ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


LOŠA GODINA

Atlantska razočarala: U pola godine gubitak 63,2 milijuna kuna
7/30/2009 1:30:35 PM

DUBROVNIK – "Rezultati su očekivani, a posljedica su krize, drastičnog pada vozarina na svjetskom tržištu brodskog prostora, te sezonskog karaktera ostalih djelatnosti." Do sada su prodavali insajeri a sad počinje panična rasprodaja malih dioničara.

gubitak u 1Q = 48 940 tKn
gubitak u 2Q = 14 227 tKn

vjerujem da će 3Q biti pozitivan …

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379



LOŠA GODINA

Atlantska razočarala: U pola godine gubitak 63,2 milijuna kuna
7/30/2009 1:30:35 PM

DUBROVNIK – "Rezultati su očekivani, a posljedica su krize, drastičnog pada vozarina na svjetskom tržištu brodskog prostora, te sezonskog karaktera ostalih djelatnosti." Do sada su prodavali insajeri a sad počinje panična rasprodaja malih dioničara.

loš rezulat, što reći drugo…
sad još i BDI pada
ex. divid. day je prošao
ATPL će po meni uskoro ispod 1000 kn

[/quote]

Kakav los rezultat, pa Uprava je dala najavit davno ovakve rezultate. Ovo je cak i malo bolje od onog sta sam ja osobno ocekivao. Ako ce po Vama ATPL ispod 1tkn onda prodajte i gotovo. A mogli bi rade obrazloziti vase skromno misljenje zasto bi ATPL isla ispod 1tkn. Ili priloziti graf, za promjenu.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!


Pustite dividendu, šta se ovo desilo , ovaj obrat…

Nadm se da nije kratkotrajna promjena sentimenta TK!

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Pustite dividendu, šta se ovo desilo , ovaj obrat…

Hebeni obrat…. Sve u debelom plusu nakon izglasavanja… Već sam predvidjao ovakav rasplet (mislim na jdpl forumu…

vani je sve raslo 2 tjedna, moramo barem malo nadoknaditi…

Svijet luduje pozitivno. ( UP )


Ako ne prodam to samo papirnata dobit (nerealna) .Tek kad prodam onda je to novac – nešto realno.

dividenda je zarada/dobit koju uprava dijeli dioničarima, samo što je uprava odlučila dio dobiti isplatiti putem dionica. obzirom da isplata/podjela dionica ide poslije 01.08., plaća se 2-4% poreza na vrijednost iznosa koji dobije svaki dioničar.
ne moraš ti ništa prodavati ako ne želiš, dio dobiti dali su već u kešu i iz tog dijela možeš bez problema platiti porez koji ide uz to, a ako nećeš, onda će te država prisilno oporezovati

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!


Hebeni obrat…. Sve u debelom plusu nakon izglasavanja… Već sam predvidjao ovakav rasplet (mislim na jdpl forumu…

Nema to veze s izglasavanjem, trejderi su s malo love (očito dogovorno) pogurali dionice sastavnice crobexa u zadnjih pola sata gore , a onda im se priključio dio malih ulagača. Veliki NISU kupovali tako da je ovaj rast ostao na staklenim nogama. OPREZ

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!

Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed

b,

gubitak u 1Q = 48 940 tKn
gubitak u 2Q = 14 227 tKn

vjerujem da će 3Q biti pozitivan …

Sudeći po trendu vozarina, mogao bi biti, a ako se to dogodi, cijena ATPL-a će eksplodirati…

a sta san ja reka prije tri dana …oces neces na 1100kn … a jadranka i ivo su odgovorni…inace bi i danas bilo puno vise od 0,62% …je.a ih ko ih napravija blesave …ali idemo dalje sunce je na kraju tunela i sja neumoljivo 🙂


b,

gubitak u 1Q = 48 940 tKn
gubitak u 2Q = 14 227 tKn

vjerujem da će 3Q biti pozitivan …

Sudeći po trendu vozarina, mogao bi biti, a ako se to dogodi, cijena ATPL-a će eksplodirati…

[/quote]
Zar nije postano da vozarine padaju još par dana…


Loše, loše….lova na računu se topi sve više….do kraja godine će još bit a onda 🙂

prije kad sam te čitao mislio sam da nekog vraga znadeš jer si stariji nick i to. ali ti stvarno nemaš pojma.

I'LL BE BACK

New Report

Close