ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

eto zašto su jerković i lonza prodavali pametnom dosta!

ovisi iz kojeg kuta gledas…. mislim da su prodali jer su znali da ce dobiti dividendu u obliku dionica…. u biti su samo unovcili dionice prije nego sto ce dobiti dividendu (dionice)…

Na putu prema gore


meni se ovo ne sviđa…čim nema keša nije dobro…ovo je kao kad firma obavi radove nekom supermarketu i ovi na kraju posla kažu nema love ajmo kompezirati uzmite špeceraj!
uostalom ko garantira da će atpl 31 srpnja biti 1200kn????
eto zašto su jerković i lonza prodavali pametnom dosta! da mi je samo znati kakve će sve još manipulacije ovdje biti do 31 srpnja a i poslije kad krene rasprodaja dobivenog!

Ako padne na 900 kuna opet ću je kupovati, ali ne samo ja, nakon ovoga se vjerojatno uključuju i mirovinci, a još vjerojatnije i trezor, u svakom slučaju ovo mi je 1000 puta draža dionica od obveznice po imenu Ht i zadovoljan sam jer bi i tako od dividende ponovno kupovao ATPL.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

za one koji neznaju protumačiti odluku pojašnjavam….

Vrijednost svake vlastite dionice utvrđuje se u visini prosječne cijene koja za dionice Društva bude ostvarena na Zagrebačkoj burzi na dan održavanja sjednice Nadzornog odbora na kojoj je donesen prijedlog ove Odluke (održana danas)

prosječna cijena danas = 1118,71 /12 = 93,22 tj. 93,00 po dionici zaokruženo kao u odluci..

i jedan prijedlog za one koji žele ušparati novaca AP .. zaokružite broj dionica do 31/07/2009. na broj djeljiv sa 12 [thumbsup]


meni se ovo ne sviđa…čim nema keša nije dobro…ovo je kao kad firma obavi radove nekom supermarketu i ovi na kraju posla kažu nema love ajmo kompezirati uzmite špeceraj!
uostalom ko garantira da će atpl 31 srpnja biti 1200kn????
eto zašto su jerković i lonza prodavali pametnom dosta! da mi je samo znati kakve će sve još manipulacije ovdje biti do 31 srpnja a i poslije kad krene rasprodaja dobivenog!

Ovo je najbolje do sada u povijesti burze.

Ja mislim da je ovo. O.K
Cijelo vrijeme razmišljam da još malo dokupim da bude okrugla cifra, ali pored supruge nije lako sakriti dividendu u novcu. Ovako će i supruga dobiti za jedne cipele ili nešto drugo a ja ću biti malo bliže okruglom broju.
Mogli bi i za 2009 dati dionice umjesto novca kojeg očito nema previše nitko pa ni Atlantska.
Pozdrav Gosparima i oni koji to nisu.

Bolje pametno ležati nego ludo raditi. (F.D.)


meni se ovo ne sviđa…čim nema keša nije dobro…ovo je kao kad firma obavi radove nekom supermarketu i ovi na kraju posla kažu nema love ajmo kompezirati uzmite špeceraj!
uostalom ko garantira da će atpl 31 srpnja biti 1200kn????
eto zašto su jerković i lonza prodavali pametnom dosta! da mi je samo znati kakve će sve još manipulacije ovdje biti do 31 srpnja a i poslije kad krene rasprodaja dobivenog!

ako imaš 100 dionica dobio bi ostatatak dividende od 50 kn po dionici (barem se toliko nagađalo) što znači 5000 kn, ovako dobiješ 8 dionica i 4x93kn što u prijevodu na današnji dan iznosi oko 9200kn, e sad meni se bolja čini ova druga opcija.
Stvari postaju jednake ako cijena dionice padne na otprilike 550kn, a sad ako padne na tu cijenu znači da je bdi roknuo i da je sve otišlo u q…. onda nam ne trebaju ni dionice ni keš nego
ito, meso i jaja [bye]



meni se ovo ne sviđa…čim nema keša nije dobro…ovo je kao kad firma obavi radove nekom supermarketu i ovi na kraju posla kažu nema love ajmo kompezirati uzmite špeceraj!
uostalom ko garantira da će atpl 31 srpnja biti 1200kn????
eto zašto su jerković i lonza prodavali pametnom dosta! da mi je samo znati kakve će sve još manipulacije ovdje biti do 31 srpnja a i poslije kad krene rasprodaja dobivenog!

Ovo je najbolje do sada u povijesti burze.

[/quote]

super rješiti će se svojih dionica u zamjenu za keš…eto koliko oni vjeruju u atpl!

živjeli!!!

Mislim da je ovo odlični combo… Zdrava odluka i za firmu i za dionicu… Uopće je pohvalno da išta dijele jer firme koje i bolje stoje ne dijele ništa, zato 5+ za Atpl…


meni se ovo ne sviđa…čim nema keša nije dobro…ovo je kao kad firma obavi radove nekom supermarketu i ovi na kraju posla kažu nema love ajmo kompezirati uzmite špeceraj!
uostalom ko garantira da će atpl 31 srpnja biti 1200kn????
eto zašto su jerković i lonza prodavali pametnom dosta! da mi je samo znati kakve će sve još manipulacije ovdje biti do 31 srpnja a i poslije kad krene rasprodaja dobivenog!

Nismo dobili špeceraj nego najbolje pršute.

Treba do 31.07. samo prilagoditi broj dionica u portfelju da bude djeljiv sa 12. 🙂

sutra je novi dan.

ovime su dalji špekulantima mislit [undecid] neka neka…..bravo uprava…. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

dakle,zaključak je da oni koji trenutno posjeduju dionice,moraju održavati cijenu dionice,ili je čak dizati,kako bi dobili što više na vrijednosti nove dionice-lukavo,ali ima još do 31.07.vidit ćemo kako će špekulanti odigrati,a i zavisi od bdi-a kuda će dionica…svima odgovara da bude što viša..

New Report

Close