ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 09:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pozdrav svima,

Na žalost sam se vratio sa godišnjeg koji je proletio brzinom munje. Vidim da ništa bitno nisam propustio.
Ne znam da li je netko c/p sljedeći link jer mi se ne da čitati postove zadnja dva tjedna, pa ću ja to ovom prilikom učiniti:

http://www.atlant.hr/novost_opsirnije.php?id=264

halfte trinken, halfte Šarcu geben

jel ima netko kakav suvisao komentar na raskorak bdi i brodara? bdi padaligapada, brodari su tu negdje…
ha?


jel ima netko kakav suvisao komentar na raskorak bdi i brodara? bdi padaligapada, brodari su tu negdje…
ha?

I mene to hebe već neko vrijeme al ne bunim se…

BHP I Rio tinto up, komoditi prajses reling, kad tad će i BDI sa njima…

hebate, od pola 11 do sada svega 56 dionica prometa…. i još koliko od toga otpada na MM?? Možda čak sve… [lol]

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.


jel ima netko kakav suvisao komentar na raskorak bdi i brodara? bdi padaligapada, brodari su tu negdje…
ha?

Brodari vani su odreagirali na pad BDI zadnjih tjedana.
Naši nisu iz jednostavnog razloga što na ZSE nema dovoljno likvidnosi niti za jači rast niti za jači pad i brodara i svega ostalog. 10-15 mil.kn. dnevnog prometa na ZSE je čista parodija.
Jedino pozitivno na tako niskim prometima je što nema stresa ni većih gubitaka ali ni veće zarade samo dosade u neograničenim količinama… [yawn]
Eto samo primjera radi DRYS i EGLE u zadnjih mjesec i po dana 30-ak% gore pa isto toliko dolje.
ATPL je za to vrijeme (poslije korekcije nakon Sanader stresa) imala neznatne promjene kao i velika većina na ZSE.
Nije mene toliko strah kretanja cijena na ZSE koliko ova supermalecka likvidnost.
Nema jačeg oporavka dok je tako…, a nema naznaka kad će se stanje skoro popraviti…
Najgore što je to (nelikvidnost) naš interni državni problem i zbivanja vani nam mogu jako malo pomoći.

U Americi brodari u premarketu u plusu
Pre-market: 5.95 +0.12 (2.06%)
Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed

A di je danas BDI

Korkyra

Down 80 to 2534. Capesize index down 5.4%.

No pain no Game


A di je danas BDI

A di će bit… U knock-downu 3,1%…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


A di je danas BDI

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Ako nafta UP – prevoz košta više.


U Americi brodari u premarketu u plusu
Pre-market: 5.95 +0.12 (2.06%)
Vaš link

USA brodari u zelenom, a BDI pao. Vjerojatno ameri čitaju moje postove o pozitivnom FFA i očekivanom rastu BDI-a sljedeći tjedan…

New Report

Close