ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 01:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

otkad trgujem na burzi,trenutno sam u plusu cca 1000,00 kuna..izvršio sam 240 transakcija kupnje,i još toliko prodaje..pa neka je svaka kupnja i prodaja cca 80 kuna,dođem do podatka da sam brokerima,u mom slučaju pbz,darivao 38 400 kuna…dakle,zaradio sam u ove 3 godine na burzi 39 400 bruto,a meni je ostalo od svega toga da pojedem burek,i da popijem pivu..pa otud ona od kostolanya:na burzi 4/5 novca uzimaju brokeri,a 1/5 uzimaju špekulanti..a u mene je omjer malo veći,zato što je crobi pao sa 5200 na 1700…dugoročni ulagači,su uglavnom krave muzare..ajd,tko je uzeo ispod 2000 ima nade,ali većina ih je kupovala dionice kada je crobi bio između 3500-5200….njima nada umire zadnja,…eee da je talijanima više ovakvih kao što sam ja i sampras,i većina nas ovdje na forumu..trebali bi nam besplatno dijeliti uloge,jer da imam npr 200000 kn,onda bi im već zaradio 100000….neka nas stimuliraju…

Baltic Dry indeks tijekom srpnja skliznuo 20,55 posto

http://seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/zagrebacka-burza-dok-globalno-trziste-pada%2c-crobex-uzletio-3%25,50698.html

@sampras
@ alt333
Zamisli koliki je onda promet na zse bez trejdanja!?
Samo po 35000 kuna kupiš/prodaš, Vas dvojica 140.000kn. Na 28 miljona redovnog dnevnog prometa to je 0,5%. A niste usamljeni. [shocked]

od nedavno sam uzeo nesto ATPL, netko je spominjao dividendu, kada i koliko ce biti ,hvala!


Jezus Marija,

imamo tikvu koji je prodao ovih dana i panično se želi ukrcati prije dividende jer je svjestan da će BDI gore, a sa desne strane imamo Sampija koji je u atpl do grla i ide mu poprilično na živce to kaj tikva druka kao Baron.

Zanimljivo!
I o tome ste cijeli dan raspravljali?
Kaj vi ništa ne radite?
Treba Vam svima dati otkaz kad imate tako puno vremena [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]


Kolega imam trenutno 37 dionica ATPL sa ulazom od 922.
ATPL mi isključivo služi za trejdanje i meni bi odgovaral niža cjena jer je i provizija brokeru manja, ali ovo besramno drukanje par forumaša mi ide na živce i ne mogu im dopustiti da gaze preko leševa a spremni su za 100 kuna pregaziti preko 10 leševa.
Gospodo siđite u ring da se borim a ne iz zadnjeg reda tribina navijate pa mi uzmite novce kako kažete da ću ja izgubiti sve svoje peneze, dođite vi pa mi ih uzmite biti ću sretan.
A evo vam i dokaz da mi služi isključivo za trejdanje i ništa više, ovdje je samo dio tranaskcija i to jednoga brokera a ima toga još jako puno, toliko me vole da me direktor jedne brokerske kuće a i sami pretpostavljate zašto već tri puta zvao kući i pitao jesam li zadovoljan sa uslugom, brzinom izlaganja naloga i drugih stvari, baš se pitam zašto on mene tako voli, možda ipak zbog provizije koju im ostavljam.

[/quote]
Dal to znači kad prodaš tih 37 da ide BDI dole, da Kina usporava razvoj, da smo mi u banani itd….
Usprkos svemu ja ne diram svoje do prava na dividendu..ipak je to 8.3 % prinos..


Ne kolega to ne znači to ja nikada ne drukam na dole i drugim ne želim nesreću, puno sam puta bio bez ijedne dionice ATPL pa nikada nisam rekao ide to dole, BDI će pasti, Kina će propasti, to nevalja ništa i još kojekakve gluposti koje se mogu čuti od pojedinih forumaša, jednostavno ako mislim da će dole prodam pa sačekam niže a ne drukam po forumu i nagovaram ljude da prodaju.

Prvo zelim rec da je meni svejedno da li netko druka gore, dolje, lijevo ili desno, i da svatko onaj koji trguje samo na osnovu necijih postova ovdje dobije upravo ono sto zasluzuje! Medjutim
kolega Vi mozda ne drukate na dolje Vi drukate na gore i to brutalno! Prolistajte svoje postove na komentarima trgovanja na crobiju od 1700-2300 pa ce Vam sve biti jasnije!
Zato mi nije jasno zasto sta Vi bolji od ovih koji drukaju na dolje!
Sjetite se samo u drugom mjesecu kad sam ja na ovoj temi predlozio jednom kolegi ako ne zeli vjecno bit ovca neka trejda, kako ste me upozorili da nije to za sve ljude i kako nisu svi za to sposobni!
Ja sam prihvatio Vasu sugestiju i jos nekih drugih i evo od onda sam na ovoj temi napisao mozda 2 posta.
Medjutim ovih dana Vi se otvoreno hvalite kako trejdate na ovoj dionici(sto je sasvim OK), ali nije mi jasno sto se to promijenilo pa je to danas pozeljno, a jucer nije bilo!

Zamislite kolega zasto ste Vi bolji koji ste nagovorili nekoga da kupi npr. atlantsku po 1300 ili bilo koju drugu dionicu na crobiju preko 2200 od nekog tko nagovra na prodaju! Meni se cini da bi Vi mogli cak napraviti i puno vece minuse od ovih koji drukaju na dolje iako Vam to mozda nije namjera!

Sve ovo sam napisao iz samo jednog razloga kako ljudi ne bi stekli pogresno misljenje kako je ovo dobra dionica za dugorocno ulaganje! Sama priroda njihovog posla govori kontra toga,tj.velika ciklicnost ovog posla je glavni dokaz toga. Na ovoj se dionici moze lijepo zaraditi, ali samo jednom aktivnom strategijom i tko toga nije svjestan ne bi se trebao igrati vatrom jer ce se opeci!

Poseban pozdrav dugorocnim dokupjlivacima koji su nedavno prodali! Lijepi pozdrav svima i puno srece u trgovanju, obecavam ne budem odgovarao na komentare!!!!

zašto baš brodare????????

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/veliki-uglavnom-kupovali%2c-brodari-na-udaru-prodavatelja,50715.html


otkad trgujem na burzi,trenutno sam u plusu cca 1000,00 kuna..izvršio sam 240 transakcija kupnje,i još toliko prodaje..pa neka je svaka kupnja i prodaja cca 80 kuna,dođem do podatka da sam brokerima,u mom slučaju pbz,darivao 38 400 kuna…dakle,zaradio sam u ove 3 godine na burzi 39 400 bruto,a meni je ostalo od svega toga da pojedem burek,i da popijem pivu..pa otud ona od kostolanya:na burzi 4/5 novca uzimaju brokeri,a 1/5 uzimaju špekulanti..a u mene je omjer malo veći,zato što je crobi pao sa 5200 na 1700…dugoročni ulagači,su uglavnom krave muzare..ajd,tko je uzeo ispod 2000 ima nade,ali većina ih je kupovala dionice kada je crobi bio između 3500-5200….njima nada umire zadnja,…eee da je talijanima više ovakvih kao što sam ja i sampras,i većina nas ovdje na forumu..trebali bi nam besplatno dijeliti uloge,jer da imam npr 200000 kn,onda bi im već zaradio 100000….neka nas stimuliraju…

Čitao sam nedavno (Petrov ili nešto slično) da su rađene simulacije po kojima je zapravo jako teško trejdanjem postići rezultat bolji nego držanjem. To se vrlo vjerojatno odnosi na neku normalnu Burzu i neko normalno vrijeme. Ja sam aktivniji ako sam na toj poziciji u minusu pa se pokušavam vaditi, dok je + opustim se premda to ni je dobro (provjereno).
Btw. ako koga zanima ima broker sa provizijom 0,15% probno na 2 mjeseca. Kd investment ako koga zanima postati ću link. 2 mjeseca pa se vratiš svome. Ja čekam da se promet poveća pa ću se malo prešaltati. 0,35% gratis je ipak 0,35% gratis.

who dares, wins

Petrov protivno svoj logici ulaganja, stanju tržišta, očekivanog porasta BDI……Ili smo mi papci uhvaćeni u zamku drukera ….Akumulira se dionica DLKV a par članaka unazad par dana kažu da će građevinari propasti, s čim se ja ne slažem ali da je bajno-nije…Ja očekujem zadržavanje ili porast cijene ATPL a stagnaciju drugih a naročito građevinara…



otkad trgujem na burzi,trenutno sam u plusu cca 1000,00 kuna..izvršio sam 240 transakcija kupnje,i još toliko prodaje..pa neka je svaka kupnja i prodaja cca 80 kuna,dođem do podatka da sam brokerima,u mom slučaju pbz,darivao 38 400 kuna…dakle,zaradio sam u ove 3 godine na burzi 39 400 bruto,a meni je ostalo od svega toga da pojedem burek,i da popijem pivu..pa otud ona od kostolanya:na burzi 4/5 novca uzimaju brokeri,a 1/5 uzimaju špekulanti..a u mene je omjer malo veći,zato što je crobi pao sa 5200 na 1700…dugoročni ulagači,su uglavnom krave muzare..ajd,tko je uzeo ispod 2000 ima nade,ali većina ih je kupovala dionice kada je crobi bio između 3500-5200….njima nada umire zadnja,…eee da je talijanima više ovakvih kao što sam ja i sampras,i većina nas ovdje na forumu..trebali bi nam besplatno dijeliti uloge,jer da imam npr 200000 kn,onda bi im već zaradio 100000….neka nas stimuliraju…

Čitao sam nedavno (Petrov ili nešto slično) da su rađene simulacije po kojima je zapravo jako teško trejdanjem postići rezultat bolji nego držanjem. To se vrlo vjerojatno odnosi na neku normalnu Burzu i neko normalno vrijeme. Ja sam aktivniji ako sam na toj poziciji u minusu pa se pokušavam vaditi, dok je + opustim se premda to ni je dobro (provjereno).
Btw. ako koga zanima ima broker sa provizijom 0,15% probno na 2 mjeseca. Kd investment ako koga zanima postati ću link. 2 mjeseca pa se vratiš svome. Ja čekam da se promet poveća pa ću se malo prešaltati. 0,35% gratis je ipak 0,35% gratis.
[/quote]
da nisam trejdao,trenutno bi bio 60% u minusu,a sada sam na 0,08% u plusu…trejdati se mora..a tko uzme na ovim razinama bilo koju dionicu…dugoročno je sigurno ostvario dobitak…..tako da ne razumijem one kojih je sada strah…

Dobro, a šta sutra očekujemo…Završili u petak na 1040 ali nategnuto…Ameri ni tamo ni amo…Presudiće kako Evropa otvori a posli nas samo držati može okret BDI-a…Ja neznam čitati FFA pa nemogu ništa tvrditi, to što drugi tvrde da ide up…malo mi je upitno


zašto baš brodare????????

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/veliki-uglavnom-kupovali%2c-brodari-na-udaru-prodavatelja,50715.html

Umjesto da malo provjeriš stvarno stanje na SKDD, prije nego navedeš članak, ti brzopleto citiraš ovakve ‘analize’.

Jedini prodavatelj citiranih zadnjih ‘tjedan dana’ (30.06 – 07.07, T+3), unutar top 10, je PBZ skrbnički. On je prekinuo višemjesečno akumuliranje, i to za ravno 248 komada!! Pazi, 248. Obzirom na broj dionica koje su pod PBZ skrbnickim (45773), to je pad od 0.5% ukupnog broja dionica pod PBZ skrbničkim, odnosno manje od 0.04% unutar top 10. Odnos spram ukupnog broja izdanih dionica prepustam tebi.

Ako ti vijest, i to naslovna, da se ATPL-R-A našla na udaru prodavatelja, uz napomenu o prodavanju po nižim cijenama od kupljenih, nakon ovog i dalje ima kredibiliteta, primi moje isprike. Inace, slobodno izrazis misljenje o spomenutom portalu i citiranom autoru. Barem da se zapita netko na čemu temelji zakljucak da su prodavane dionice, ikoja od 248, kupljene skuplje nego prodane…

Mozda je dovoljno uočiti činjenicu da autor više nema atpl-r-a u portfelju, da bi se sve reklo o njegovom pisanju, odnosno ‘analizi’.

Na www.mojedionice.com mozes, nakon besplatne registracije, pratiti tjedne odnose unutar top 10.

New Report

Close