ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 03:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Poslije svega ovoga sad sam siguran da i ona prva greška prilikom isplate predujma u opće ni je bila slučaj već jedna sofisticirana muljaža. Pošto je ovo jedina dionica na kojoj sam ove godine uspio izgubiti novce iz razloga za koji ne mogu okriviti nikoga osim sebe samoga ( posudio novce od moje drage a nju uhvatila panika pa na vrat na nos vanka) ovaj puta sam u vezi te dividende bio jako oprezan pa ni sam igrao više na tu kartu. Posebno kad sam vidio da su članovi insajd. uprave prodali 15300 (što je kod nas uvijek znak za alarm ( tzv. Openhajmer Lukovićev poučak). Tu su prodavači bili Lonzo, Jerković i Mirjana Memed koji će sada približan broj dionica dobiti nazad, kune su im već na sigurnom. Poštovana gospodo dioničari ako Vi to ne smatrate u naj manju ruku nemoralnim onda bi ja u istom revijalnom tonu bivšu gradonačelnicu Grada predložio za kakvo odličje povodom nadolazećih praznika u svezi glede Srđa i garaže.
Sa velikim nestrpljenjem iščekujem utorak.
Možda će se pružiti kakva prilika za povrat onog gubitka !?

da su htjeli nekoga ostetiti isplatili bi samo sebi div kao tnpl.

[/quote]
Nisu oni vesla sisali.
Prodali su dionice po cijeni za koju misle da je viša od one za koju pretpostavljaju da će biti na dan podjele dodatnih dionica da bi dobili više love i imali isti broj dionica u svom vlasništvu.
Nisu oni sveci i dobročinitelji i svatko od nas kad bi sjedio u upravi učinio bi isto. Da vjeruju u višu cijenu ne bi sada prodavali nego bi čekali više razine poslije.
Moj zaključak: uprava misli da će cijena atlantske biti na nižim razinama od ove ovaj mjesec.
Da li su u pravu vrijeme će pokazati.


Samo cca 16 000 je plaćeno u rasponu od 1800-2200 ostalo je stjecano izgleda puno prije jer ni sam našao druge podatke a pošto je ova cijena(1100) zabilježena početkom 2.mj. 2007 a što se dalje ide u natrag cijena je niža,niža i sve do 20kn 1999.
Kuriozitet je da je i Vlaho 22.11.07. kupio 2585kom po 3000kn.
ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 9,53% 133.002,00 9,53% 133.002,00
Izdana količina: 1.395.520
Nom. vrijednost: 300,00

Evo kolega jedan stari graf jednog drugog kolege!
Nije bitno, nemam volje sirit staru pricu uglavnom evo ako Vam nesto znaci !!!!!

Poštovane kolegice i kolege,

lako je biti general poslije bitke. Pošto je ovo jedna vrlo zanimljiva situacija, pozivam sve one koji to žele da budu generali sad prije bitke i da prognoziraju stanje u utorak, te stanje 28.07., i stanje 29.07, ( najbolje u nekom rasponu cijena ), i to ako mogu još argumentirati. Ja osobno priznajem da ne znam što će se dogoditi, imam i dionica i keša, i strategija će biti najvjerojatnije čekanje. Pitanje je što raditi ako bude značajnijih promjena, npr. ako u utorak odmah padne za cca.5% – 10%, da li kupovati, ili pak ako naraste za 5%-10% da li prodavati….

BDI I indexi u amera i u europi je vjerojatno stagnirati, ako ne i padati…???

Najveći je problem što su promjene velike i što u jednom danu znaju ići od značajnog minusa ka plusu i obrnuto, lutrija za nas male, no ipak vjerujem da veći igrači PONEKAD utječu i manipuliraju, e sad kad mi mogli pokušati shvatiti koja strategija njima odgovora i čemu će oni težiti, to bi bilo dobro za nas…

Kao što naša draga Ivana :)) kaže

I love this game

Srdačan pozdrav i sretno svima



po većini analitičara BDI bi trebao ići znatno dole negdje na razine oko 2000 a očekuje se i pritisak zbog dolaska novogradnji na tržište. Sam Jerković je nedavno u intervju dubrovačkjavascript:void(0);om listu izjavio da će slijedeća godina biti još teža od ove za brodare što ne zvuči baš ohrabrujuće.
Mcinha, 21.06.2009. u 23:28
isti ti analiticari su predvidjali najjaci porast vozarina kraj 2008-2009 ,i svjedoci smo sto se dogodilo….bdi pao na oko 600 pt. tako da misljenja tih vrlih analiticara meni znace isto kao misljenje kumice s placa…. [cool]
[/quote]
Mcinha, 21.06.2009. u 23:28

Analitičari postoje da bi primali plaće i plašili ulagače. Početkom ovog kvartala prognozirali su da će BDI biti na razinama od oko 1750 bodova, a BDI je sada preko 4000 bodova, također su predviđali da će nafta pasti u 2009. na 25 $ a ona se oporavila do 70$. Drage kolege zapamtite jedan važan civilizacijski zakon: TOČAK POVIJESTI SE NE OKREĆE UNAZAD, trenutne teškoće brodare su prolazne, jer tko bi u ovaj posao ulagao i gradio nove brodove kada bi u budočnosti planirao proizvoditi gubitke?!?
[/quote]
Sorry al meni je malo blesavo da se očekuje da ubrzo nafta dosegne ponovno 150 dolara, a da se isto tako očekuje BDI na 2000, ta mi priča onak ne pije vode. Zna li itko za točnu prognozu bilo kojeg analitičara, za cro sam 99% siguran da ne postoji…

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Sada je vrijeme kada se cash cijeni više od dionica . Cash is king . Zato smo ovaj puta dobili dionice.Nitko ne može znati cijenu za mjesec dana unapreijed.

meni je ovaj potez uprave odličan.

vidim da je nekima drago, drugima nije, ovisno o preferencijama koliko se tko namjerava zadržavati u atlantskoj.

jedino sto me brine je eventualno rušenje cijene nakon 1.8. ukoliko se oni koji dobiju dionice odluče na prodaju.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

trebali su nam dati kitu marjanovu. onda ne bi imali kome zavirivati u zube.
mogli smo ne dobit ništa i to je to. jel bolje dionica ili lova, zašto dionica a ne lova, da su dali lovu onda ono, da su dali …
dajte ljudi, ni oni ne znaju što i kako će se kretati stvari. atlantska je napravila što je napravila, radi koliko može. čemu toliko sad vagati upravu? ni oni ne mogu downloadati posao. koliko će biti dionica? ovisi koliko bude posla, ovisi o kinezdžanima, bdi-ju, muhama oko obamine glave i sl . badava sa spekuliranjem. ako bude posla napravili su nama dobar posao jer će nam dati skupe dionice, ako ne bude posla, riješili su se manje vrijednih dionica i sebi su napravili neloš posao, malo su sigurnost u bližoj budućnosti pojačali i to je to. ne znam da li ste svjesni, ali ni sljedeće godine neće biti svijetle točke u tunelu.tek krajem 2011.
svi želimo da nam bude super i da dionica cvate. tko ne vjeruje u atpl neka ode. ja vjerujem i ostajem.
amen i točka
.

CITY OF DUBROVNIK
Ship Name CITY OF DUBROVNIK
DWT 75460
Built 1995-01
Flag CRT
Draft 14,3120
75,000 PORT KEMBLA/EC INDIA 15-25/7.2009 USD 25,00 20000SATSHEX/20000SATSHEX SAIL



@ maratonac, @ leconte, @jethro, @alabama

da, u pravu ste, ja sam iz ove pomalo nespretno krležijansko sročene odluke uprave izvukao krivi zaključak. To bi bilo ipak malo previše za upravu kojoj je poslovanje primar.

…ali ideja nije bila loša, ne?


hahaha, ma ideja ti je odlična [thumbsup]
Bitno je još i ovo:
Pravo na dodjelu vlastitih dionica Društva na ime dividende će imati dioničari koji su upisani u Knjizi dionica Društva kod Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. na završetku dana 31. srpnja 2009.g

Znači 28.srpnja je zadnji dan za kupovanje da bi se dobile dodatne dionice, jer T+3=31. srpanj
Nadam se da je sada sve jasno [smiley]
[/quote]

Mislim da je još bitno i …
… III. Dio dobiti iz točke I. ove Odluke uporabiti će se za isplatu dividende u vlastitim dionicama Društva i to u roku od 60 dana nakon što izmjena Statuta Društva donesena na Glavnoj skupštini Društva održanoj 04. kolovoza 2009.g. bude upisana u registar Trgovačkog suda u Dubrovniku…

Znači izmjena Statuta upisana u registar – otprilike sedam dana, pa onda počinje teći rok od 60 dana. Ključna riječ je ROK, znači može prvi, al može i 60-ti dan.

...


trebali su nam dati kitu marjanovu. onda ne bi imali kome zavirivati u zube.
mogli smo ne dobit ništa i to je to. jel bolje dionica ili lova, zašto dionica a ne lova, da su dali lovu onda ono, da su dali …
dajte ljudi, ni oni ne znaju što i kako će se kretati stvari. atlantska je napravila što je napravila, radi koliko može. čemu toliko sad vagati upravu? ni oni ne mogu downloadati posao. koliko će biti dionica? ovisi koliko bude posla, ovisi o kinezdžanima, bdi-ju, muhama oko obamine glave i sl . badava sa spekuliranjem. ako bude posla napravili su nama dobar posao jer će nam dati skupe dionice, ako ne bude posla, riješili su se manje vrijednih dionica i sebi su napravili neloš posao, malo su sigurnost u bližoj budućnosti pojačali i to je to. ne znam da li ste svjesni, ali ni sljedeće godine neće biti svijetle točke u tunelu.tek krajem 2011.
svi želimo da nam bude super i da dionica cvate. tko ne vjeruje u atpl neka ode. ja vjerujem i ostajem.
amen i točka
.

Kolega vi ste u potupnosti u pravu i ja sam zadovoljan sa dividendom u obliku dionice, ali na žalost na ovom forumu pište puno pokvarenih ljudi koji nastoje svojim pljuvanjem utjecati na smjer kretanja cijena dionica i tako jašući na valovima uzimati profit. NIsu zadovoljni sa dividendom ATPL, a sigurno im je dividenda JDPL bolja.




Znači 28.srpnja je zadnji dan za kupovanje da bi se dobile dodatne dionice, jer T+3=31. srpanj
Nadam se da je sada sve jasno [smiley]

Ne misliš li da si malo uranio sa kupnjom znatnijih količina, ili si ih se u petak otresao.
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1

p.s. jel ide netko od vas dolje na utakmicu Hrvatske i CG i kakav rezultat predviđate. [bye]
[/quote]

a) Nije pristojno zavirivati u tuđi novčanik
b) Odgovor potraži na "sportskom kutku" evo ti link:
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=3421&pg=12&#post821356
[/quote]
Ispričavam se ako sam te pogodio u žicu. Imamo različito shvačanje foruma.
pozdrav,

SLAVONAC (malo san maka)

@Verdi – citat:
Ovako možemo samo nagađati šta će na ovom plitkom tržištu za mjesec dana izazvati novih cca 100 000 dionica Atpl.


@Laki34
-citat:
Znači izmjena Statuta upisana u registar – otprilike sedam dana, pa onda počinje teći rok od 60 dana. Ključna riječ je ROK, znači može prvi, al može i 60-ti dan.

Da, neizvjesnost će biti jedan od psiholoških faktora pri kreiranju cijene dionice u idućem periodu. Ista "neizvjesnost" prisutna je i na HT-u (imatelj sam istih) jer se čeka kupovanje trezora. Ispisah se tamo postova još od podjele dividende, tvrdeći da HT neće pasti ispod 200 kn. a puno je kolega tvrdilo da hoće. Vidimo da nije pao ispod 200 i bez pomoći trezora.
Slično očekujem i ovdje. Sami ćete "iskreirati" cijenu ATPL-a……da baš vi…..mali dioničari.
Naravno, očekujete da fondovi "zaglave" cijenu, ali to se neće desiti jer je njihova "moć" puno slabija nego prošle godine (po meni "šaka jada" zahvaljujući šukiju)
Da li će biti "drhtavih ručica"? Pa naravno, kao i uvijek
Da li se trebate bojati kada cijena počme padati? Ne, jer će se ista ubrzo i vratiti.
Zaključak: ATPL i HT su stupovi crobexa i svako veće rušenje cijena tih dviju dionica dovelo bi do panike, a to nikom ne odgovara, te se isto neće ni desiti.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close