ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



nek mi neko objasni čemu rasprodaja???

Možda zbog 8 dana rasta za redom? Možda zbog crvenila na futuresima?

A tko će ga više znati, posljednjih skoro dvije godine počesto nam nisu trebali nikakvi razlozi za pad. A opet, nije da ih nije bilo…
[/quote]
Dok me odmoderiraju ovo se garant zeleni:
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



http://seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/vozarine-u-tri-dana-uzletjele-17%2c68%25,51180.html

prije tri dana bila je rasprodaja brodara iz top10 iako pbz investor oscilira na dnevnoj bazi, a drugi nisu prodavali, depresija i beznađe, a sada sve uzleće, diže se, cvijeće i ljepota. Sumrak novinarstva, a ovaj potpisani čije ime neću spominjati je ovan predvodnik.
[/quote]

"…Terminski kupoprodajni futures ugovori čija je povezana imovina vrijednost BDI ukazuju na pad vozarina u prvom kvartalu sljedeće godine ispod razine od 2.400 bodova, što treba objasniti i sa sezonskom prirodom posla brodarskog prijevoza…"

ovo mi je jako klimavo. ne bi li trebalo podkrijepiti ovako nešto konkretnim stvarima?
može bit i ne mora bit. može biti jedno, a ne mora biti drugo. pa ne možemo se uzdati u nešto što dugi kaže "…ukazuju".
kome ukazuje? na temelju čega? futuresa? ok, možda piscu…



nek mi neko objasni čemu rasprodaja???

Možda zbog 8 dana rasta za redom? Možda zbog crvenila na futuresima?

A tko će ga više znati, posljednjih skoro dvije godine počesto nam nisu trebali nikakvi razlozi za pad. A opet, nije da ih nije bilo…
[/quote]

u redu je to jasno mi je da je kapitalizacija dobiti u pitanju ali bdi grabi gore bliži se div day

živjeli!!!

Izgleda da je i danas jako dobar bdi pa mi nije jasna ova stagnacija na atpl




nek mi neko objasni čemu rasprodaja???

Možda zbog 8 dana rasta za redom? Možda zbog crvenila na futuresima?

A tko će ga više znati, posljednjih skoro dvije godine počesto nam nisu trebali nikakvi razlozi za pad. A opet, nije da ih nije bilo…
[/quote]

u redu je to jasno mi je da je kapitalizacija dobiti u pitanju ali bdi grabi gore bliži se div day

[/quote]

BDI će danas probably u malu korekciju. Nitko ne zna da li je dividenda na brodarskoj volatilnoj dionici već uključena. ALi totalno nema mjesta nikakvoj panici, nit uzrujavanju. Polako.

...



nek mi neko objasni čemu rasprodaja???

Po meni kapitalizacija dobiti. I to u malim količinama. Sve normalno. Poslije višednevnog rasta mala korekcija. Kad bi tako stalno bilo, uh, dva dana gore po 5-6 %, jedan dole max 3%, pa opet.
[/quote]

ako bude 3% max dole to je pjesma ali poznavajući naše krdo nebi se čudio da ameri odlete up (makar su već odletili ova dva dana) vozarine još odlete up,,,brodari u usa odlete up,,,kineski bdp još odleti,,,kosorica ugleda svjetlo na kraju tunela…25.07 budemo na 900kn uopće me to nebi čudilo!

živjeli!!!




nek mi neko objasni čemu rasprodaja???

Po meni kapitalizacija dobiti. I to u malim količinama. Sve normalno. Poslije višednevnog rasta mala korekcija. Kad bi tako stalno bilo, uh, dva dana gore po 5-6 %, jedan dole max 3%, pa opet.
[/quote]

ako bude 3% max dole to je pjesma ali poznavajući naše krdo nebi se čudio da ameri odlete up (makar su već odletili ova dva dana) vozarine još odlete up,,,brodari u usa odlete up,,,kineski bdp još odleti,,,kosorica ugleda svjetlo na kraju tunela…25.07 budemo na 900kn uopće me to nebi čudilo!
[/quote]
Tako je. Čisto demonstriranje moći jer se svojeglavost krda malo otela kontroli, svi su nešto počeli analizirati i gledati krizu kao priliku umjesto da zašute i nadaju se neplaćenom neradnom petku. čini mi se da se paljba po brodarima od prije tjedan do dva jednostavno pokazala kontraproduktivnom, pa iako je potegnuta i "gužva u singapurskoj luci" masovne rasprodaje nije bilo, svi bi i dividendice, jel da!

jebate koliko analiza al svima je valjda jasno da pada zbog kapitaliziranja dobiti
svi su zadovoljni sa 15-25% , a ko i ne bi bio.
oko 1200 je izgleda neka gornja granica, a 900 donja.
čak i sampras prodaje na 1100 kad krene dolje 🙂

neka dečki, zdravo je to i barem ovaj pad mi govori da je sve ok.
da nije krda, ne bi bilo ni predatora. količina kapitala je (uglavnom) konstanta,
njegova raspodijljenost je varijabla
🙂

Ajde, ajde, dosta, mislim da su za danas sve ovčice već u toru …

...

Kupnje:
Cijena Količina
2.601,00 3
2.401,00 5
2.400,01 14
2.005,00 12
2.000,00 8
1.750,00 3
100,00 50
Evo na ACI-r-a jedan besmisleno mali nalog za one koji ne vjeruju da se to može postaviti.
Ja ni sam nikada probao to postaviti pa ni ti ne znam da li mi moj broker to dozvoljava ali dnevno nađem po jednu sličnu glupost.

who dares, wins

my,




nek mi neko objasni čemu rasprodaja???

Po meni kapitalizacija dobiti. I to u malim količinama. Sve normalno. Poslije višednevnog rasta mala korekcija. Kad bi tako stalno bilo, uh, dva dana gore po 5-6 %, jedan dole max 3%, pa opet.
[/quote]

ako bude 3% max dole to je pjesma ali poznavajući naše krdo nebi se čudio da ameri odlete up (makar su već odletili ova dva dana) vozarine još odlete up,,,brodari u usa odlete up,,,kineski bdp još odleti,,,kosorica ugleda svjetlo na kraju tunela…25.07 budemo na 900kn uopće me to nebi čudilo!
[/quote]
Tako je. Čisto demonstriranje moći jer se svojeglavost krda malo otela kontroli, svi su nešto počeli analizirati i gledati krizu kao priliku umjesto da zašute i nadaju se neplaćenom neradnom petku. čini mi se da se paljba po brodarima od prije tjedan do dva jednostavno pokazala kontraproduktivnom, pa iako je potegnuta i "gužva u singapurskoj luci" masovne rasprodaje nije bilo, svi bi i dividendice, jel da!
[/quote]

Ovaj promet na HT i ATPL u zadnjem tjednu nisu mogli napraviti mali investitori, tu su ulogu ipak odradili jači igrači i to je dobro, a nadaju se da će te dvije dionice sigurno ući u prime market, jer drugih kandidata baš ne vidim (osim možda ADRIS i INA, te DLKV).
Vjetnamac stiže u rujnu/listopadu i mogao bi uhvatiti peak vozarina za ovu godinu, a smanjiti će se i prosjek starosti flote uz niže troškove održavanja. Kad nakon d day padne na 900-1000 držim da će opet biti pravo vrijeme za ulaz, jer bi kraj godine za brodare morao biti solidan, obzirom da je u ovoj mrtvoj sezoni BDI sasvim pristojan.

New Report

Close