ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 02:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Svatko zna za sebe. Ja naprimjer u ponedjeljak-utorak idem van. Cijena od cca 1200-1300 čini mi se pristojna za izlaz a to je i nekakv cilj koji sam si zadao. Propustio sam ga 01.06. pogrešno smatrajući "kako je to sad krenulo"…
Novaca na ZSE i dalje nema a priče o porezima ulijevaju mi dodatni pesimizam.
Ako ta dionica (i druge na ZSE) krenu, bit će vremena vratiti se, ali dokle god banke ograničavaju sve moguće vrste zaduživanja neće biti niti novaca za ulaganje jer će fondovi forsirati cash, zapise i u najboljim slučajevima obveznice.

Misliš da če netko dati 1300 za dionicu u pon. i utorak…sigurno neće…Izgledan scenarij je da ne ide puno gori ali i da ne pada doli nakon divday….

Kupujem kajić poslije dividende.

SLAVONAC (malo san maka)

Lijepo molim za odgovor.
Za podjelu dividende u dionicama treba imati iste registrirane u SDA ili je dovoljno na skrbničkom računu. Za predujam sam imao na PBZ investoru.
Hvala

mogla bi atpl opet na jesen biti žrtveno janje,jer će se u nedostatku likvidnosti tući po njoj gadno..mirišem opet pad,kao nekoć…


mogla bi atpl opet na jesen biti žrtveno janje,jer će se u nedostatku likvidnosti tući po njoj gadno..mirišem opet pad,kao nekoć…

Baš suprotno, lani su OIF i ini fondovi prodali jer su imali velike izlazne zahtjeve od brojnih malih investitora. Ove godine upravo će fondovi napumpati HT i ATPL krajem godine, jer što bi dugo kupovali, i čime bi to alternativno nabili rezultate, a bili koliko toliko sigurni. No, za kupnju ima dosta vremena iza Velike Gospe, nema žurbe, ništa neće pobjeći, valja biti siguran u pozitivan trend pa makar i propustivši prvi vagon (vidiš da je klizak teren).

Lijepo molim za odgovor.
Za podjelu dividende u dionicama treba imati iste registrirane u SDA ili je dovoljno na skrbničkom računu. Za predujam sam imao na PBZ investoru.
Hvala

Pozdrav! Ja sam isto korisnik PBZ investora. Zvao sam njih u petak i kažu da NE treba stavit na slobodnu poziciju u SDA. Ne trebaš ništa raditi, ostavi kak je na skrbničkom računu. One će sve sami napraviti.

«The trend is your friend!»

Nisam ni znala da sam dobila AC dividende.Skidam kapu upravi Društva uz pozdrav svim posadama na brodovima ma gdje bili.A dionicu ATPL čuvam za budućnost.

Hvala Hercules

o svemu se govori, samo ne o jednom: u slučaju uvođenja poreza na kapitalnu dobit, kakva bi bila formula naplate "dobiti"?
mogući su raznorazni scenariji. netko razmišljao o tome?

Danas u Japanu potop brodara.

NIPPON YUSEN 399.00 -19.00 -4.55 20,057,000 02:00
KAWASAKI KISEN 362.00 -15.00 -3.98 26,420,000 02:00
MITSUI OSK LINES 599.00 -22.00 -3.54 37,110,000 02:00


No, za kupnju ima dosta vremena iza Velike Gospe, nema žurbe, ništa neće pobjeći, valja biti siguran u pozitivan trend pa makar i propustivši prvi vagon (vidiš da je klizak teren).

Ovaj te čuo i odmah demantirao:
Warren Buffett on CNBC

rovadC, 27.07.2009. u 09:42
He repeats his advice from his "Buy American" op-ed in The New York Times last fall: don’t wait to buy stocks until the economy improves. By then, he says, you will have missed the biggest stock gains.

Vaš link

FFA danas pozitivan dakle BDI ide gore
Vaš link

… e i još danas zadnji dan kupnje da dobiti dividendu.

I noga u guzicu je korak naprijed

New Report

Close