ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 05:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


pazite ovoga prodao je jedan komad po bidu 1.112,53!? svaka čast majstore!

Market maker.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


pazite ovoga prodao je jedan komad po bidu 1.112,53!? svaka čast majstore!

He he, pa da. Izgleda da mu je to dividenda.

...

Da li netko zna koliki otprilike treba biti minimalni BDI da bi poslovanje bilo pozitivna nula.

Hvala

Ovaj FFA će ti biti aktualan idući tjedan, ovaj tjedan slijedi korekcija BDI jer je FFA od 10 08. 2009 bio u minusu oko 4000 lota, korekcija BDI mogla bi se dogoditi već danas i ja je očekujem, ali idući tjedan snažan rast preko 3000-3500 bodova.

jesu ti to rekli ovi iz BDI-a?

"Dite materi a balun Hajduku"



Glikos Kad će već jednom taj petak, u kojem tjednu ili mjesecu. Ja stalno gledam te FFA ali ništa ne vidim pa bi te m0lim da me prosvijetliš. Inače će promijeniti moje mišljenje o tebi i smatrati te jednim običnim drukerom. Unaprijed hvala.

Evo da te prosvjetlim: Kolega lijepo se logiraj bespaltno na http://www.balticexchange.com zatim prati svakog ponedjeljka FFA za dry (jer se za rasute terete objavljuje samo ponedjeljkom, a za tankere samo 1. u mjesecu), taj FFA se u principu nikada ne odnosi na aktualni, već uvijek na idući tjedan. Zatim usporedi vrijednosti BDI indexa i FFA, ali metom koju sam ti naveo, ajmo se kladiti javno da će idući tjedan BDI biti pozitivan i vidjeti ćeš da niakada taj FFA ne fula. Trenutno je stanje FFA za dry (za rasute teret) objavljen jučer 17 08. 09.
Assesment Change
Cape total : 9718 +3780
Panamax tota: 9449 +3549
Supramax total: 3370 +2285
Handysize total: 272 -808
FFA Volume Estimates- Dry -Total: 22809 +8806
Ovaj FFA će ti biti aktualan idući tjedan, ovaj tjedan slijedi korekcija BDI jer je FFA od 10 08. 2009 bio u minusu oko 4000 lota, korekcija BDI mogla bi se dogoditi već danas i ja je očekujem, ali idući tjedan snažan rast preko 3000-3500 bodova.
[/quote]
Inače gledajući u prošlost FFA je znao i dobrano promašiti,a mnogi njegovi kratkoročni sljedbenici izgubiti,tako da oslanjajući se samo na FFA, hm.A s obzirom da kao već svi sve znaju igra za kratkoročne trejdere postat će malo kompliciranija.Dosta je bilo lagane zarade prethodnih mjeseci.


Ovaj FFA će ti biti aktualan idući tjedan, ovaj tjedan slijedi korekcija BDI jer je FFA od 10 08. 2009 bio u minusu oko 4000 lota, korekcija BDI mogla bi se dogoditi već danas i ja je očekujem, ali idući tjedan snažan rast preko 3000-3500 bodova.

jesu ti to rekli ovi iz BDI-a?
[/quote]
Da Hajdukovac moj to su mi javili baš ti iz BDI-a na http://www.balticexchange.com Ljudi me često napadaju zbog ovih prognoza, ja prognoziram rast BDI-a koji se i dogodi, ali ljudi očekuju da će porasti i cijena dionica što se uvijek ne poklopi. Rast ili pad BDI nije u direktnoj korelaciji sa cijenama dionica brodara. Ja prognoziram pad BDI ovaj tjedan i rast BDI-a sljedeći jer to vidim iz FFA, ali ne znam kakvo će biti kretanje cijena dionica ATPL i drugih brodara.


Ljudi me često napadaju zbog ovih prognoza, ja prognoziram rast BDI-a koji se i dogodi…

vjerujem da vas napadaju jer sam osobno puno puta čitao vaše najave o rastu BDI za 1-2 dana, a obično je uslijedio pad od 5-10 dana pa su mnogi koji su vam povjerovali izgubili lijepe novce na burzi.
kad vidite da vam nešto ne ide (prognoze BDI), okante se čorava posla. ugodan dan

[/quote]
Da Hajdukovac moj to su mi javili baš ti iz BDI-a na http://www.balticexchange.com Ljudi me često napadaju zbog ovih prognoza, ja prognoziram rast BDI-a koji se i dogodi, ali ljudi očekuju da će porasti i cijena dionica što se uvijek ne poklopi. Rast ili pad BDI nije u direktnoj korelaciji sa cijenama dionica brodara. Ja prognoziram pad BDI ovaj tjedan i rast BDI-a sljedeći jer to vidim iz FFA, ali ne znam kakvo će biti kretanje cijena dionica ATPL i drugih brodara.
[/quote]
Ništa ti ne prognoziraš već samo kopiraš prognoze sa FFA koje zna svatko i sam isčitati.A ljudi te kritiziraju zato što se s tim prognozama praviš pametan,a svi dobro znaju što su prognoze FFA i kolko one mogu biti precizne.PS.Pitaj Vakulu s kojim postotkom preciznosti može predvidjeti prognozu vremena za sljedeća dva tjedna,koji dan će bit sunce,koji oblaci,a koji oluja,pa će ti sve bit jasno?!


Da li netko zna koliki otprilike treba biti minimalni BDI da bi poslovanje bilo pozitivna nula.

Hvala


kolega,svak firma ugovara brodove kako njima pase,,,i kako trziste dise…http://www.dryships.com/pages/report.asp skicni malo ugovore….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Ljudi me često napadaju zbog ovih prognoza, ja prognoziram rast BDI-a koji se i dogodi…

vjerujem da vas napadaju jer sam osobno puno puta čitao vaše najave o rastu BDI za 1-2 dana, a obično je uslijedio pad od 5-10 dana pa su mnogi koji su vam povjerovali izgubili lijepe novce na burzi.
kad vidite da vam nešto ne ide (prognoze BDI), okante se čorava posla. ugodan dan
[/quote]



Ovaj FFA će ti biti aktualan idući tjedan, ovaj tjedan slijedi korekcija BDI jer je FFA od 10 08. 2009 bio u minusu oko 4000 lota, korekcija BDI mogla bi se dogoditi već danas i ja je očekujem, ali idući tjedan snažan rast preko 3000-3500 bodova.

jesu ti to rekli ovi iz BDI-a?
[/quote]
Da Hajdukovac moj to su mi javili baš ti iz BDI-a na http://www.balticexchange.com Ljudi me često napadaju zbog ovih prognoza, ja prognoziram rast BDI-a koji se i dogodi, ali ljudi očekuju da će porasti i cijena dionica što se uvijek ne poklopi. Rast ili pad BDI nije u direktnoj korelaciji sa cijenama dionica brodara. Ja prognoziram pad BDI ovaj tjedan i rast BDI-a sljedeći jer to vidim iz FFA, ali ne znam kakvo će biti kretanje cijena dionica ATPL i drugih brodara.



Ljudi me često napadaju zbog ovih prognoza, ja prognoziram rast BDI-a koji se i dogodi…

vjerujem da vas napadaju jer sam osobno puno puta čitao vaše najave o rastu BDI za 1-2 dana, a obično je uslijedio pad od 5-10 dana pa su mnogi koji su vam povjerovali izgubili lijepe novce na burzi.
kad vidite da vam nešto ne ide (prognoze BDI), okante se čorava posla. ugodan dan
[/quote]
Danas sam prognozirao pad BDI-a i pao je na 2704 bod ili 70 bodova, a idući utorak će BDI biti u plusu
o tome pišem kolega Vukodlak, da li će ATPL biti skuplja ili jeftinija zbog toga ne znam.

Baltic Exchange Dry Index 2704 DOWN 70
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4544 DOWN 203
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2405 DOWN 10
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1733 UP 10
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 831 NO CHANGE

...



Ovaj FFA će ti biti aktualan idući tjedan, ovaj tjedan slijedi korekcija BDI jer je FFA od 10 08. 2009 bio u minusu oko 4000 lota, korekcija BDI mogla bi se dogoditi već danas i ja je očekujem, ali idući tjedan snažan rast preko 3000-3500 bodova.

jesu ti to rekli ovi iz BDI-a?
[/quote]
Da Hajdukovac moj to su mi javili baš ti iz BDI-a na http://www.balticexchange.com Ljudi me često napadaju zbog ovih prognoza, ja prognoziram rast BDI-a koji se i dogodi, ali ljudi očekuju da će porasti i cijena dionica što se uvijek ne poklopi. Rast ili pad BDI nije u direktnoj korelaciji sa cijenama dionica brodara. Ja prognoziram pad BDI ovaj tjedan i rast BDI-a sljedeći jer to vidim iz FFA, ali ne znam kakvo će biti kretanje cijena dionica ATPL i drugih brodara.
[/quote]
Ništa ti ne prognoziraš,već samo kopiraš FFA koji zna svatko i sam isčitati.A ljudi te kritiziraju zato što se s tim prognozama praviš pametan,a svi dobro znaju što su prognoze FFA i kolko one mogu biti precizne.PS. Pitaj Vakulu s kojim postotkom preciznosti može predvidjeti prognozu vremena za sljedeća dva tjedna,koji dan će bit sunce,koji oblaci a koji oluja,pa će ti sve bit jasno.Pozdrav.Bez zamjere.

New Report

Close