ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Baltic Exchange Dry Index 3345 DOWN 10
BCI Baltic Exchange Capesize Index 5170 DOWN 48
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3524 UP 29
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2091 DOWN 4
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 879 UP 5

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


hahahaha kako krdo krene po bidu čim nestane 300kom na kupnji. jao ljudi, a sutra kad ode u nebo onda ćete razbijati glave. omfg kako je interesantna psihologija krda, nevjerovatno

Psihologija krda baš ne funkcionira na TK. Prije bihevioralne financije.


Baltic Exchange Dry Index 3345 DOWN 10
BCI Baltic Exchange Capesize Index 5170 DOWN 48
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3524 UP 29
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2091 DOWN 4
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 879 UP 5

Pao samo 10 bodova. Približava se nuli što bi po dosadašnjim iskustvima značilo da će u ponedjeljak rasti.

Nisam u tjeku ali tu i tamo bacim oko. Interesantan clanak. Vikinzi vjeruju da ce bulk market doli.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"





Da ne kopam po arhivi molim nekog informiranog da mi kaže što ja imam od dividende ako posjedujem 8 dionica ATPL?

Imaš 744 Kn

[/quote]
Jeli se 1/12 keša odnosi na sve dionice iz portfelja atlanske ili samo na one koje ce se dobiti da ne bude nesporazuma!
[/quote]

Ne kužim. Pa nećeš dobiti na "nove" dionice (koje su dividenda) još i malo cash dividende.
Nego ovak: na dan 31.7.2009. imaš u SDA npr 100 dionica.
Dobit ćeš 8 dionica dividende i 4*93 kn = 372 Kn cash dividende.
Ako imaš 11 dionica na 31.7. dobijaš 0 dionica ana ime dividende i 11*93 = 1.023 Kn casha.

[/quote]

sam nešto da si razjasnim. u AD-8, točka II. piše da je ona dividenda što je išla početkom godine bila predujam. da li to onda znači da se od ovih 93 kune odbija tih 50 i isplaćuje samo 43?

malo mi je to nejasno pa bih molio nekoga tko zna da mi objasni…






Da ne kopam po arhivi molim nekog informiranog da mi kaže što ja imam od dividende ako posjedujem 8 dionica ATPL?

Imaš 744 Kn

[/quote]
Jeli se 1/12 keša odnosi na sve dionice iz portfelja atlanske ili samo na one koje ce se dobiti da ne bude nesporazuma!
[/quote]

Ne kužim. Pa nećeš dobiti na "nove" dionice (koje su dividenda) još i malo cash dividende.
Nego ovak: na dan 31.7.2009. imaš u SDA npr 100 dionica.
Dobit ćeš 8 dionica dividende i 4*93 kn = 372 Kn cash dividende.
Ako imaš 11 dionica na 31.7. dobijaš 0 dionica ana ime dividende i 11*93 = 1.023 Kn casha.

[/quote]

sam nešto da si razjasnim. u AD-8, točka II. piše da je ona dividenda što je išla početkom godine bila predujam. da li to onda znači da se od ovih 93 kune odbija tih 50 i isplaćuje samo 43?

malo mi je to nejasno pa bih molio nekoga tko zna da mi objasni…
[/quote]

pretjerano si dosljedan. ono JEST bio predujam, no predujam nadolazećeg dijela. predujam je uvijek manji. dakle, dobio si 50 + 93 kn (ako imaš broj dionica koji nisu višekratnik broja 12) ili dobio si 50+n, a n=broj dividendnih dionica, na svakih posjedujućih 12 po jednu dividendnu.
vrlo neloše!
uff…
to ti sve piše, malo proskrolaj…


pretjerano si dosljedan. ono JEST bio predujam, no predujam nadolazećeg dijela. predujam je uvijek manji. dakle, dobio si 50 + 93 kn (ako imaš broj dionica koji nisu višekratnik broja 12) ili dobio si 50+n, a n=broj dividendnih dionica, na svakih posjedujućih 12 po jednu dividendnu.
vrlo neloše!
uff…
to ti sve piše, malo proskrolaj…

hm…nekoliko sam puta čitao i nisam to uspio dokučiti. thx anyway!

"Chinese iron ore imports have resumed faster and in greater numbers than anticipated due to faster than anticipated rebound in steel demand and pricing arbitrage that favours Australian and Brazilian producers," the Houston analyst said in a note to clients.
Jefferies raised its 2010 earnings forecast for Eagle Bulk Shipping. The ramp up of Chinese imports has led to dramatic rise in bulker demand, leading Mavrinac to hike his third quarter spot capesize charter rate from $35,000 per day to $55,000 per day.

Razlika je + 57 posto . Nema komentara ; koliko je to realno ?

Svatko zna za sebe. Ja naprimjer u ponedjeljak-utorak idem van. Cijena od cca 1200-1300 čini mi se pristojna za izlaz a to je i nekakv cilj koji sam si zadao. Propustio sam ga 01.06. pogrešno smatrajući "kako je to sad krenulo"…
Novaca na ZSE i dalje nema a priče o porezima ulijevaju mi dodatni pesimizam.
Ako ta dionica (i druge na ZSE) krenu, bit će vremena vratiti se, ali dokle god banke ograničavaju sve moguće vrste zaduživanja neće biti niti novaca za ulaganje jer će fondovi forsirati cash, zapise i u najboljim slučajevima obveznice.

Što više znam, to više znam, koliko još ne znam.


Razlika je + 57 posto . Nema komentara ; koliko je to realno ?

pa čuj, naravno da je realno, to i nije neka prognoza, već smo duboko u trećem kvartalu i cijena spota za cape je 55000. što drugo može reći nego priznati da je debelo fulao?


Svatko zna za sebe. Ja naprimjer u ponedjeljak-utorak idem van. Cijena od cca 1200-1300 čini mi se pristojna za izlaz a to je i nekakv cilj koji sam si zadao. Propustio sam ga 01.06. pogrešno smatrajući "kako je to sad krenulo"…
Novaca na ZSE i dalje nema a priče o porezima ulijevaju mi dodatni pesimizam.
Ako ta dionica (i druge na ZSE) krenu, bit će vremena vratiti se, ali dokle god banke ograničavaju sve moguće vrste zaduživanja neće biti niti novaca za ulaganje jer će fondovi forsirati cash, zapise i u najboljim slučajevima obveznice.
Mnogi zele izaci na visim razinama,pa prema tome mislim da nece preci 1200.

New Report

Close