ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 11:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,44
22.477
464
48,30
48,80
-0,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sorry, ono gore nije najsvježiji prikaz. Evo aktualnog…

P.S. Nešto ne štima s tehikom…grrrr….pokušat ću kasnije ponovno… [smiley3]


Zanimljivo je mi je ovo s 15.200 – upravo je to današnja cijena dionice ATPL-a do koje sam došao računajući je kroz buduće prinose po dionici diskontirane na današnju vijednost uz uvjet da Atlanska nastavi ovakav trend rasta prihoda, stopu inflacije od 5% i trošak financiranja od 12%. BTW, najmanja vrijednost bila bi 1.822 kn pod uvjetom da atlantska prestane prihodovati.

Strawinsky, što misliš o postu bauštelca i o njegovoj procjeni?

BTW Mogli bi otvoriti topic – klađenje na cijenu dionice Atpl na dan 01.05.2008. – svako uloži jednu dionicu Atpl-a i pogađa cijenu u dvije decimale, onaj koji pobijedi 02.05. “uzima” sve dionice. Klađenje i ulozi do 31.12.2007. Treba se malo i kockati u životu, a najbolji (najsretniji) analitičar dobiva sve!

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]


P.S. Nešto ne štima s tehikom…grrrr….pokušat ću kasnije ponovno… [smiley3]

izbjegavaj nestandardne karaktere u imenima fajlova. npr. %

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ponovni pokušaj aktualizacije…hvala Tuna, na sugestiji, izgleda da pomaže…uživajte u nelogičnosti! [smiley2]

Evo još jedne nelogičnosti:

Ovako ste se zadnjih 9 mjeseci “brigali” (tj. nije vas bilo briga!) za korelaciju (= uzajamni utjecaj, parelelno kretanje) između ATPL-a i domaćeg tržišta.

U tijeku je isplata dividende 15 kn/dionici.

…a onda ste odjednom jednog dana vidjeli kako su nam naše dionice poput IGH-a, Viadukta itd. itd. itd., što zbog precijenjenosti, što zbog političkih rizika počele padati…i uplašili se, iako za to nema nikakvog razloga jer:

ATPL – niti je precijenjen – niti je podložan političkom riziku!

I gle, odjednom se zadnjih mjesec dana počelo pratiti događanja na CRO tržištu. Kud CROBEX i CROEMI okom, tud ATPL skokom. [smiley2] Ne samo da se počelo pratiti i povlačiti paralele. Krenulo se i niže od tržišta. Mislim da su ovome nažalost kumovali i profesionalci u fondovima.

Strah je vrag, oh da, strah je vrag…[smiley1]


…a onda ste odjednom jednog dana vidjeli kako su nam naše dionice poput IGH-a, Viadukta itd. itd. itd., što zbog precijenjenosti, što zbog političkih rizika počele padati…i uplašili se, iako za to nema nikakvog razloga jer: ATPL – niti je precijenjen – niti je podložan političkom riziku! I gle, odjednom se zadnjih mjesec dana počelo pratiti događanja na CRO tržištu. Kud CROBEX i CROEMI okom, tud ATPL skokom. [smiley2] Ne samo da se počelo pratiti i povlačiti paralele. Krenulo se i niže od tržišta. Mislim da su ovome nažalost kumovali i profesionalci u fondovima. Strah je vrag, oh da, strah je vrag…[smiley1]

Oprosti, ali ovo su nebuloze, stalno spominjat IGH i VDKT kao razlog za pad ATPL. Nije bez veze da se jutros nakon dogovora s Kinom počelo lupat po asku, niti je bez veze da su danas svi brodari u Americi u velikom plusu niti su mali investitori stavljali stotine dionica na prodaju. Srećom evo opet nadajmo se promjene trenda koja će opet ATPL lansirat u visine.


…a onda ste odjednom jednog dana vidjeli kako su nam naše dionice poput IGH-a, Viadukta itd. itd. itd., što zbog precijenjenosti, što zbog političkih rizika počele padati…i uplašili se, iako za to nema nikakvog razloga jer:

ATPL – niti je precijenjen – niti je podložan političkom riziku!

I gle, odjednom se zadnjih mjesec dana počelo pratiti događanja na CRO tržištu. Kud CROBEX i CROEMI okom, tud ATPL skokom. [smiley2] Ne samo da se počelo pratiti i povlačiti paralele. Krenulo se i niže od tržišta. Mislim da su ovome nažalost kumovali i profesionalci u fondovima.

Strah je vrag, oh da, strah je vrag…[smiley1]

kolega Strawinsky, odlično zapažanje i analize te usporedbe kao i ona u 0:23 h

Mislim da je bezpredmetno da dionica ima prespektivu tu se svi slazemo ali nas zabrinjava njezin pad posljednih tjedana.

Dok je padalo ljudi ljudi su pokušavali opravdati to na 100 nacina, od pada BDI i izloženosti fondova u pojedinoj dionici do prodaje od strane EOSP. Koliko sam ja uspio zaključiti pravi razlog pada je motiv prodavatelja i dok se to ne otkrije ili dok motiv ne nestane i prodavatelj ne prestane prodavati mislim da smo tu gdje jesmo. Osobno motiv me ne bi ni zanimao ako prestane prodavati, a ako se ovo nastavi svakako vidim to kao glavnu temu ATPL.
Jer nakon objave FI prodaja je krenula i to ofenzivno ali su bili zatečeni količinom koja je bila na prodaji, tako da kvaliteta dionice niti potražnja nisu problem jedino je problem količina koja je na prodaji što u konačnici odredjuje ulaznu cijenu koja je svima važna.

Gdje mogu naci povijesne podatke vrijednosti BDI?
Za 2006. i 2007.?


Gdje mogu naci povijesne podatke vrijednosti BDI?
Za 2006. i 2007.?

Evo kolega:
http://shipping.capitallink.com/baltic_exchange/stock_chart.html?ticker=BDI

New Report

Close