ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 01:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 133.002 9,53 Osnovni račun, ugrubo izracun….oko cca 10 000 ce im ostati u trezoru…cca 120 000 ce podjelit…ovo je ugrubo izracun,ispravite me ako grijesim…

lova od dobiti njima nama dionice hmhm…dobru trampu su izveli i zašto?

Ima jedan mali "problemčić" a zove se nagrada za Upravu. Obzirom da će oni podjeliti po 1 miljun dolara "po glavi" iz dobiti držim da u trezoru nema za sve, pa će netko ipak dobiti keš, a tko će to biti pogodite sami.
Ovo bi uglavnom bilo po onoj "tko zna za sebe zna i za druge", pa generalno nemam ništa protiv, dapače, tim više što će do D-day stabilizirati cijenu dionice, a nakon toga ????
Obzirom da je BDI solidan, prodaja Koločepa za 14 milja će anulirati gubitke za 1H, pa u 3Q možemo očekivati dobit i zbog sezonskog karaktera poslovanja hotelskog i avio businessa, moglo bi se dogoditi i da ovu rececijsku godinu ATPL završi na pozitivnoj nuli, čemu će pripomoći i prodaja još jedne stare kante. Obećavajuće u svakom slučaju, nemaš gubitak a obnovio si flotu, potpisujem i stoga nemam ništa protiv enormnih zarada (sposobne) Uprave, naravno dok misle i na nas male, takva su jednostavno pravila igre, kome ne odgovara neka ide na Forex.

[/quote]

Hm, da, samo čemu prodaja Koločepa za 14 milja? Za krpanje gubitaka u 1H2009? [huh]

I konkretno ne vidim da se trenutno radi na obnovi flote ako se imovina dodatno rasprodaje. Koločep je 96´godište, pa nije baš tako star brod, može on još 20 godina funkcionirati…
Nadalje, ovom prodajom se radi o direktnom udaru na operativnu dobit koja je ionako slaba u ovoj prvoj polovici godine…

Moram priznati da ne vidim smisla ovog poteza (osim dodatne štednje i skupljanja casha)…umjesto da idu naprijed oni rade korak unazad…


moguce je da se sljedece sedmice svasta dogodi ….s jedne strane tu je pitanje hoce li trziste ostat ravnodusno kao i do sada ili ako bude kakvih pomaka gore dolje, na koji ce dan pasti s obzirom na dva praznika u sljedecoj sedmici… krivi korak u krivo vrijeme i onda ponovno u kameno doba na minus tko zna koliko… nedaj boze [pray]

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/investitori-iz-top-10-prodavali-50%25-dionica-iz-sastava-crobexa,48882.html

http://www.seebiz.eu/hr/burze/svjetske-burze-trziste-trazi-korekciju!,48846.html

Evo malo medijskih članaka da previše ne razbijate glavu što se događa sa Atlantskom plovidbom:

http://dulist.hr/content/view/4753/95/
http://www.pomorac.net/portal_vijesti/Hrvatska/3101-Atlantska-osigurala-likvidnost.html

Malo su se zaletili sa investicijama i gradnjom novih brodova pa su potegli ručnu [wink]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Sve se meni čini da je ovdje puno onih koji nisu očekivali ovako dobar potez uprave pa sada u jajetu traže dlaku ali svakome normalnom je jasno u kome će smjeru dionica a za one koji dvoje pa naravno da će gore ovako dobar prinos ne daje niti jedna dionica na ZSE ako se varam ispravite me a ako ih ima sigurno ih nije puno.

Bravo uprava još jedan dokaz da vam nema ravnoga i šteta što takvi ljudi ne vode ovu našu lijepu Hrvatsku koja bi sa njima postala i bogata pa nebi stalno morali isticati samo ljepotu.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Davanjem dionica umjesto para, uprava ATPL je odlučila dionice firme prodati po 1118,7 kuna.
To je "dobra" stvar za poslovanje firme ako vrijednost dionice u narodnom periodu padne jer za iste novce sada mogu kupiti više dionica.
To je loša stvar za firmu ako vrijednost dionice u narednom periodu poraste jer će za iste pare kupit manje dionica.

Da bi se odredilo je li to možda očajan ili odličan posao uprave ATPL, trebalo bi još znati koji im je prosječni ulaz kada su kupovali trezorske dionice. Pa ako se poklopi, ulaz na 1187,7 + X kuna ( npr. 2000 kuna ), a dionica još naraste u narednom periodu onda su napravili očajan potez sa takvim načinom davanja dividende. I suprotno od ovoga za odličan potez.

Ukoliko za godinu dana dionica skoći na neke lude vrijednosti ( kao što mnogi sa ovog foruma očekuju ), kako bi onda neki novi dioničari, koji prvi puta kupuju tu dionicu trebali gledati na ovaj potez uprave ATPL?

P.S. Das sam ja šef ATPL i da mi je dobit firme u prvom planu, dividendu u obliku dionica bi dao samo kada bi mislio da će vrijednost dionice pasti. Zapravo mi jesmo šefovi malih firmica ( naših portfelja ), prodajemo kada mislim da će padati vrijednost dionice!

P.P.S. Nemam ATPL i nemam para da bi je kupovao.

Nisam bio pri kompu u petak popodne pa ne znam kad je objavljena vijest sa sjednice uprave, prije ili poslije 16 h?
hvala

No pain no Game

@ prpa

pa o čemu brineš onda – nit imaš para nit dionica atpl!?

mene veseli što ću dobit xy dionica atpl koje ću s vremenom sigurno unovčiti bolje nego da su mi dali 93kn po dionici!

i ja imam dionice atpl,a imam i još nešto cash-a,tako da ako padne kupujem još.a ako još padne,prodajem ht i još kupujem…o prodaji baš i ne razmišljam…..i ne vjerujem u ove analitičare što govore da će vozarine pasti..to su priče za malu djecu,a kinezi nisu ludi,zato i užurbano kupuju terete,a kupuju ih užurbano zato što će dogodine biti duplo skuplje,ali onda će biti povoljniji krediti,pa će po tim cijenama kupovati siromašnije zemlje…

Ne brinem se ja za ATPL … samo govorim kako meni izgleda situacija. Ako je pitanje zašto komentiram, jer čitam ovaj forum od kada je dionica bila na cijeni 1800 kuna pa da i ja nešto bubnem.

Mene samo zanima zašto onda uprava ATPL prodaje? Zašto oni ne žele bolje unovčiti dionicu kao i ti? Nisu u banani sa parama, a ipak prodaju dionicu. Još kada bi bilo sigurno da će ta dionica narasti u idućih godinu dana ( kao što ti kažeš ) onda bi to bila ludost ili pronevjera … no kao što kažeš, nije mene briga za to. Pozdrav svima sa željom da vam ATPL samo raste.


@ prpa

pa o čemu brineš onda – nit imaš para nit dionica atpl!?

mene veseli što ću dobit xy dionica atpl koje ću s vremenom sigurno unovčiti bolje nego da su mi dali 93kn po dionici!


Nisam bio pri kompu u petak popodne pa ne znam kad je objavljena vijest sa sjednice uprave, prije ili poslije 16 h?
hvala

iza 16, ako te brine onaj iskrcaj na kraju, sto ljudi sto ćudi.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Samo cca 16 000 je plaćeno u rasponu od 1800-2200 ostalo je stjecano izgleda puno prije jer ni sam našao druge podatke a pošto je ova cijena(1100) zabilježena početkom 2.mj. 2007 a što se dalje ide u natrag cijena je niža,niža i sve do 20kn 1999.
Kuriozitet je da je i Vlaho 22.11.07. kupio 2585kom po 3000kn.
ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 9,53% 133.002,00 9,53% 133.002,00
Izdana količina: 1.395.520
Nom. vrijednost: 300,00

who dares, wins

Ovdje će biti jako interesantno pratiti šta će se dalje dešavati.
Malo mi je sumnjiv onaj nagli ničim izazvan skok HT-a zadnja dva dana, istina skočio je vani i DT pa i Vodafone ali ako znamo za stalna preljevanja između ovih dviju dionica i njihov udio u Crobexu Atpl 10% HT 15% samo da ne bude jedno gore, drugo dolje, Crobex na mjestu.
Atpl je sad na razini od početka 2007 dok je velika većina drugih dionica na još puno nižim razinama čak do 2004. E sad da li je Atpl toliko dobra ili su svi drugi toliko loši pojma nemam. To za sad znaju samo režiser i scenarist ovih događanja. Mislim da ni producenta ni su obavijestili.
Kad bi znali da li je OTP indeksni kupovao Atpl u zadnje vrijeme bili bi puno pametniji.
Ovako možemo samo nagađati šta će na ovom plitkom tržištu za mjesec dana izazvati novih cca 100 000 dionica Atpl.

who dares, wins

New Report

Close