ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 17:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Samo realno procjenjujem trenutnu situaciju.
Osim toga ovo mi je najdraža dionica, zapravo prva “ljubav” još od 1996.

Cijena na burzi je uvijek realna jer ovisi o ponudi i potražnji, jesi lukav medo nema kaj, ugodan lov želim….[smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Tko još prodaje osim hpb-eja?

Ovaj način na koji nas plaši g.mreich je najefikasniji

po onom što vidim (a što i svi znaju) netko se već danima iskrcava na ovoj dionici. da nije tako, mislim da bi ipak danas bila na malo višim razinama. nešto slično događalo se (a i još se događa kolko vidim) i na DLKV
pa je svejedno tržište reagiralo na dobre vijesti kod te kompanije. stoga sam mišljenja da to iskrcavanje može samo privremeno usporiti rast ne i drastično spustiti cijenu ATPL a vezano za sveukupno njezino dobro poslovanje.(ako ništa drugo očekujem rast nakon parl.izbora a osobito u 1. kvartalu 2008. godine a poradi
zaključenja uspješne financijske godine i odluci isplate dividendi dioničarima). U BDI se ne razumijem pa
neću niti komentirati djelovanje istog na ATPL.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Halo..hoće li netko odgovoriti..kakav je to stock split u pitanju i kakve veze ima sa padom dionice???

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Halo..hoće li netko odgovoriti..kakav je to stock split u pitanju i kakve veze ima sa padom dionice???

Nema nikakvog stock splita na ATPL vec se pricalo o stock splitu na DRYS-u

Kina je opovrgnula da pokušava sniziti cijenu, i zove pregovarače da se dogovore na prijateljski način, kako bi mogli imati povoljnu suradnju na dugi rok. Stoga svi strahovi nalikuju na slučaj INGRA grad Zagreb zbog dvorane ima dvorane nema dvorane i na kraju ima dvorane………………Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Cit: …”Samo za one koji ne znaju, bila jednom davno na 950 i onda unatoč ostatku tržišta lagano, malo po malo pa na ispod 700 iako se to nije očekivalo, dapače. Ne želim nikoga plašiti ali ova dionica je vrlo predvidljiva…..”[/i

Ako sam dobro shvatio pojam predvidljivosti gore opisano kretanje cijene bi se moglo ponoviti.
Tada je išla s 950 na 700 – sadašnja analogija bi bila s 3.800 na 2.800.
A onda je za cca godinu narasla sa 700 na 3.800 – analogija bi bila s 2.800 na 15.200.

Mislim da će dionica u roku od godinu dana dosta narasti – međutim ne usuđujem se biti toliki optimist.
Ako se to dogodi ekstremno ću se obogatiti na ovom algoritmu , i – ako samo naslute – moglo bi doći do problema u familiji…


To si napravio i prosli tjedan pa sam te pitao za DLKV i ATPL, ti si procjenio da ATPL ce biti oko 3250 i DLKV oko 1450… U medjuvremenu dlkv je otisao na 1615 a atpl je dosegnula 3500, toliko o kvaliteti TA analize u tvojoj izvedbi, ja sam u medjuvremenu zaradio na takvim stvarima. Mozda si i ti, pa vrtis novi krug drukanja?

To je bila malo dugoročnija procjena od tjedan dana. Mislim da je bila za otprilike dva mjeseca. I bila je riječ o +/- 5% koliko se sjećam. Još uvijek je sve u tim okvirima, kaj ne.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

11.44 prošao po bidu 1 komad po 3.292[smiley16] Što je taj kapitalizirao da mi je znati…

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]

Stock split,prosjecno digne dionicu 3 % prvi dan,takovog trgovanja,izvor informacija:ne sjecam se,ali sam procitao.Iako nema nikakovih razloga da se to sada radi na atpl,mozda kada bude na 20K.
Pozdrav

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


… Tada je išla s 950 na 700 – sadašnja analogija bi bila s 3.800 na 2.800. A onda je za cca godinu narasla sa 700 na 3.800 – analogija bi bila s 2.800 na 15.200. Mislim da će dionica u roku od godinu dana dosta narasti – međutim ne usuđujem se biti toliki optimist. …

Toliki rast je zaista nemoguć. Kao što se do sada pokazalo ni ovaj na 3800 nije bio dugog vijeka.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Sve jeste moguće, ono što ograničiš postaje nemoguće……………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close