ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


@ maratonac, @ leconte, @jethro, @alabama

da, u pravu ste, ja sam iz ove pomalo nespretno krležijansko sročene odluke uprave izvukao krivi zaključak. To bi bilo ipak malo previše za upravu kojoj je poslovanje primar.

…ali ideja nije bila loša, ne?


hahaha, ma ideja ti je odlična [thumbsup]
Bitno je još i ovo:
Pravo na dodjelu vlastitih dionica Društva na ime dividende će imati dioničari koji su upisani u Knjizi dionica Društva kod Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. na završetku dana 31. srpnja 2009.g

Znači 28.srpnja je zadnji dan za kupovanje da bi se dobile dodatne dionice, jer T+3=31. srpanj
Nadam se da je sada sve jasno [smiley]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Svaka čast upravi na ovakvoj odluci. U ovakvim teškim vremenima za brodare ispaltiti prvo 50 kn predujma a sada još i ovo može samo ATPL. Osobno sam očekivao oko 50 kn i mislim da je taj iznos otprilike i ukalkuliran u sadašnju cijenu dionice. Što će biti dalje sa cijenom do kraja srpnja teško je reći.Logično bi bilo da poraste barem još 50 tak kuna, a opet u drugom dijelu godine, dakle nakon lipnja, po većini analitičara BDI bi trebao ići znatno dole negdje na razine oko 2000 a očekuje se i pritisak zbog dolaska novogradnji na tržište. Sam Jerković je nedavno u intervju dubrovačkom listu izjavio da će slijedeća godina biti još teža od ove za brodare što ne zvuči baš ohrabrujuće.
Dugročnim u ATPL nema nikavih dvojbi, povećat će broj dionica i čekati bolja vremena. Za one kratkoročne tu su već mnoga pitanja: Da li prodati na cca 1150 – 1200 ili se nadati većoj cijeni ? Da li ostati unutra i čekati dodatne dionice, jer cijena će nakon 28 srpnja siguro dole, koliko to je pitanje? Sve će ovisiti o kretanju vozarina u srpnju.

Poslije svega ovoga sad sam siguran da i ona prva greška prilikom isplate predujma u opće ni je bila slučaj već jedna sofisticirana muljaža. Pošto je ovo jedina dionica na kojoj sam ove godine uspio izgubiti novce iz razloga za koji ne mogu okriviti nikoga osim sebe samoga ( posudio novce od moje drage a nju uhvatila panika pa na vrat na nos vanka) ovaj puta sam u vezi te dividende bio jako oprezan pa ni sam igrao više na tu kartu. Posebno kad sam vidio da su članovi insajd. uprave prodali 15300 (što je kod nas uvijek znak za alarm ( tzv. Openhajmer Lukovićev poučak). Tu su prodavači bili Lonzo, Jerković i Mirjana Memed koji će sada približan broj dionica dobiti nazad, kune su im već na sigurnom. Poštovana gospodo dioničari ako Vi to ne smatrate u naj manju ruku nemoralnim onda bi ja u istom revijalnom tonu bivšu gradonačelnicu Grada predložio za kakvo odličje povodom nadolazećih praznika u svezi glede Srđa i garaže.
Sa velikim nestrpljenjem iščekujem utorak.
Možda će se pružiti kakva prilika za povrat onog gubitka !?

who dares, wins

po većini analitičara BDI bi trebao ići znatno dole negdje na razine oko 2000 a očekuje se i pritisak zbog dolaska novogradnji na tržište. Sam Jerković je nedavno u intervju dubrovačkom listu izjavio da će slijedeća godina biti još teža od ove za brodare što ne zvuči baš ohrabrujuće.

Anonimno, 21.06.2009. u 13:26
isti ti analiticari su predvidjali najjaci porast vozarina kraj 2008-2009 ,i svjedoci smo sto se dogodilo….bdi pao na oko 600 pt. tako da misljenja tih vrlih analiticara meni znace isto kao misljenje kumice s placa…. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Tako i ja razmišljam. Vidjet ćemo što će donjeti srpanj. U svakom slučaju važno je da je cash ostao u firmi, a dioničari bi trebali biti više nego zadovoljni sa ovim potezom uprave.


po većini analitičara BDI bi trebao ići znatno dole negdje na razine oko 2000 a očekuje se i pritisak zbog dolaska novogradnji na tržište. Sam Jerković je nedavno u intervju dubrovačkom listu izjavio da će slijedeća godina biti još teža od ove za brodare što ne zvuči baš ohrabrujuće.
Tabasco, 21.06.2009. u 14:19
isti ti analiticari su predvidjali najjaci porast vozarina kraj 2008-2009 ,i svjedoci smo sto se dogodilo….bdi pao na oko 600 pt. tako da misljenja tih vrlih analiticara meni znace isto kao misljenje kumice s placa…. [cool]
[/quote]


Poslije svega ovoga sad sam siguran da i ona prva greška prilikom isplate predujma u opće ni je bila slučaj već jedna sofisticirana muljaža. Pošto je ovo jedina dionica na kojoj sam ove godine uspio izgubiti novce iz razloga za koji ne mogu okriviti nikoga osim sebe samoga ( posudio novce od moje drage a nju uhvatila panika pa na vrat na nos vanka) ovaj puta sam u vezi te dividende bio jako oprezan pa ni sam igrao više na tu kartu. Posebno kad sam vidio da su članovi insajd. uprave prodali 15300 (što je kod nas uvijek znak za alarm ( tzv. Openhajmer Lukovićev poučak). Tu su prodavači bili Lonzo, Jerković i Mirjana Memed koji će sada približan broj dionica dobiti nazad, kune su im već na sigurnom. Poštovana gospodo dioničari ako Vi to ne smatrate u naj manju ruku nemoralnim onda bi ja u istom revijalnom tonu bivšu gradonačelnicu Grada predložio za kakvo odličje povodom nadolazećih praznika u svezi glede Srđa i garaže.
Sa velikim nestrpljenjem iščekujem utorak.
Možda će se pružiti kakva prilika za povrat onog gubitka !?

da su htjeli nekoga ostetiti isplatili bi samo sebi div kao tnpl.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Znači 28.srpnja je zadnji dan za kupovanje da bi se dobile dodatne dionice, jer T+3=31. srpanj
Nadam se da je sada sve jasno [smiley]

Ne misliš li da si malo uranio sa kupnjom znatnijih količina, ili si ih se u petak otresao.
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1

p.s. jel ide netko od vas dolje na utakmicu Hrvatske i CG i kakav rezultat predviđate. [bye]

SLAVONAC (malo san maka)

Interesantna ova varijanta dividende u naturi.Stoji to da su gospari j&lo riješili se dionica,opet će ih dobit i ostaje im lova,al ne bi im to baš previše uzimao za zlo.Stanje u susjedovoj štali me se ne tiče.Ovo će vjerovatno stabilizirat cijenu dionice do 28.07.ali moguće je i da u slijedećih mjesec dana doživimo barem jedan pokušaj obaranja cijene sa ciljem ukrcaja,jer šta više dionica posjeduješ na 28.07. više ćeš ih i dobit kao dividendu.A nakon 28.07. slijedi jedan pad čiji će intenzitet ovisiti o nekoliko parametara u tome trenu,BDI prvenstveno,pa opći sentiment kakav bude itd.,itd.Teba pričekat i vrebat priliku za povoljan dokup,ako se otvori!Pada mi na pamet poslovica"nije priša uvatila miša,već vrebanje i strpljivo čekanje"


po većini analitičara BDI bi trebao ići znatno dole negdje na razine oko 2000 a očekuje se i pritisak zbog dolaska novogradnji na tržište. Sam Jerković je nedavno u intervju dubrovačkjavascript:void(0);om listu izjavio da će slijedeća godina biti još teža od ove za brodare što ne zvuči baš ohrabrujuće.
glikos1, 21.06.2009. u 16:10
isti ti analiticari su predvidjali najjaci porast vozarina kraj 2008-2009 ,i svjedoci smo sto se dogodilo….bdi pao na oko 600 pt. tako da misljenja tih vrlih analiticara meni znace isto kao misljenje kumice s placa…. [cool]
[/quote]
glikos1, 21.06.2009. u 16:10

Analitičari postoje da bi primali plaće i plašili ulagače. Početkom ovog kvartala prognozirali su da će BDI biti na razinama od oko 1750 bodova, a BDI je sada preko 4000 bodova, također su predviđali da će nafta pasti u 2009. na 25 $ a ona se oporavila do 70$. Drage kolege zapamtite jedan važan civilizacijski zakon: TOČAK POVIJESTI SE NE OKREĆE UNAZAD, trenutne teškoće brodare su prolazne, jer tko bi u ovaj posao ulagao i gradio nove brodove kada bi u budočnosti planirao proizvoditi gubitke?!?

ti isti analiticari također predviđaju rast indeksa bdi na 5000 bodova tokom ljeta , a tek nakon toga najavljuju pad i to ako globalna ekonomija odnosno razmjena ostane na sadašnjoj razini.
s druge strane oporavak trzista je vidljiv, brz ili spor, ali tu je. tako da ce i pad bdi indeska nakon navedenog rasta takoder biti prolazan.

sto se cijene dionice tice mozemo ju rusiti samo sami sebi, a to najvise pase fondovima ili bilo kome vec.

analitičari nemaju blage veze,pa ne bi kina tako naglo kupovala robu rasutog tereta i metale,kad bi znala da će te iste opet naglo pasti..pa nisu oni sisali veslo..moguće da se bdi vrti oko razine od 4000 bodova neko vrijeme,a onda opet rast..



Znači 28.srpnja je zadnji dan za kupovanje da bi se dobile dodatne dionice, jer T+3=31. srpanj
Nadam se da je sada sve jasno [smiley]

Ne misliš li da si malo uranio sa kupnjom znatnijih količina, ili si ih se u petak otresao.
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1

p.s. jel ide netko od vas dolje na utakmicu Hrvatske i CG i kakav rezultat predviđate. [bye]
[/quote]

a) Nije pristojno zavirivati u tuđi novčanik
b) Odgovor potraži na "sportskom kutku" evo ti link:
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=3421&pg=12&#post821356

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close