ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koločep prodan za 14 milijuna USD.

…pročitah nekoliko stranica različitih komentara, pa red je da kao dioničar ATPL i ja dam svoj komentar…
…ima puno razmišljanja i upitnika…ja si nekako mislim, ako dionica bude skuplja od sadašnje onda ću štimati na 12, tak da dobijem više dionica koje više vrijede od sadašnjeg prosjeka, a ako bude preniska onda ću štimari da barem za 11 dobijem novac…ali to je neravno zanimljivije za one koji imaju manji broj dionica…
…ovakvo rješenje doista može donijeti razne mogućnosti…ima temelja i za optimizam i za pesimizam…slušajući KAPU ATPL na lokalnom radiju prije 2 mjeseca, čuo sam da imaju novca ali da ga moraju dobro čuvati do početaka izlaska iz krize, jer neznaju do kada će trajati i zato moraju imati novaca za održavanje svih troškova…rečeno je da bez pojačanja poslova ovako mogu izdržati 1 godinu a još jednu sa poteškoćama… znači oprez je razlog zašto ovakav način isplate dividende…
…puno ovisi i o tome hoće li špekulanti krenuti u špekulacije…one mogu biti obostrane…mogu rušiti cijenu da jeftinije kupe za dobivanje dividendnih dionica, a mogu i navući visoku cijenu do zadnjih dana upisa kako bi se iskrcavali te dobili i više nego putem dividende i gratis dionica, a onda opet nakon dobivanja divid. rušili da bi jeftino ponovo ušli u posjed istih…
…DAKLE ima puno mogućnosti…što će biti, to sada niko nezna, osim ako se špekulanti nisu već udružili i odlučili kakve karte će uskoro početi odigravati…
…sve opcije su otvorene, i pozitivne i negativne, i za imatelje dionica i za one koji će u dogledno vrijeme ulaziti u njih, kako prije tako i poslije D.D. …

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Svi koji kukate oko dividene, treba vam uzeti i to sta ste dobili pa da vidim kako bi tek onda cvilili… Znam da cu se zamjeriti mnogima al to me ne pogadja jako… Trazite kruha nad pogachom… Mnogi su strepili dal ce se uopce ista dijeliti i sada dobijete skoro 9% i kukate. Moze vas biti sram iz vise razloga… Ova dionica je do neki dan kostala 850-900 kuna, skocila je na 1350 cijom zaslugom ? ne ni mojoj ni vasom, jer kad mi svi skupimo pare nemamo ni 1% ko samo 2-3 prava igraca ( a i sami znate koji su to, a bas tima moramo "zahvaliti" sto su svojom kupnjom a poslije i prodajom omogucili neku zaradu u nekih mjesec dana a i evo sad digli cijenu na prihvatljivih 1150 (naravno da je ovo i dallje jako jeftino al trenutno stanje na Crobexu je takvo,ljetna je sezona,BDI, u ovom trenutku ocito da je to max. jer sve su dionice pale i nemozemo rec da se dirigira samo u atpl jer su sve dionice zahvacene ovom situacijom)…) jer sta bi bilo da je cijena ostala na 900-1000 kuna pa da je uprava koja je ovaj scenario i smislila , prodajom srusila cijenu na 600-700 pa da onda vele da još i nema dividene… Usrali bi se svi i parkirali svoje brodice i gumenjake pred Hanfu… Zamsilite se malo nad sobom i svojim željama i mogućnostima i vjerujte mi da ste baš VI na njihovim pozicijama razmisljali bi da narodu date jos i manje. Adio i mirno more !

Raspodjela dionica ide iz trezora.
ako je tako onda ne kuzim strku.
Da nije bilo nikakve dividende, da su rekli da nema casha i da nece biti vise nista nitko se nebi sekirao.
Ovako ce iz trezora dati dionicarima.
Isti jarac kao da su isplatili dividendu (ovisno o knjizenju u bilanci tih dionica).
Naravno ako nije rijec o izdanju novih dionica

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da, nekom paše- nekom ne, ovisi iz čijeg se kuta gleda. Jedno se mora priznati a to je da je uprava ostala doslijedna i u recesijskim vremenima dioničare nagradila dionicama tj. ulaganjem u budućnost. Ovom razlikom do 12 dionica praktički bi trebalo obraniti dionicu od većeg pada jer će se tražiti što bolji prosjek do kraja 7. mjeseca. Na taj način zakočit će špekulante na kraće vrijeme da dodatno ne korigiraju vrijednost nego što će ga voditi samo tržište shippinga koje usput ,budi rečeno ,nije sjajno.
Tada će nastupiti razdoblje gdje će se špekulanti htjeti domoći razdjeljenih dionica po čim boljoj cijeni. Kritičan će biti 8.mjesec i zato čuvajte dionice, nedajte da ih se domognu i to će biti jedinstvena prilika da ih izbacimo iz takta a neke i zauvijek! [thumbsup]

Mislim da je ovaj potez uprave u svakom slučaju bolji nego da su po dionici isplatili 50-100 kuna keša u ovakvoj situaciji, a ne smijem ni pomisliti kako bi market reagirao da nisu ništa isplatili, stoga je ovo rješenje koje je sve na neki način zadovoljilo.

Međutim, mene zanima od koga će to trezor kupovati dionice? Mislite da su ga ispraznili da bi "branili cijenu" kad opet krene nizbrdo? Ja ipak mislim da se ovdje radi o puno većoj igri, možda čak i unutar prvih 10 dioničara, vidjet ćemo idućih mjeseci…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Naravno da uvijek ima igara, po onoj narodnoj: …kruha i igara!
Ostaje da vidimo sami, tu bi i Copperfield bio na čudu! [lol]

Ne razumijem ove priče o razvodnjavanju. Pa neće se promijeniti ukupni broj dionica. Meni ovo izgleda dobro. Vama koji grintate nikako ne bi bilo dobro. Da su isplatili još love rekli bi da rasipaju zadnje rezerve. Da nisu isplatili rekli bi da je firma koma jer evo nemaju ni za dividendu. I još se ne drže svoje dividendne politike. Samo što nisu propali. Uglavnom ja zadovoljan, vidimo se na bidu.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.


Raspodjela dionica ide iz trezora.
ako je tako onda ne kuzim strku.
Da nije bilo nikakve dividende, da su rekli da nema casha i da nece biti vise nista nitko se nebi sekirao.
Ovako ce iz trezora dati dionicarima.
Isti jarac kao da su isplatili dividendu (ovisno o knjizenju u bilanci tih dionica).
Naravno ako nije rijec o izdanju novih dionica

da je riječ o novoj emisiji dionica, trebalo je to najaviti hanfi, pa odobrenje, ovoono…
osim ako nešto nismo predvidjeli.
dakle, idu iz trezora…
80ak posto dionica bi trebalo u ime dividende otić iz trezora i onda trezor ponovo može imati ulogu u dirigiranju.
eto, pogledajte ulpl-r-a kako trezor daje ritam…
još od prošle godine…


Mislim da je ovaj potez uprave u svakom slučaju bolji nego da su po dionici isplatili 50-100 kuna keša u ovakvoj situaciji, a ne smijem ni pomisliti kako bi market reagirao da nisu ništa isplatili, stoga je ovo rješenje koje je sve na neki način zadovoljilo.

Međutim, mene zanima od koga će to trezor kupovati dionice? Mislite da su ga ispraznili da bi "branili cijenu" kad opet krene nizbrdo? Ja ipak mislim da se ovdje radi o puno većoj igri, možda čak i unutar prvih 10 dioničara, vidjet ćemo idućih mjeseci…

kakvoj igri? može hint…?


Ne razumijem ove priče o razvodnjavanju. Pa neće se promijeniti ukupni broj dionica. Meni ovo izgleda dobro. Vama koji grintate nikako ne bi bilo dobro. Da su isplatili još love rekli bi da rasipaju zadnje rezerve. Da nisu isplatili rekli bi da je firma koma jer evo nemaju ni za dividendu. I još se ne drže svoje dividendne politike. Samo što nisu propali. Uglavnom ja zadovoljan, vidimo se na bidu.

Razvodnjavanje:
http://www.investopedia.com/terms/b/bookvaluepercommon.asp
http://www.investopedia.com/terms/o/outstandingshares.asp

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

mene samo zanima i ako bi netko mogao objasnit. zar vam nije malo čudno da su jerković i lonza raspustili svoje dionice na 9xx i 1xxx? planiraju li možda dokup po manjim cijenama? svakakve verzije mi se motaju po glavi i kad pročitaš sva mišljenja koja su se napisala na forumu više nisi siguran ni kako se zove ova dionica o kojoj se govori.
evo ako mi netko može reć svoje mišljenje o ovom problemu što sam naveo.

New Report

Close