ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kad sjedne u SDA npr. 10 komada ATPL , kako će skinuti od tih 10 komada donica – 4 % .?

nikako. ne zna se još kako će obračunavati porez. nisi zaradila dok ne prodaš, to je fora. a ako prodaš poslije 31.12.10. onda i tih 4% nećeš (najvjerojatnije) platiti.
sao me interesira forula obračuna izgubio/dobio…


kad je isplata dividende za atpl?



Ako te ja padnem… …nego ljudi kad mi dobivamo ove 1/12 dodatne dionice…jel se zna neki datum slijetanja?!!?

III. Dio dobiti iz točke I. ove Odluke uporabiti će se za isplatu dividende u vlastitim dionicama Društva i to u roku od 60 dana nakon što izmjena Statuta Društva donesena na Glavnoj skupštini Društva održanoj 04. kolovoza 2009.g. bude upisana u registar Trgovačkog suda u Dubrovniku.

[/quote]

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

na dionice ti ne može zaračunati porez točka.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

"…nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

ne

🙂



Kad sjedne u SDA npr. 10 komada ATPL , kako će skinuti od tih 10 komada donica – 4 % .?

vrlo lako, uzeti će iznos gotovinske dividende po dionici (oko 93 k ako me pamćenje služi) i pomnoziti sa brojem dionica ATPL koje posjedujes x 4% (ili 2%, zavisi od iznosa), naci u SKKDDA tvoju adresu i poslati ti uplatnicu. Za 10 komada bilo bi to , hm to je manje od 3K HRK, dakle 2% harača… 10x93x2%=18,6 HRK. Prosto ko grah, jel?
[/quote]
Obračun jeste jednostavan, samo u Vašem slučaju je i pogrešan.
Ovih 10 dionica koje je kolegica spomenula su DIVIDENDA, i na njih se obračunava 4% poreza. Pretpostavljam da će se uzeti vrijednost dionice na datum knjiženja u SKDD i na tu vrijednost obračunati porez.
Alternativno, ako želite računati sa vrijednosti na dan kada je donesena Odluka (to je dividenda u kunskoj vrijednosti 93 kune koje ste spomenuli), tada treba uzeti u obračun cijeli iznos portfelja. U slučaju kolegice to je očito 120 kom i tada bi osnovica za obračun bila 120×93=11.160 kn odnosno porez bi bio (4%) 446,4 kune.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Da li m sami prijavljujemo i plaćamo porez i na kojim obrascima ili nam se automatski skida s računa?

Top ask
CIJENA KOLIČINA
1.026,00 1
1.099,00 1

Je li ovo netko pokušava prvim nalozima predvidjeti današnje kretanje cijene ATPL?

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

netko sa ovim ogromnim količinama pokušava srušiti cijenu


…porez bi bio (4%) 446,4 kune.

istina, moj izracun je za posjedovanje 10 dionica na dividend-day. Bitno je da smo se slozili da izracun mozebitnog harača dividende i nije tako slozen. [smiley]

571 kom u sekundi … lijepo vam je krenulo


Ne pratim redovno temu pa ne znam da li je već netko stavio flotu DRYS sa dnevnim prihodima. Ako jest onda se ispričavam.
Mislio sam da ih imaju više brodova na spotu.

Šteta što ATPL ne objavljuje takve podatke, bilo bi zanimljivo za vidjeti i usporediti.

Bolje je usporediti ih sa flotom Naviosa, možeš pogledati pod http://www.navios.com
Obrati pažnju na dva panamaxa građena 2004 (Orbiter i Hyperion) ugovorena do 2014 za 37000 vozarina. Obzirom da su brodovi preuzeti 2004 to znači da nisu plaćeni više od 26 miljuna dolara, pa je to sigurno bio perfektan posao i timing za NM.

dobro otvaranje jutros

I noga u guzicu je korak naprijed

New Report

Close