ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Jubito
Odličan post i dobro razmišljanje.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@Jubito

Odličan post i dobro razmišljanje.

Hvala rista ! [wink]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

više nego zadovoljan predloženim načinom rješavanja dividende!

nekom će tih imaginarnih 93kn po dionici bit možda manje, a nekom vjerojatno i preko 200-300 s vremenom…

strpljen spašen!


više nego zadovoljan predloženim načinom rješavanja dividende!

nekom će tih imaginarnih 93kn po dionici bit možda manje, a nekom vjerojatno i preko 200-300 s vremenom…

strpljen spašen!


Zbog takvog načina rješavanja dividende mislim da je sada jasnije zašto je bio potreban što veći prosjek cijene dionice jučer [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

ja zadovoljan,
da mi bar ostatak portfelja cine dionice koje sam kupio skoro na dnu tj. skoro na pola sadasnje vrijednosti, ubo predujam i sada dividendu nije bitno u kojem obliku, koji ce biti zajedno izdasniji % nego li dividenda bilo cega drugog sto imam ili sto se nudi od likvidnijih a da nije ht.

zaboravio sam napisat da je ovo idealno kompromisno rješenje na svačije zadovoljstvo u ovim "kriznim" vremenima jer njime firma zadržava cash kojim se štiti od potencijalnih rizika dok dioničari mogu bit više nego zadovoljni jer su dobili ni krivi ni dužni "đabe" dokap od skoro 10%…

razmišljam što bi me s obzirom na ovu odluku natjeralo na prodaju dionica prije nego ostvarim to svoje pravo koje imam kao imatelj dionice nadajući se da tako razmišljaju i ostali vlasnici ove kompanije…

s druge strane pak, da nemam dionice, ne vidim nijedan drugi način ukoliko bi poželio ostvariti potencijalno pravo koje imatelji dionice imaju osim da ih kupim!

ovo je prvi stock dividend u rvata i teško mi je prognozirat što će bit, ali sam napisao neka svoja razmišljanja na glas koja mislim da su korektna…




ovime su dalji špekulantima mislit [undecid] neka neka…..bravo uprava…. [thumbsup]

Da, da, uračunata dividenda u cijenu ili ne, hm? Neka, neka. Bravo gospari, tako se o radi.
[/quote]

Ne kužim vas…pa da su isplatitli u kešu, cijena bi pala za toliko i to je to…
A ovako kad krene rasprodaja dobivenih dionica, mogu sam zamislitii kako će to izgledati…
[/quote]

hehe, pa zar je potrebno ponoviti po xy puta? trezor! trezor je taj koji sad može kupovati i braniti dionicu.

Ovo mi liči na povrat duga penzionerima. Izvukli od njih pare da sami sebi vrate dug i sad imaju manje neg prije što su imali pod madracom. Ovdje će se sve podijeljene dionice vratiti u trezor po puno nižoj cijeni. Mislim da velika većina dioničara drži ovu dionicu upravo zbog dividende. Nagomilalo ih se 8300 i ovo je podvala sa faktorom zbunjivanja i iznenađenja, ovo nije pojedinačno maslo gospara, ovo je napravljeno po nečijem nalogu i u kooperaciji sa nekim. Tek se sada otkriva pravi razlog rasta do 13xx. Koliko stranica i naivnih analiza je ovdje potrošeno.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


…Po mojem mišljenju bi optimalno bilo da su dali dionice u omjeru 1:10.
… Dionicu ću najvjerojatnije držati tako da se oko svega toga neću previše sekirati.

Dobro rečeno, samo 100tka.
Nego, čemu ,1% ? Može li malo računice? Zašto misliš da je optimalno 10% ?
Što se tiče strategije čuvanjem dionice, potpuno se slažem.
Predviđam mirovanje sa prometom atlantske u nadolazećem periodu. Em ljeto, em utihnuće na zse, em aj-ga-ti-znaj…

vidim da filozofirate sve u 182…

nego koliko vas vlasnika dionica misli s obzirom na ovu odluku prodavat dionice prije ostvarenog prava na "besplatan" dokap?

koje opcije ostaju onima koji dionice nemaju da ostvare to pravo osim kupnje istih?

stvarno ne razmem o čemu točno se tu ima previše debatirat…

molio bi nekoga "pametnog" odgovor! [smiley]

@ Jethro
Nemam nikakvu posebnu računicu – radi se o čisto psihološkom i materijalnom efektu za dioničare.

Dividenda 1:10 je 10% i iz tog aspekta puno bolje zvuči i izgleda nego 1:12 (8,33%).
Svi bi smo bili zadovoljniji sa 10% zar ne ? Ovako su zapravo dali jednu dionicu na "dozen" (tuce).
Osim toga sa 10% bi tvrtka pokazala moć i širokogrudnost u kriznim vremenima, koji efekt u slučaju 1:12 ipak izostaje. Na koncu, ostvarena dobit im to dopušta bez ikakvog naprezanja.

Međutim, obzirom da su već dali 50kn predujma, sveukupni dojam je ipak 5 !

halfte trinken, halfte Šarcu geben

S omjerom 1:10 trezor bi morao u šoping, što i nije racionalno u ovom trenutku. Keš na računu je nužan.

Kao što sam već rekao, uprava je izvela dobar manevar, sa sebe, d.d, a prema reakcijama ostalih dioničara i za dobar broj njih.
Koje će reperkusije do 31.7 (poslije ipak očekujem kakav takav pad), imati na cijenu dionice, to nitko ne zna. U svakom slučaju, više će cijena na ZSE ovisiti o ostalim standardnim faktorima.
Bit će zabavno pratiti i ponašanje ostalih brodara s obzirom na ATPL.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close