ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Meni ova cijena savrseno odgovara za dokup..


stat ce izmedju 1100 i 1150… to mozemo "zahvaliti" jadranki kusur i godisnjim odmorima… nisam sam pametam sta da kazem steta ili ne… onako bi vjerojatno tukli preko 1500, pa bi u ponedjeljak bila bježanija i pad na 1100… dakle opet isto….samo nedostaje nervoza… a nje i onako ima svugdje oko nas, "hvala bogu" puna nam je zemlja ekonomskih genijalaca na vladajucim pozicijama 🙂

Upravo si se svrstao u te tvoje ekonomske genijalce.Daj molim te izbaci formulu pomoću koje si izračunao da bi ATPL trebala na 1500 a onda u ponedeljak na 1100 [shocked] Neka caka valjda postoji koja vodi upravo ovakvim ciframa.Jer kako bi ih ti inače naveo…. [undecid]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Meni ova cijena savrseno odgovara za dokup..


Za stanje u portfoliu isključivu odgovornost snosi vlasnik. Nije odgovoran ni Obama ni Jadranka , YOU are , kao što ni ja ne krivim ni brokera, ni forum, ni sudbinu.
[/q

stat ce izmedju 1100 i 1150… to mozemo "zahvaliti" jadranki kusur i godisnjim odmorima… nisam sam pametam sta da kazem steta ili ne… onako bi vjerojatno tukli preko 1500, pa bi u ponedjeljak bila bježanija i pad na 1100… dakle opet isto….samo nedostaje nervoza… a nje i onako ima svugdje oko nas, "hvala bogu" puna nam je zemlja ekonomskih genijalaca na vladajucim pozicijama 🙂

Nažalost sutra bi se mogla ostvariti tvoja crna prognoza o 1100-1150, a poslije ćemo vidjeti, BDI ovaj tjedan raste, idući će tjedan padati BDI prema FFA na balticexchange što bi moglo dodatno povući cijenu do 1000, a poslije toga bi moglo se sve ponovo oporaviti do 1200. Naravno pravi oporavak očekujem kada se vrati likvidnost na ZSE, nadam se u drugoj polovici kolovoza, tko bude imao strpljenja do tada lijepo će profitirati na ovoj dionici. Naravno i ovaj put će put do uspjeha biti posut trnjem i samo će strpljivi ili izuzetno vješti do njega stići. Kolebljivi, nervozni, nepovjerljivi i ziheraši će proći kao i uvijek…

Ovdje se skuplja največa drukerska ekipa na ZSE.
Jučer su na sve načine pisali kako je ATPL,super kupnja
-dividenda
-a naša uvažena kolegica se posebno "hvatala" američkoga DRYS-a.
Što danas nitko ne pogleda kako stoji taj DRYS.
U minusu je oko -6%.
Ljudi ne nasjedajte na drukanja i mislite svojom glavom. [thumbsup]


-a naša uvažena kolegica se posebno "hvatala" američkoga DRYS-a.
Što danas nitko ne pogleda kako stoji taj DRYS.
U minusu je oko -6%.
Ljudi ne nasjedajte na drukanja i mislite svojom glavom. [thumbsup]

– moj grijejh, moj preveliki grijeh.
– IZVINJAVAM se svima koji su na temelju moga pisanja izgubili i jednu jedinu kunu na ATPL.
– nikako mi cilj nije bilo drukanje, a za one koji su to pomislili pa lijepo sam napisala kako su postovi i pisani zbog drukerskih razloga.
– ja trenutno na ATPL nisam u gubitku.
– ali osijećam se jadno, jer poslujem na još jadnijem tržištu.
– po meni su sve karte od TA do FA bile posložene da kad bi ih i namiještala ne bi mogle biti bolje složene, svjetske burze, posebno brodari pa i DRYS (u minusu je 5%, ali to je ipak 8.5% viša cijena nego prekjučer), dividenda ….
– što će biti sutra, nemam pojma.

– I love this game.
Pozdrav !

@burza
– danas je bio zadnji dan za dodatnu dionicu (dividendu)
– jučer je Drys bio 13% u plusu
Znači iznesene su činjenice.
Bilo bi interesantno saznati koliko dioničara ATPL nije očekivalo razvoj događaja danas kao što je Ivana7 pisala jučer. Pitanje je bilo samo: da li prodati danas ili nakon ostvarivanja prava na dodatnu dionicu? Sada ako mislimo svojom glavom da li sutra prodati ili zadržati ili dokupiti, na kojim razinama,….a svi koji čekaju odgovor na ta pitanja na bilo kojem forumu, bolje da ulažu novac u čarapu. Sva pisanja na forumu su izražavanje želja i mišljenja pojedinca. Mi ta razmišljanja možemo ili nemoramo prihvatiti.
Moja prognoza za sutra je minus. Zašto? 1.) DAX, ATX, Dow crveni. 2.) minus dodatna dionica 3.) dobrih vijesti u HR koje bi utjecale na rast dionica nema.
A sutra bumo videli, rekli bi sljepci.



@burza

– danas je bio zadnji dan za dodatnu dionicu (dividendu)
– jučer je Drys bio 13% u plusu
Znači iznesene su činjenice.
Bilo bi interesantno saznati koliko dioničara ATPL nije očekivalo razvoj događaja danas kao što je Ivana7 pisala jučer. Pitanje je bilo samo: da li prodati danas ili nakon ostvarivanja prava na dodatnu dionicu? Sada ako mislimo svojom glavom da li sutra prodati ili zadržati ili dokupiti, na kojim razinama,….a svi koji čekaju odgovor na ta pitanja na bilo kojem forumu, bolje da ulažu novac u čarapu. Sva pisanja na forumu su izražavanje želja i mišljenja pojedinca. Mi ta razmišljanja možemo ili nemoramo prihvatiti.
Moja prognoza za sutra je minus. Zašto? 1.) DAX, ATX, Dow crveni. 2.) minus dodatna dionica 3.) dobrih vijesti u HR koje bi utjecale na rast dionica nema.
A sutra bumo videli, rekli bi sljepci.

Bravo Kolumbo, upravo si otkrio Ameriku. Ma kakve veze ima DRYS sa ATPL, jedna je ex.brzorastuća kompanija sa gomilom izdanih dionica i problemima sa otplatom kredita, dok je druga konzervativno vođena kompanija sa, još uvijek, solidnom količinom keša na računu i urednim poslovanjem, te mogućnošću respektabilne dividende. Jedina prednost DRYS jest što je izlistana na likvidnoj burzi kao što je NYSE dok ATPL sa HT jedina drži ZSE iznad površine, a u slučaju možebitnog delistiranja tih dviju dionica ostala trgovina mogla bi se slobodno odvijati i preko Plavog oglasnika.
Naravno da će dionica pasti sutra, ništa spektakularno, no mene više brinu vijesti da će dva panamaxa (Libertas i COB) biti off hire 15-ak dana svaki zbog tehničkih razloga, što znači app.1 miljun dolara prihoda minus, pa ako netko zna nešto detaljnije neka napiše, za to služi forum.

Cijena dionice ATPL je u periodu cekanja dividenog dana bila neprekinuto kontrolirana cvrstim
rukama. Osnovni zadatak ekipe bio je korektan tj. zadrzati cijenu u okvirima minimalnog rasta
upravo radi mogucnosti Uprave da se pocne ulagati ponovno u trezor po usvajanju Odluke. Slijedeci korak je obracun isplate broja zasluzenih dionica…Upis i prijepis na portfelje. Nakon prijepisa
na nase racune , cijena dionice bit ce mnogima vaznija …jer pocinje kumulacija i potrosnja dobiti.
Obzirom , da mi je ATPL 40 % portfelja…moja osobna zainteresiranost za temu je razumljiva,
Ipak, racunala sam na raspon cijene 1200-1250,00 kn.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@gardist
1.) za nekoga kretanje cijene Drys-a ima veze s kretanjem ATPL, a za tebe nema (znači ta inormacija koja je bila točna nije imala utjecaja na donošenje tvoje odluke)
2.) za tebe je ATPL konzervativno vođena kompanija, a ja ju doživljavam visoko zaduženom Dug/kapital=108% .
Nadam se da nemoramo svi jednako misliti!?



@burza

– danas je bio zadnji dan za dodatnu dionicu (dividendu)
– jučer je Drys bio 13% u plusu
Znači iznesene su činjenice.
Bilo bi interesantno saznati koliko dioničara ATPL nije očekivalo razvoj događaja danas kao što je Ivana7 pisala jučer. Pitanje je bilo samo: da li prodati danas ili nakon ostvarivanja prava na dodatnu dionicu? Sada ako mislimo svojom glavom da li sutra prodati ili zadržati ili dokupiti, na kojim razinama,….a svi koji čekaju odgovor na ta pitanja na bilo kojem forumu, bolje da ulažu novac u čarapu. Sva pisanja na forumu su izražavanje želja i mišljenja pojedinca. Mi ta razmišljanja možemo ili nemoramo prihvatiti.
Moja prognoza za sutra je minus. Zašto? 1.) DAX, ATX, Dow crveni. 2.) minus dodatna dionica 3.) dobrih vijesti u HR koje bi utjecale na rast dionica nema.
A sutra bumo videli, rekli bi sljepci.

Burza je nelikvidna!!!!!!!!!!!!! i profesionalni novac kojeg po mom mišljenju ima u atpl će učiniti upravo ono što je njemu svrha.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

brodari vani crvene. ne pretjerano jako, al crvene. nasdaq prozelenio, kao što su dow i sp procrvenili. ne treba ubadati crvenu boju dok nije 3%. ovo danas me (moram priznati) iznenadilo&naučilo. ovo mi je popravni. identična stvar (mi) se dogodila sa ht-om. sutra zveknuće. više nikad neću spekulirati na divdan, nego na divdan+1. a lijepo sam si rekao na ht-u… mudri uče na tuđim pogreškama, budale na svojim.
ako je hateovska formula, ovih dana zvek pa feniks skoro.
no, kako je sve suludo u ovoj kući, neće me čuditi sutra ni ogroman promet i blokada. pozitivna, nego kako, jer svi očekujemo manji pad, a totalno suprotno je veći rast.


Burza je nelikvidna!!!!!!!!!!!!! i profesionalni novac kojeg po mom mišljenju ima u atpl će učiniti upravo ono što je njemu svrha.

točno. a zašto je nelikvidna? misliš da je nelikvidna zbog stanja u zemlji i tk? ne.
usporedi kretanje zse od prošle godine. znalo je biti čak oko 10 milja

New Report

Close