Kod P/S jasno je da će S dinamično rasti kod svih ovakvih brodara , a omjer će se smanjiti u trenutku kad se tržište definitivno okrene.Za sada ne vidimo takve naznake.
Jednostavno , treba se malo udubiti u firmu čije dionice kupuješ.
A idućih dva mjeseca bit’ će sjajnih prilika za kupnju.

NAV npr daje realniju sliku iste stvari.

vlad1111:

beastyboyy: ” …….glavno im je da koordinirano igraju i umjesto da dignu trziste bar na kratko jer dolazi ATGR oni ha i dalje hlade a sta ce tek biti ako pobjedi SDP…….uhhhhhh ” dečki dragi, na gotovo svim dionicama pritisak je prodaje: rasprodaja zbog ljube terminatora. nitko ne zna što se bu desilo 26. o.m. i nadalje u slučaju pobjede sdp-a [smiley9] preventive radi, odoh u cash još prije 10-tak dana…. i čekam rasplet. btw, bez obzira na lijepe priče o NAV-u i njegovoj prevalenciji u odnosu na P/B i P/S, pri spominjanoj procjenjenoj tzv. fer vrijednosti ove dionice od cca 5000 kn, P/B oko 7 i P/S oko 5 tjeraju na oprez… i kod većine investitora/špekulanata neupućenih podrobno u brodarsko tržište izaziva[smiley5] efekt.

Što ti znači Book kod ATPL , kad imovina nije revalorizirana.
Zar stvarno misliš da je book od 164 mil USD realan ?
Pa to je vrijednost 1,5 broda ! Ili možda imovine bez brodarskog dijela
Kod P/S jasno je da će S dinamično rasti kod svih ovakvih brodara , a omjer će se smanjiti u trenutku kad se tržište definitivno okrene.Za sada ne vidimo takve naznake.
Jednostavno , treba se malo udubiti u firmu čije dionice kupuješ.
A idućih dva mjeseca bit’ će sjajnih prilika za kupnju.

NAV npr daje realniju sliku iste stvari.


slažem se s tobom špancir u potpunosti i sam bi nadodao da će dionica još dole i to dosta i svi ćemo uspjet nadokupit jeftino [smiley2]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Netko skršio svu prodaju do 3300[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close