ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 01:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Porez na dividendu je tek prijedlog koji trebaju usvojiti a do tada ćemo vidjeti što su smislili pošto su svi pošli na kolektivni godišnji odmor.Svi izgleda sretni i zadovoljni jer im je prošlo povečanje PDV-a.


Porez na dividendu je tek prijedlog koji trebaju usvojiti.

Ako je to tek prijedlog, zašto onda ovdje svi o tome pričaju kao da je prijedlog već usvojen i kao da je već na snazi?

Dok se zakon ne izglasa ostaje samo na prijedlogu zakona kao što je sada.
Forum služi da komentiramo radnje i događaje koje usmjeravaju daljnji tijek dionice pa je normalno da se o tome priča.

Koliko je meni poznato več je odlučeno da če se dividenda oporezovati sa dvije stope poreza,baš kao i plaće…evo link na članak u LIderu koji to potvrđuje.
Vaš link

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.


Koliko je meni poznato več je odlučeno da če se dividenda oporezovati sa dvije stope poreza,baš kao i plaće…evo link na članak u LIderu koji to potvrđuje.
Vaš link

ovaj članak može se svesti pod nazivnik mlačenje prazne slame, sadašnjim tehničkim i ljudskim resursima neprovedivo u kratkom razdoblju a pruzročilo bi enorme troškove i pad burze, puno jednostavnije i za državu je besplatno podignuti stopu poreza na dobit ili razrezati prema granama gospodarstva (banke ) ali za to Šuki nema m…



Koliko je meni poznato več je odlučeno da če se dividenda oporezovati sa dvije stope poreza,baš kao i plaće…evo link na članak u LIderu koji to potvrđuje.
Vaš link

ovaj članak može se svesti pod nazivnik mlačenje prazne slame, sadašnjim tehničkim i ljudskim resursima neprovedivo u kratkom razdoblju a pruzročilo bi enorme troškove i pad burze, puno jednostavnije i za državu je besplatno podignuti stopu poreza na dobit ili razrezati prema granama gospodarstva (banke ) ali za to Šuki nema m…
[/quote]

Ima Šuki, ali nema Jaca! [lol]


evo ekipa, nakon tjedan dana cijena dionice jednaka onoj na dividend day, tko je bio strpljiv i hladne glave lijepo je zaradio.

Sada treba skupiti za skijanje i ostalo; sada je vrijeme za spremanje zimnice! [thumbsup]



evo ekipa, nakon tjedan dana cijena dionice jednaka onoj na dividend day, tko je bio strpljiv i hladne glave lijepo je zaradio.

Sada treba skupiti za skijanje i ostalo; sada je vrijeme za spremanje zimnice! [thumbsup]
[/quote]
Nije vrime za izlaz, tek triba BDI da okrene…

kad je isplata dividende za atpl?

Ne pratim redovno temu pa ne znam da li je već netko stavio flotu DRYS sa dnevnim prihodima. Ako jest onda se ispričavam.
Mislio sam da ih imaju više brodova na spotu.

Šteta što ATPL ne objavljuje takve podatke, bilo bi zanimljivo za vidjeti i usporediti.

Kad sjedne u SDA npr. 10 komada ATPL , kako će skinuti od tih 10 komada donica – 4 % .?


Kad sjedne u SDA npr. 10 komada ATPL , kako će skinuti od tih 10 komada donica – 4 % .?

vrlo lako, uzeti će iznos gotovinske dividende po dionici (oko 93 k ako me pamćenje služi) i pomnoziti sa brojem dionica ATPL koje posjedujes x 4% (ili 2%, zavisi od iznosa), naci u SKKDDA tvoju adresu i poslati ti uplatnicu. Za 10 komada bilo bi to , hm to je manje od 3K HRK, dakle 2% harača… 10x93x2%=18,6 HRK. Prosto ko grah, jel?

New Report

Close