ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 21:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



uptit ću im još jednom pitanje i ako ne dobijem odgovor tj. ako me ignoriraju, uputit ću protest via novine.

Neće ti odgovoriti. Niti tebi, niti bilo kome drugome. Mislim da su to čak jednom i napisali.
Kako bi bilo tebi da te svaki dan zasipaju s brdo pametnih i glupih pojedinačnih pitanja?
I da na sva takva pitanja moraš odgovarati?

Usput, cijelo vrijeme intenzivno pišeš poeziju da je milina…
[/quote]

Apsolutno si u krivu. Na zapadu je najnormalnije da se kompanije na svaki upit o njima, makar se radilo o o bezveznoj grešci na njihovu proizvodu i sl, promptno odgovaraju. O ovakvim stvarima, tj odgovorima dioničarima da ne govorimo…

I iako je Atlanska jedna od najkulturnijih firmi u Hrvatskoj i za naše okvire veri investorfrendli…


Rezultat trećeg kvartala će obrisati gubitrak iz prve polovice godine. Na to će utjecati prodaja Koločepa za cca. 70 mil. kuna i povrat depozita iz Vijetnamskog brodogradilišta. Ne zaboravimo i mali priljev od turizma. Na kraju godine Atlanska će biti u plusu. Zapamtite ovaj moj današnji post.

Ovako, i Koločep je knjigovodstveno vođen za neku sumu, sumnjam da je manje od 9 miljuna dolara, pa u dobit ide eventualno 4-5 miljuna, ne više. Drugo, uobičajno je da brodar kod potpisa Ugovora sa brodogradilištem za novogradnju plati 20%, pa ako su "vjetnamci" plaćeni 30 m usd po brodu, to bi za ovaj treći otkazani brod na račun ATPL trebalo sjesti 6-7 m usd sa zateznim kamatama. Pod uvjetom da BDI ostane na razinama od app. 3000 vjerujem da će ATPL godinu završiti na pozitivnoj nuli, što bi u ovim vremenima globalne krize zaista bilo odlično, jert gubitak iz 1H nije beznačajan.
Svojedobno je na forumu bilo neke polemike za dnevne troškove broda, pa kome je dostupno neka pročita tekst autora dr. Ivče, dr. Jugović i dr. Serđo Kos sa Pomorskog fakulteta u Rijeci u znanstvenom časopisu Naše more od lipnja ove godine.

pozitivna nula u bilo kojem trenutku odgovara ekvivalentu cijene dionice od cca 1400 kuna,pošto je u atpl i dalje u blagim gubitcima,ova cijena trenutno je potpuno realna,možda blago jeftina,s obzirom da sezona nije podbacila koliko se to očekivalo,i da ne pada cijena nekretnina u dubrovniku,ulaskom u eu,povećala bi se i automatski i knjigovodstvena vrijednost firme,dakle,očekivam krajem godine dodatni impuls,kad se odblokiraju pregovori sa eu…vrlo je bitno da atpl ima nekretnine u dubrovniku,jer je dubrovnik novi monte carlo…svakako-atpl je povoljna investicija na srednji i duži rok….i meni je drago što se razbila ona velika volatilnost,jer to udaljava atpl od stvarne i realne cijene…

Tapkamo u mistu, nema jakih igrača s tuđim šoldima na ATPL, bojim se da će druge dionice više potegnuti…


Tapkamo u mistu, nema jakih igrača s tuđim šoldima na ATPL, bojim se da će druge dionice više potegnuti…

da,tako smo dosta tapkali na 800,dok su druge skakale po 30%,međutim,onda je atpl u relativno kratkom vremenu došla na 1100-1200..i tu je novi otpor,bitno je da ne ide prema dole,a i što više stoji na mjestu,sve je povoljnija u odnosu na druge brodare,evo jdpl je već na 33% vrijednosti u odnosu na ath,a atpl je na 26% u odnosu na ath..dakle,puno je jeftinija od ostalih brodara..

Moram opet reći..nalog 135.50 216 kom…sinko nije burza za tebe…To sam i prije dva dana postao za nalog na 1127 isto priko 200 kom..

Trenutna cjena ove dionice iznosi cc 1250 kuna sa uracunatom dividendom,dok ostali brodari zaostaju za atlanskom cc 20%, mislim da ce se desiti kao i prosli put kad je atlanska stajala a npr jadroplov letijo,tako predvidjam jadroplov na 250 a atlansku na cc 1200.


Moram opet reći..nalog 135.50 216 kom…sinko nije burza za tebe…To sam i prije dva dana postao za nalog na 1127 isto priko 200 kom..

Kako blesava rečenica…
Možda je čovjek pokupovao na razinama 600kn i sada kapitalizira dobit. Možda je fond koji se rješava privremeno kupljenih dodatnih dionica radi dividende. Možda ima na umu neko drugo ulaganje koje će mu se daleko više isplatiti. A možda će cash pretvoriti u EUR, to oročiti i na kraju ispasti u pravu. Možda se i zahebao sa ovim nalogom ali to ne znači da nije napravio više dobrih transakcija nego ti i ja zajedno.



Moram opet reći..nalog 135.50 216 kom…sinko nije burza za tebe…To sam i prije dva dana postao za nalog na 1127 isto priko 200 kom..

Kako blesava rečenica…
Možda je čovjek pokupovao na razinama 600kn i sada kapitalizira dobit. Možda je fond koji se rješava privremeno kupljenih dodatnih dionica radi dividende. Možda ima na umu neko drugo ulaganje koje će mu se daleko više isplatiti. A možda će cash pretvoriti u EUR, to oročiti i na kraju ispasti u pravu. Možda se i zahebao sa ovim nalogom ali to ne znači da nije napravio više dobrih transakcija nego ti i ja zajedno.
[/quote]
Nema veze na kojim je razinama kupija, ali danas i sutra vjerujem sigurno može dobiti više, samim tim što je viša cijena već postignuta a on ide s nižom…bez obzira na razloge…


Ship Name AP DRZIC
DWT 53000
ARGENTINA/PMO-JPN 20-23/8.2009 USD 24,000 DAILY + USD 275000 BONUS CARGILL

Izgleda da ovo nikoga ne zanima.

valjda je svima premalo, no sve je bolje od sidra na dnu



Ship Name AP DRZIC
DWT 53000
ARGENTINA/PMO-JPN 20-23/8.2009 USD 24,000 DAILY + USD 275000 BONUS CARGILL

Izgleda da ovo nikoga ne zanima.
[/quote]
[thumbsup]


Trenutna cjena ove dionice iznosi cc 1250 kuna sa uracunatom dividendom,dok ostali brodari zaostaju za atlanskom cc 20%, mislim da ce se desiti kao i prosli put kad je atlanska stajala a npr jadroplov letijo,tako predvidjam jadroplov na 250 a atlansku na cc 1200.

Postaj ovo na stranici JDPL, potakao sam tamo baš tu temu.

New Report

Close