ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 09:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
8.000
170
47,00
48,20
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

da ne dužim, kratko i jasno: ATPL pri ovakvom stanju panamaxa i dividendom koja dolazi a uz trenutnu cijenu dionice ne prodajem ni uz prisilu pod cijenu života……
P.S. ….uf što sam ljut zbog stanja u državi………..

Kako da bilo ja svoje ne prodajem a to sam već rekao..Mnogi se plaše rasprodaje nakon divday, a zašto bi bilo rasprodaje ako je uzlazni trend..Samo ću opet spomenuti HT koji se korigira nakon divday da bi se vrlo brzo vratio a danas na je 229…
Ako je kriza u državi pa valjda bi tribala oslabiti dionica HT-a, ATGR, DLKV itd…

dow jones -4, nasdaq +5, brodari (pazi sad) svi od reda (7 ih pratim, možda je slučajnost) svi u minimalnom minusu, ali nevjerojatnom, kao da su se dogovorili, -s v i – 0,10- 0,15.
prednjači/odskače genco shipp. "samo" -0,81,
čudnamičuda&jelenskihmirogova!


Vlada razmatra kako ce oporezovat nasu dividendu s obzirom da je u dionicama izgleda da cemo neokrznuto proći a ostali dogodine ce dividendu dijelit u mandarinama!

a tko će poslovati tako da će išta moći dijeliti?????

Houston-based investment firm Jefferies & Co. said in a recent report that it expects dry bulk shipping rates to remain firm through the first quarter of 2010, based on continued demand in China for imported iron ore, as well as expectations that Japan, South Korea and the European Union will likely boost steel production in the second half of the year, and added demand in the fall for U.S. grain.

"Dry bulk shipping demand has increased more dramatically than anticipated," Jefferies analyst Douglas Mavrinac writes.
Higher shipping rates, meanwhile, could draw added capacity to the 7,000 vessels that make up the current global dry-bulk shipping fleet, of which 870 are the big capesize units. Eyes will be on that detail and, of course, hungry China.

Pregled kupovine ATPL npr. 1150 1 komad, ukupno je platio za dionicu 1200 kn…A takvi je počelo puno biti po 1, 2, 3, kom…


Pregled kupovine ATPL npr. 1150 1 komad, ukupno je platio za dionicu 1200 kn…A takvi je počelo puno biti po 1, 2, 3, kom…

…taj je još dobar, meni je provizija 75 kn, dakle ja bih je platio 1225…
…ali je OK ako očekuju atlansku na 1400 [sealed]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.


Pregled kupovine ATPL npr. 1150 1 komad, ukupno je platio za dionicu 1200 kn…A takvi je počelo puno biti po 1, 2, 3, kom…

Kolega zmanojlo zašto smatraš ako netko kupi jednu dionicu po 1150 da ju je platio 1200, ja npr nemam minimalnu naknadu plaćam istu brokersku i burzovnu proviziju bez obzira na količinu, odnosno trošak transakcije 1 dionice po 1150 koštala bi me ukupno 5,52 kn. Kada bi se mi forumaši koji trejdamo svaki dan i pravimo velike promete nekako organizirali mogli bi dobiti još puno pogodnosti i znatno uspješnije trgovati.

Kod Abacus brokera naknada je meni 0.45 kn a minimalna 50 kn..to je to..A oni koji imaju neki povlašteni status na količinu ti sigurno ne kupuju 1 kom…


Kod Abacus brokera naknada je meni 0.45 kn a minimalna 50 kn..to je to..A oni koji imaju neki povlašteni status na količinu ti sigurno ne kupuju 1 kom…

kod agrama ako zadam nalog za kupnju 1 dionice po 1150kn ukupno me košta 1153,45kn [wink] Kakve minimalne naknade po 75 kn vas spopale, pa nismo više u kamenom dobu [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



Kod Abacus brokera naknada je meni 0.45 kn a minimalna 50 kn..to je to..A oni koji imaju neki povlašteni status na količinu ti sigurno ne kupuju 1 kom…

kod agrama ako zadam nalog za kupnju 1 dionice po 1150kn ukupno me košta 1153,45kn [wink] Kakve minimalne naknade po 75 kn vas spopale, pa nismo više u kamenom dobu [lol]
[/quote]

Dnevni promet Brokerska provizija *
ABAC@trade Kupnja / Prodaja
do 150.000,00 HRK 0,60%/0,50%** (min. 50,00 HRK po nalogu)
od 150.000,01 HRK do 300.000,00 HRK 0,45% (min. 50,00 HRK po nalogu)
od 300.000,00 HRK do 1.000.000,00 HRK 0,40% (min. 50,00 HRK po nalogu)
od 1.000.000,01 HRK do 3.000.000,00 HRK 0,30% (min. 50,00 HRK po nalogu)
preko 3.000.000,00 HRK 0,25% (min. 50,00 HRK po nalogu)
Nalozi zaprimljeni drugim načinima 1,00%
minimalna provizija 100,00 kn po nalogu
Nalozi za trgovanje na inozemnim tržištima *** 0,50% (min. 150,00 kn po nalogu)
Zastupanje na dražbama 500,00 HRK fiksno


Kod Abacus brokera naknada je meni 0.45 kn a minimalna 50 kn..to je to..A oni koji imaju neki povlašteni status na količinu ti sigurno ne kupuju 1 kom…

Upravo ti koji imaju povlašteni status na količinu kupuju i prodaju po 1 da bi povukli eventulno smjer gore ili dole, koliko si puta na manje likivdnim dionicama primjetio da neko kupnjom ili prodajom 1 dionice cijenu podigne ili spusti 3-4% osobito na kraju dana.

New Report

Close