ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vidim da je većini moja teorija smješna e upravo mi je to i znak da nije vrjeme za šoping jer uz sve loše vijesti iz države zlatna je ona buffeetova kupuj kada nitko neće i prodaj kada je svi žele (dionicu naravno) [thumbsup]

Pa kolega ovo danas i je taktički potez većih igrača, kupovati danas kada su indexi negativni, jer tada mogu puno šopingirat, a da ne dignu previše Crobex. Znači upravo danas je većina prodaje, a majina kupuje. Štos je u tome što manjina kupuje veće količine. Ne zaboravi da i Crobex mora narasti, samo što zaostaje za svijetom, kao što je zaostajao i u trećem mjesecu ove godine. Sjeti se da je svijet rastao danima, a mi smo stagnirali ili čak i padali, a onda u jednom trenutku probudila se svijest investitora i krenuli smo gore i tada su mnogi govorili idemo prebrzo. Pa normalno smo išli gor munjevito jer smo cijelo vrijeme stajali i više pali od ostatka svijeta. U dioničarstvu se povijet ponavlja.

300-tinjak komada po asku…

[yawn]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"




Eto, koja je svrha onih što su jučer prodavali Atlansku po 1080KN i niže, a danas su mogli i preko 1110KN. Koja im je bila svrha sudjelovati u dividendi kada su ih jučer prodavali za toliko nižu cijenu da im se zarada na dividendi poništila, a već danas su mogli biti u dobrom i lijepom plusu.

svatko ima svoj tajming i upravo to i formira cijenu na burzi kad bi znao dnevne oscilacije bio bi jako brzo ultrabogataš! npr ja je čekam ispod 1000kn a večina misli da je sada možda čak prihvatljiva cijena za ulaz tko će biti u pravu: dali ću se ja načekati ili će mi upravo oni prodavati po recimo 945kn bumo vidili!!! do sada me relativno išlo to prognoziranje makar je bilo i puuunno čekanja! za izlaz pogotovo! ali strpljiv sam ja!
[/quote]

Pa ako si strpljiv stavi na 700… Pa nečeš toliko morati čekati za izlaz… lol. Neke stvari su se promjenile od prije tri mjeseca do danas, na tebi je da pročitaš koje…

Gle, nije stvar u postavljanju, daytradanju ili nećemu sličnom. Stvar je u tome što si ti druker, i to znaš kakav – loš. Toliko to prozirno radiš da si – meni dosadan…

[/quote]

kolega smirite živce moje pisanje na forumu je moje razmišljanje koje se normalno brzo mjenja zavisno o situaciji u kojoj se nalazim, da se razumijemo da kupujem dionice za penziju onda bi se nakrcao atpl jer naravno odlična je prilika i nitko ne kaže da na dulji period kupnja nije dobra investicija, ali kratkoročno moja razmišljanja zovi kako očeš loš druk nije bitno bitan mi je moj takuin (novčanik) i još nešto razmišljanje večine se u praksi uvijek pokazalo netočno
dali se netko ovdje sjeća iveka123 koji je predvidio katastrofu od prošle godine…čovjek je sve predvidio nitko mu nije vjerovao i svi su mu se smijali toliko o tome pozdrav svima javljam se sljedeći put ispod 1000!!!

živjeli!!!


Fala na komadu, kulji, kolcu, kederu, topu, kectopu …


300-tinjak komada po asku…

[yawn]

Zato su pojedeni ko od šale [smiley]


vidim da je većini moja teorija smješna e upravo mi je to i znak da nije vrjeme za šoping jer uz sve loše vijesti iz države zlatna je ona buffeetova kupuj kada nitko neće i prodaj kada je svi žele (dionicu naravno) [thumbsup]

Vi ste kolega očito malo zalutali u dionice kad govorite kako sada svi žele dionice i još citirate buffeeta, kolega sada nitko ne želi dionica pa zato i je ova cjena da ljudi žele dionice cjena bi sada bila 4000 kuna i nemojte rječi velikog stratega krivo tumačiti jer da ovo čovjek pročita počeo bi povraćati a to da ste loš druker ne loš OČAJAN i molim moderatore ako ste odmoderarina da vas što prije zamoderiraju a neka pročitaju kakve gluposti pišeta pa će im sve biti jasno.

Počele su izgleda trzavice [smiley] Neki bi rado u dionice, ali se boje ući, a one počele rasti i to im ne odgovara. Dovijeka dionice ne mogu padati. Moraju i rasti i to je normalno.

500-tinjak komada po asku…

[yawn]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


17.07.09.

nek mi neko objasni čemu rasprodaja???

17.07.09.

meni još uvjek nije jasno zašto se ruši i rasprodaje atpl u vrjeme pozitivnih vijesti i gdje su kupci…malo je to naloga na bidu treba muški raspaliti a ja više municije nemam

20.07.09.

sve dobre vijesti a mi još pod ručnom

21.07.09.

nema rasprodaje ovo je ljepo za vidit a ovih 11000 na asku pa di je to na 1400 možda

Ploča se okreće

31.07.09.


kolega dobro ste to primjetili ali ovdje se gaji iluzija da je ostvareni gubitak ustvari odličan!!

CITIRATI ĆU "LEGU", NEMAM PAMETNIJEG POSLA…
[/quote]

Zanimljivo, ja sam jutros prvi komentirao ove tendenciozne izjave, i odmah sam CENZURIRAN,

a Gogo može lupetati do mile volje, bez cenzure, ZANIMLJIV MATERIJAL ZA ANALIZE! [bye]

a ja sam mislio da će bit navala za prodati, kad tamo nitko ne želi prodati?? [lol] [lol]

sutra je novi dan.

Vjerojatno će i danas BDI biti negativan, ali ako nam jučer to nije smetalo da narastemo 5-6%, zašto bi nam danas smetalo?

P.S. imam ATPL i JDPL (samo nemam cash-a)

moli Vas ako neko ima BDI od danas!?
Zahvaljujem.

More you buy- more you can sell.

New Report

Close