ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@odjavaHRT
Isprika prihvaćena. Nisi me pogodio u žicu jer moj stil ulaganja je malo drugačiji (agresivniji) nego kod drugih forumaša. Inače, nikada ne pišem na temi na kojoj ne posjedujem dionice.
Lijep pozdrav i sretno [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@Verdi
– citat:
Ovako možemo samo nagađati šta će na ovom plitkom tržištu za mjesec dana izazvati novih cca 100 000 dionica Atpl.

:-)))))))))))))))))))
ovako se plaše mali šani (mališani).
na prvi pogled točno. 80% portfelja trezora atpl u opticaju, ff se zdebljo nešto, cijena pada, spašavaj se tko može i sličnosti.
ali,
Ali,
ALI:
to nije hiperinflacija&hiperprodukcija dionica, to su dionice trezora.
istovremeno
trezor se olakšao i može kupovati nisko od eventualnih tejkmaniendran izbjeglica.
po meni, niti jedan bolji potez nije se mogao donijeti.
sad svi oči uperiti u bdi, rio tinto, kinu, američane, australčane i ine ane.
o tome nam ovisi kvaliteta novčanika. a ne od debljine novina u istom.

Vidim u postovima da se izražava bojazan od upliva dionica iz dividende na tržište.Ako čemo gledat čisto matematički ukupan broj dionica ostaje isti,samo mijenja vlasnika,dakle o novim imateljima dionice ovisit će kretanje cijene.U slučaju da baš nitko ne želi prodati dionice dobivene u dividendi,neće biti ni nekog pada,ali pošto će investitori poželit da naplate tu dividendu pad cijene nakon 28-07. čini mi se izvjestan.I tako opet se vraćamo na psihologiju tržišta.Prvih deset ima 48,89% dionica,što znači da je 51,11% u rukama malih i čini mi se da će ponašanje malih dioničara biti vrlo bitno za kretanje cijene što i nije baš čest slučaj na ZSE.Pošto je prošlih godinu i po dana bilo čistilište mislim da mali koji su o(p)stali nisu za potcijenjivanje i u svakome slučaju biti će interesantno pratiti ovu priču…..

vidim da su se mnogi usponičili što trezorske dionice napuštaju sigurnu luku i dolaze u ruke 8-9 tisuća dioničara Atpl.
Koliko su dionice u čvrstim rukama govori i činjenica da je i uprava otpuštala u par navrata veće količine dionica , kako onda od malih tražiti da budu dugoročni i čvrsti ulagači kad ni najveći imatelji to nisu.
Definitivno ovdje će biti likvidnosti i velikih osilacija u cijeni.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


vidim da su se mnogi usponičili što trezorske dionice napuštaju sigurnu luku i dolaze u ruke 8-9 tisuća dioničara Atpl.
Koliko su dionice u čvrstim rukama govori i činjenica da je i uprava otpuštala u par navrata veće količine dionica , kako onda od malih tražiti da budu dugoročni i čvrsti ulagači kad ni najveći imatelji to nisu.
Definitivno ovdje će biti likvidnosti i velikih osilacija u cijeni.

pa gle, neka bude. ukoliko se cijena dobrano sruši posli podjele dividende (dionica) treba upriti još, pa dokupiti, nećemo sve baš gledati crno 😉

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Ipak je dobra politika takva da će se dio novca isplatiti za dividendu,a dio čuvati jer je cash ipak potreban radi sigurnosti i likvidnosti firme.
Iskrcaj ATPL ekipe, može značiti samo pojačanje gotovinske sigurnosti firme, osiguranje novca za kupnju i branjenje cijene ako krene padati, a nadalje dioničari dobivaju dio u novcu i dio u dividendi što i nije loše. Dapače za ova vremena odlično!
Glede cijene vjerujem da cijena mora gore donekle, da bi na dan upisa dionica ipak pala dolje.
Sve u svemu ne očekujem neke promjene, rekao bi da uprava odlično vuče poteze makar se nekima tako to ne činilo. ATPL je u dobroj poziciji i do kraja iduće godine gledat ćete gdje će biti cijena!
Sigurno na razinama 2000+.
Lijepo je rekao Jethro, tko vjeruje u ovu dionicu nek ostane! Ja isto ostajem!




@Verdi
– citat:
Ovako možemo samo nagađati šta će na ovom plitkom tržištu za mjesec dana izazvati novih cca 100 000 dionica Atpl.

:-)))))))))))))))))))
ovako se plaše mali šani (mališani).
na prvi pogled točno. 80% portfelja trezora atpl u opticaju, ff se zdebljo nešto, cijena pada, spašavaj se tko može i sličnosti.
ali,
Ali,
ALI:
to nije hiperinflacija&hiperprodukcija dionica, to su dionice trezora.
istovremeno
trezor se olakšao i može kupovati nisko od eventualnih tejkmaniendran izbjeglica.
po meni, niti jedan bolji potez nije se mogao donijeti.
sad svi oči uperiti u bdi, rio tinto, kinu, američane, australčane i ine ane.
o tome nam ovisi kvaliteta novčanika. a ne od debljine novina u istom.
[/quote]
Kao vlasniku zanemarive količine ove dionice ubojice ova odluka je apsolutno odlična, podržavam.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Uslogirao sam se nakon nesto vremena na forum i vidim da nisam nista propustio. Stanje redovno. Optimizam prsti na sve strane (uz casne iznimke). Kad sam prije par mjeseci podjelu dividende okarakterizirao kao suicid u ovim teskim vremenima i kao uskogrudan potez uprave na odlasku bio sam docekan na noz. Pa me cerecilo i sa lijeva is desna. I sta imamo sad. Izgleda da stanje unutar kompanije i nije tako bajno. U Ponedjeljak Jerekovic kaze da su spremili cash za funkcioniranje iduce dvije godine. Da su isplatili dividendu taj period bi bio dodatno smanjen. Q2 ce biti gubitak. Brodovi po Jerkovicu plove sa gubitkom.

Ali ne lezi vraze. Nasla bratija nacin da si pomognu. Prema zadnjem podatku sa SDA dividenda dionice stoje ovako:

Jerkovic +3793 dionice
Uskokovic +4892 dionice
Lonza +3653 dionice

Dragi kolege a koliko ce te dionica vi dobiti? [bye]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

… prilog diskusiji:
da je bio cash, bilo bi bolje. ali ga nema, jer svi grcaju u problemu
(ne)likvidnosti. dobit ćemo kompenzaciju u dionicama i to stoga jer u
upravi sjede ljudi kojima je politika podjele dividende svetinja. a da
su se priklonili i ne podjeli, tko bi im zamjerio!? stoga,budimo zadovoljni.
mislim da se previše špekulira o cijeni za sutra, prekosutra itd. nedavno je
cijena bila 1300kn i dosegla 1/3 ath!? pri tom je cbx bio na ca 38%ath,
ali su mnoge druge likvidne dionice značajnije zaostale. takav trend je
bio neodrživ na duži rok. tržište je nestabilno i korekcije su uostalom bile
logičan i najavljivani (!) slijed. prijenosom određenog broja dionica u ruke
malih dioničara ne dešava se ništa posebno – nema nove tranše, nema razvodnjavanja.
kao i uvijek pri malim prometima (koji su sada prisutni) očekujte korak naprijed
pa korak i 1/4 natrag … dok se ne uključe veći investitori, jer bez LOVE nema
kupnje/prometa/rasta cijene. a što se tiče ove naše maaaaale burzice, evo dijela
komentara iz jučerašnjeg članka t. petrova u seebiz-u:
"Mnogi ulagači koji su pretprošli tjedan sudjelovali kao kupci dionica prošli su se
tjedan povlačili po nižim cijenama, ali i uz manje prodane količine. Nezavisni promatrači
mogli bi pomisliti da je riječ o shortingu na balkanski način ili svjesnom rušenju cijena
uz nisku likvidnost kako bi iste dionice kasnije otkupili po nižim cijenama u većim količinama."

da, tako to ide svuda, ne samo kod nas.
Onaj se pita koja će cijena biti sutra? pa eto, neka gleda wall street i eu burze. tamo
je odgovor. da danas radimo bili bi sigurno par posto u minusu. ovako, sutra bi moglo biti
malo zelenije (po istom principu od prije – malo naprijed/malo nazad), pa bi i atpl mogla u
lagani plus. svakako, značajnijeg pomaka nema, jer nema jačih kupnji/ulaganja. svibanj
je bio naglašeno špekulantski mjesec s kojeg je skinuto vrhnje … nisam siguran kad će
takav naredni – barem na zse. svijet će nakon ljeta vjerovatno živnuti, ali nama se
(vjerovatno) sprema shit krajem ljeta/početkom jeseni (govoreći generalno i uključujući
kretanja na burzi dakako). stoga kao i uvijek – pazite na svoj novac!

p.s.
onaj se pita kako ne vidi razloga da je dionica ht-a skočila zadnjih dana!?
e pa sad, ako čovjek ne čita poslovne vijesti i sl. onda što radi samostalno na
burzi? analitičari erste banke su "lijepo" naglasili kako je ta dionica jeftina,
sigurna i super-povoljna za kupnju uz ciljanu cijenu u bliskoj budućnosti od 300kn.
dakle, kolega – ako to nije dovoljno da istoj cijena skoči onda …?

Baltic Exchange Dry Index 4029 DOWN 41
BCI Baltic Exchange Capesize Index 7909 DOWN 87
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3068 DOWN 57
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1758 UP 9

bdi?


p.s.
onaj se pita kako ne vidi razloga da je dionica ht-a skočila zadnjih dana!?
e pa sad, ako čovjek ne čita poslovne vijesti i sl. onda što radi samostalno na
burzi? analitičari erste banke su "lijepo" naglasili kako je ta dionica jeftina,
sigurna i super-povoljna za kupnju uz ciljanu cijenu u bliskoj budućnosti od 300kn.
dakle, kolega – ako to nije dovoljno da istoj cijena skoči onda …?

A kolega koja dionica danas nije jeftina? Pa ne treba biti expert erste banke i zaključiti da će dionice rasti. Crobi je bio na 5000 a gdje je danas. I zasigurno neće ostati gdje je danas.

New Report

Close