ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 14:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Srpljivo kupovanje brodskih dionica, rast 8,5% svih brodara, a ne zabivanje u blokadu mi govori da nas čeka jako jako ali jako lijep rast! Sjećam se obećanja o ATPL-R-A (netko mi je obećao večeru, a srećom imam dokaz) o 1600kn. Vjerujem da je dostižno jer na tjednom grafu daleko je RSI od 70, a dok tamo ne bude ne prodajem ništa! A do tog trenutka i ATPL će morati krenuti prema 1700-1800.

rast je moguć,ali 1600-1700 je u ovome trenutku puno,međutoa,pošto je ovo vrlo volatilna ciklička dionica,sve je moguće,ja mislim da će narasti do 1200-1300…tu ću se i istresti,kada god to bilo…


Srpljivo kupovanje brodskih dionica, rast 8,5% svih brodara, a ne zabivanje u blokadu mi govori da nas čeka jako jako ali jako lijep rast! Sjećam se obećanja o ATPL-R-A (netko mi je obećao večeru, a srećom imam dokaz) o 1600kn. Vjerujem da je dostižno jer na tjednom grafu daleko je RSI od 70, a dok tamo ne bude ne prodajem ništa! A do tog trenutka i ATPL će morati krenuti prema 1700-1800.

molim!!ovo u mojim najperverznjim snovima do kraja godine,mislim da nije moguce….jer i ja bi vam ponudio veceru kad bi prodao na 1700 kn do kraja godine….

Do prava na dokap tribala bi pomalo rasti bez obzira na BDI i ino..

Rudari su napredovali kako je cijena bakra i ostalih metala oštro uzletjela nakon nedavnih slabosti. Anglo American, Antofagasta, Rio Tinto i Xtrata uzletjeli su između 2,5 i 5,4 posto. Fresnillo, najveći svjetski proizvođač srebra, uzletio je 10,2 posto nakon što je Citigroup preporučio kupnju te dionice. Rudarski sektor potaknuli su poslovni rezultati američkog aluminijskog giganta Alcoa kojima je otvorena sezona objava poslovnih rezultata za drugi ovogodišnji kvartal.

Vidim trunak pozitive koji nam predstoji , iako je nano veličine. Signali dolaze sa raznih strana i nisu samo želje.Današnji skok je predznak , a dalje mic po mic .


Makar me nitko ne slusa , jer pisem malo bolje od kuharice u restoranu drustvene prehrane, ipak
ponavljam dvijestotiputa….

Kolege , ne moze se ocekivati veca likvidnost …na razinama Crobexa 1790….

Povecanjem Crobexa , sve se vise investitora ukljucuje u posao tj. ulaganje ….. neki
neupuceni smatraju da je to navlacenje ….. nije. Jer kad mi voda dodje do nosa…tj. kad se
Crobex spusti na ove razine , ja ne plivam…plutam….i cekam …da mi netko baci pojas za spasavanje, nemam novaca bas za eksperimentiranje razina…

Pa nekakva politika razine Crobexa, gdje pocinje klinicka smrt..vec bi se trebala znati…
Zato, cekamo 17.07. da vidimo sto smo pripremili i naucili…..

a što je 17.7.?!? možda ste mislili 27.?





koji bid od 800 komada, lolčina.
koliko je bio aktivan? 10 sekundi) 😀

Postavi se s druge strane pa ćeš viditi, ah da ti si prodao na 800 pa čekaš na 700 pa nemaš šta prodati sory.
[/quote]

Al Vama još puno treba rasti do 1250 di ste počeli "nadokupljivati".

Nema frke, sad bu to, pa ste na nuli. Šmrc
[/quote]
Zadnjih sto komada bio prodao na 1140, governer vam može potvrditi, dokup počeo na 950 pa niže, prestanite lagati mislim da bi bilo krajnje vrjema.
[/quote]

Mislim prijatelju pa kolko ti imaš godina? 10?
Gubi može potvrditi? Pa kaj je ovo neka zaje******a?

Postaj te naloge da vidimo jel to s virualne burze ili kaj?
Ove fore gubi je vidio, pa da ti ja to kažem bi li mi vjerovao?
Tak razmišljaj, nismo baš tak bedasti tu.

Kaj te više čitam, to se više pitam….

Zašto ljudi ojavljuju pošto su što kupili, prodali, koliko zaradili, izgubili?!? Da li je to uopće pristojno, poslovno, etično…

…kako je lijepo kad nam Samby zacvrkuče rano ujutro :))

da, kao što je već rečeno – jučerašnji dan možemo prventsveno zahvaliti (kao uostalom
i dioničari diljem svijeta!) boljem fi izvještaju alcoe za 2q (mnogi smatraju da
je potražnja za valjanim aluminijem glavni indikator kretanja u proizvodnji – od kantica
za colu, preko limarije za vozila do zrakoplova …). a tradicionalno ona pušta prva izvještaj,
tako da ostali slijede u narednim sedmicama. e, pa to će i nama "krojit gaće".

a šta danas predviđamo za brodare, uključujući atpl? samby je optimistična, ja bih bio
umjereniji. recimo, flat (oko nule) uz mali promet. us invest je u cash-r-a (kako se već
ovdje vidjelo) i čekaju se +signali iz gospodarstva. premarket je u (laganom) minusu, -dan
zamjenjuje +dan (karakteristika za ovaj trend bez trenda), i sve to indicira jedan mlitav
dan na burzi … dakle, tko može nek’ se ostavi kompića/on line veze i pravac more, rijeka,
bundek, ili što već imate …

btw . moram priznati da uživam ovdje gledajući kako se kaj udružuje s ča/ća i/ili s ikavicom …

ugodan dan Samby+ostalima

@glikos1

Hehe, pravo pitanje!

Gle sampica to radi da nam pokaže kolko smo glupi i slabi investitori, te da dokaže koliko je on nadmoćan.

Ja to radim da bi dokazao zajednici forumaša da većina nema pojma što govori i kaj je najbolje uopće ne radi kako priča.

Neki radi da bi izživcirali druge svojim burek zaradama.

Neki stvarno misle da tu netko hoće pomoći ovih 20k ljudi kaj nas čita i kaže pošto je zbilja kupio.

I tako dalje…

No većina nema dobre namjere, sve je u uskom krugu "prijatelja".
Tužno kak je u politici, tak je i tu, i onda bi forumaši njih na robiju. Pih… [undecid] [angry]

Izašao u Businessu jedan članak, PBZ investor: Usluga je trenutno nedostupna. Molimo primite naše isprike i pokušajte ponovno kasnije.
Malo mi to sve sumnjivo.

SLAVONAC (malo san maka)

počelo je opet manipuliranje cijenom plašljivcem na asku… što je bliže dividend day bojim se da ćemo to svakdnevno gledati. A kad mu se približe nestat će kao i jučer. Eto imaju pravo naši stari, vrag sere na hrpu, tko ima novca, zaradit će još novca, pogotovo na ovom malom podobnom zse.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close