ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Naša se uzdanica odlično drži!

A kada se BDI za koji dan okrene i ekipa se vrati s godišnjeg, pa ih zasvrbi da bi u nešto tako dobro

ipak trebalo uložiti!

Biti će zanimljivo! [cool]


Samo da ih ne zasvrbi pa da im zatreba koji milijun likvidnosti. [embarass]
[/quote]
Prava rasprodaja na Atlanskoj tek dolazi s besplatnim dionicama koje će se sliti na burzu i izazvati potop.
[/quote]

?? opet ista stvar. to nisu naštampane dionice, to su trezorske dionice razdijeljene a koje trezor može ponovo kupiti, budući da se rasteretio i može čuvati dionicu.
oprosti, ali morat ćeš čekati stock split ako želiš apl ponovno vidjeti na 475 ili niže…


cudno… nitko vise nepita za bdi?

http://www.dryships.com/pages/report.asp

Što će pitati, vide, čupavo. Navodno je prodan Pelješac, sve preko 3 miljuna dolara (staro željezo) bilo bi odlično. Ako netko zna cijenu neka napiše.


cudno… nitko vise nepita za bdi?

???

A ni transakcije već 2 sata…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

gospari skrivaju podatke ka zmija noge.

http://www.atlant.hr/novost_opsirnije.php?id=179

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


cudno… nitko vise nepita za bdi?

http://www.dryships.com/pages/report.asp

sudeći po stanju/usporedbi kretanj bdi i američana – bdi pada ohoho već. tamo negdje od 3501 pa do ovog sada, a brodari baš i ne rone, što je neočekivano. činjenica je da je došlo do raskoraka bdi i vrijednosti dioica brodara. mislim da se sprema buknuće. bdi je puno neposredniji od cijene dionica brodara. bdi je dnevan i on je refleksija onog što jest. cijene brodara su refleksija onog što nadolazi.
one su u ovom slučaju uzrok, a bdi je posljedica koja govori o trenutnom, sadašnjem stanju. slično kokoši i jajetu.
fakat da ne padaju brodari govori da se nešto veliko kuha. svi su nešto li-la, nit smrde, nit…hm…smrde, a bdi ronjaligaronja.
što će itko pitat kako je bdi, kad zna?

Gospari ništa ne skrivaju ; Gubitak Atlantske plovidbe 63,2 mil. kuna

Od ukupnih prihoda Grupe 71 posto ostvareno je u pomorstvu kao osnovnoj djelatnosti, dok 22 posto ‘otpada’ na avio prijevoz, a oko 7 posto na hotelijerstvo

Bankamagazin

Grupa Atlantska plovidba u prvoj polovici ove godine poslovala je s gubitkom od 63,2 milijuna kuna, a taj je rezultat bio očekivan i u skladu s planiranim veličinama kao posljedica globalne gospodarske krize, drastičnog pada vozarina na svjetskom tržištu brodarskog prostora te sezonskog poslovanja ostalih djelatnosti grupacije, stoji u financijskom izvješću te grupe dostavljenom Zagrebačkoj burzi.

U prvih šest mjeseci ove godine Grupa Atlantska plovidba je ostvarila ukupne prihode u iznosu od 375,9 milijuna kuna, dok su u istom razdoblju prošle godine prihodi iznosili 907,6 milijuna kuna. Kada se eliminira utjecaj prihoda od prodaje broda, tada su prihodi u 2009. godini manji za 50 posto u odnosu na prošlu godinu, navode iz Atlantske.

Od ukupnih prihoda Grupe 71 posto ostvareno je u pomorstvu kao osnovnoj djelatnosti, dok 22 posto ‘otpada’ na avio prijevoz, a oko 7 posto na hotelijerstvo. Pritom iz Atlantske plovidbe ističu da je čak 71 posto prihoda od prodaje ili 247,7 milijuna kuna ostvareno na inozemnom tržištu.

Troškovi poslovanja Grupe u prvom polugodištu ove godine iznosili su 439,1 milijuna kuna i bili su za 79 milijuna kuna ili 15 posto manji od istih u prvoj polovici 2008. Od ukupnih troškova, navodi se u izvješću, 70,1 posto otpada na pomorstvo.

Grupa Atlantska plovidba je tako u prvoj polovici ove godine ostvarila gubitak od 63,2 milijuna kuna, od čega se glavnina, odnosno 65 posto ili 41,2 milijuna kuna odnosi na gubitak djelatnosti pomorstvo, 18 posto na zračni prijevoz, a 17 posto na hotelijerstvo.

Danas sam dobre volje pa cu otkriti tajnu ekipi kojoj se bdi vjecito preokrece!
Naime trend se je okrenuo, ali 03.06.2009. kada je bdi bio 4300 bodova dok je danas 2600!
Posto slika govori sve evo i slicica gdje se lijepo vidi silazni kanalic kojim bdi siba!
Meni se cini da ga prvo ceka donja linijica!Pa ako se odbije od nje i uspije probiti gornju, napokon
vidicemo i to, trend ce se preokrenuti! Dok smo u kanalu preokreta NEMA!
Najvjerojatnije jednog petka posto to najvise kolege vole, od petka do petka……….

@ceba

kolega mislio sam konkretno na prodaju broda, (postani link) a bilo bi lijepo da su istaknuli prodajnu cijenu broda.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

@rokoch
Ma zna kolega što si ti mislio, bez brige.

sudeći po stanju/usporedbi kretanj bdi i američana – bdi pada ohoho već. tamo negdje od 3501 pa do ovog sada, a brodari baš i ne rone, što je neočekivano. činjenica je da je došlo do raskoraka bdi i vrijednosti dioica brodara. mislim da se sprema buknuće. bdi je puno neposredniji od cijene dionica brodara. bdi je dnevan i on je refleksija onog što jest. cijene brodara su refleksija onog što nadolazi.
one su u ovom slučaju uzrok, a bdi je posljedica koja govori o trenutnom, sadašnjem stanju. slično kokoši i jajetu.
fakat da ne padaju brodari govori da se nešto veliko kuha. svi su nešto li-la, nit smrde, nit…hm…smrde, a bdi ronjaligaronja.
što će itko pitat kako je bdi, kad zna?

Mislim da si malo pobrkao lončiće. Dobro si rekao: činjenica je da je došlo do raskoraka između bdi i vrijednosti dionica brodara. Ali stvari su posložene na drugačiji način: naši brodari su trenutno precijenjeni.

Stvar je u tome što je BDI realan pokazatelj omjera ponude/potražnje i realni ekonomski pokazatelj, lišen utjecaja špekulanata, a cijene dionica su te koje su podložne manipulaciji.

Ne bih slova rekao da je BDI i dalje na 3500-4000, pa da se nešto malo korigira, ali trenutni BDI na 2600 ne ulijeva veliku nadu, niti je uvjerljiv za dobrobit brodara. Jedino što je ovdje uvjerljivo je njegov svakodnevni pad. Pa ni stanje po FFA nije ružičasto.

Tvrditi da su cijene brodarskih dionica ovoliko visoke (tj da ne padaju) jer opravdavaju budući visok BDI-a je u najmanju ruku hrabra izjava, da ne kažem nešto drugo. Još ne bih ništa ni rekao da je BDI prethodno dulje vrijeme bio visok i da je Atlantska uspjela iskoristiti taj visoki BDI pa da ugovori dobre vozarine (dugoročne) za buduću zaradu. Ali brodovi Atlantske već mjesecima ne znaju za dobar ugovor, niti se u dogledno vrijeme po ovome neće moći postići dobar ugovor, pa se niti s optimizmom ne može ući u 3Q.

Prva dva kvartala ATPL bilježi ogroman pad operativne dobiti, toliki da se generira ogroman gubitak u FI za prvo polugodište . Ako se stvari ovako nastave kako će izgledati 3Q? Opet minus?

Naravno da se sve da promijeniti na bolje, ali trenutno mi brodari s poslovanjem nisu ispunili očekivanja (ispunili su jedino očekivanja visokog skoka cijene dionice)…ATPL mi je najdraža dionica, ali ovo što se događa s njenom cijenom trenutno nema veze s razumom: imaju vrlo loše ugovore (pitanje je imaju li uopće kakav dobar višegodišnji ugovor), prodali su očito 2 stara panamaxa koji su im koliko toliko zarađivali prethodnim ugovorima (znači još manja operativna dobit!), otkazali su jednu novogradnju, manje im je brodova u floti, BDI loše stoji….a cijena začudo dobro stoji…Što to još uopće ovu dionicu drži na ovim cijenama osim nade u bolje sutra?

Kada gledam DSX, američkog najperspektivnijeg brodara, sve mi je jasno obzirom na trenutno stanje njene dionice (oko 13 $, nedavni vrh 19 $, dno iz 2008 na 6,85$). U usoredbi s njom i ATPL i ostali brodari su precjenjeni na kvadrat. Samo treba baciti oko na višemjesečni graf ovih dionica. Ali to su samo odokativne usporedbe…No bez obzira, malo dodira realnosti nikad nije na odmet.

Dionica……….pad cijene od najviše vrijednosti u 2009…….rast od najniže vrijednosti (iz 2008)
DSX……………………… -30%………………………………………… +90%
DRYS…………………….. -45%……………………………………….. +125%
ATPL…………………….. -18%……………………………………….. +140%

Razlika je i više nego jasna. ATPL je dobra dionica, ali je precijenjena do ibera. Bar u trenutnim okolnostima.

P.S. Ovaj post se odnosi na kratkoročne ulagače i drukere bez pokrića. Dugoročni ulagači ionako imaju drugačiji stil percepcije kreatnja cijene dionice i evaluacije dionice.

vidim da nitko nije komentirao ovo :
supruga mi ima nešto sitno dionica atpl (stekla ih je 1 mj prije glavne skupštine) …mislim oko 24 kom
….koliko bi ona trebala dobiti dividende u kunama
a koliko će sada za to dobiti dionica
nikakva obavijest još nije stigla


sudeći po stanju/usporedbi kretanj bdi i američana – bdi pada ohoho već. tamo negdje od 3501 pa do ovog sada, a brodari baš i ne rone, što je neočekivano. činjenica je da je došlo do raskoraka bdi i vrijednosti dioica brodara. mislim da se sprema buknuće. bdi je puno neposredniji od cijene dionica brodara. bdi je dnevan i on je refleksija onog što jest. cijene brodara su refleksija onog što nadolazi.
one su u ovom slučaju uzrok, a bdi je posljedica koja govori o trenutnom, sadašnjem stanju. slično kokoši i jajetu.
fakat da ne padaju brodari govori da se nešto veliko kuha. svi su nešto li-la, nit smrde, nit…hm…smrde, a bdi ronjaligaronja.
što će itko pitat kako je bdi, kad zna?

Mislim da si malo pobrkao lončiće. Dobro si rekao: činjenica je da je došlo do raskoraka između bdi i vrijednosti dionica brodara. Ali stvari su posložene na drugačiji način: naši brodari su trenutno precijenjeni.

Stvar je u tome što je BDI realan pokazatelj omjera ponude/potražnje i realni ekonomski pokazatelj, lišen utjecaja špekulanata, a cijene dionica su te koje su podložne manipulaciji.

Ne bih slova rekao da je BDI i dalje na 3500-4000, pa da se nešto malo korigira, ali trenutni BDI na 2600 ne ulijeva veliku nadu, niti je uvjerljiv za dobrobit brodara. Jedino što je ovdje uvjerljivo je njegov svakodnevni pad. Pa ni stanje po FFA nije ružičasto.

Tvrditi da su cijene brodarskih dionica ovoliko visoke (tj da ne padaju) jer opravdavaju budući visok BDI-a je u najmanju ruku hrabra izjava, da ne kažem nešto drugo. Još ne bih ništa ni rekao da je BDI prethodno dulje vrijeme bio visok i da je Atlantska uspjela iskoristiti taj visoki BDI pa da ugovori dobre vozarine (dugoročne) za buduću zaradu. Ali brodovi Atlantske već mjesecima ne znaju za dobar ugovor, niti se u dogledno vrijeme po ovome neće moći postići dobar ugovor, pa se niti s optimizmom ne može ući u 3Q.

Prva dva kvartala ATPL bilježi ogroman pad operativne dobiti, toliki da se generira ogroman gubitak u FI za prvo polugodište . Ako se stvari ovako nastave kako će izgledati 3Q? Opet minus?

Naravno da se sve da promijeniti na bolje, ali trenutno mi brodari s poslovanjem nisu ispunili očekivanja (ispunili su jedino očekivanja visokog skoka cijene dionice)…ATPL mi je najdraža dionica, ali ovo što se događa s njenom cijenom trenutno nema veze s razumom: imaju vrlo loše ugovore (pitanje je imaju li uopće kakav dobar višegodišnji ugovor), prodali su očito 2 stara panamaxa koji su im koliko toliko zarađivali prethodnim ugovorima (znači još manja operativna dobit!), otkazali su jednu novogradnju, manje im je brodova u floti, BDI loše stoji….a cijena začudo dobro stoji…Što to još uopće ovu dionicu drži na ovim cijenama osim nade u bolje sutra?

Kada gledam DSX, američkog najperspektivnijeg brodara, sve mi je jasno obzirom na trenutno stanje njene dionice (oko 13 $, nedavni vrh 19 $, dno iz 2008 na 6,85$). U usoredbi s njom i ATPL i ostali brodari su precjenjeni na kvadrat. Samo treba baciti oko na višemjesečni graf ovih dionica. Ali to su samo odokativne usporedbe…No bez obzira, malo dodira realnosti nikad nije na odmet.

Dionica……….pad cijene od najviše vrijednosti u 2009…….rast od najniže vrijednosti (iz 2008)
DSX……………………… -30%………………………………………… +90%
DRYS…………………….. -45%……………………………………….. +125%
ATPL…………………….. -18%……………………………………….. +140%

Razlika je i više nego jasna. ATPL je dobra dionica, ali je precijenjena do ibera. Bar u trenutnim okolnostima.

P.S. Ovaj post se odnosi na kratkoročne ulagače i drukere bez pokrića. Dugoročni ulagači ionako imaju drugačiji stil percepcije kreatnja cijene dionice i evaluacije dionice.
[/quote]

100 tka od mene!

živjeli!!!

New Report

Close