ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jesi siguran da Aureus drži toliki broj ATPL?

Gledajte velike igrače kao PBZ ako već hoćete stabilnost, ovi manji fondovi su skloni špekulacijama.

Aureus je 30.6. drzao i vise od 20 K dionica (Equity i Balanced). Bit ce zanimljivo vidjeti tko je od velikih prodavao – mislim da znam tko je, ali budem pricekao uvid u dionicku strukturu ATPL…

Inace, slazem se sa Shogunom – PBZ garantira stabilnost. Ne jednom sam to vec spomenuo ovdje, ali izgleda da to prolazi neopazeno.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Naišao je odgovor zašto pada cijena drysa jeste
ide se u podijelu dionica za sadašnju 1 dionicu dobiti će se 3 dionice. dakle
ako je cijena bila 120 dolara podijeliti će se dionice na 3 puta 40 dolara, zbog toga pada cijena jer ne znaju kada odluka stupa na snagu………

DryShips Plans 3-For-1 Stock Split
Monday November 12, 10:44 am ET
DryShips to Hold Shareholder Meeting to Approve a 3-For-1 Stock Split

NEW YORK (AP) — Drybulk shipper DryShips Inc. said Monday it will hold a special shareholder meeting to approve an amendment that would allow for a 3-for-1 stock split.
The stock split, if approved, would be in the form of a dividend. The company had just under 35.5 million shares of stock outstanding as of Sept. 30.

Shares of DryShips fell $2.01, or 2.1 percent, to $95.15 in morning trading.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

6. 11.
PBZ skrb. 62.274
HPB skrb. 37.343

12. 11.
PBZ skrb. 62.134 [color=blue]-140[/color]
HPB skrb. 37.232 [color=blue]-111[/color]

jedine promjene u top10…[smiley14]

hate red


Naišao je odgovor zašto pada cijena drysa jeste ide se u podijelu dionica za sadašnju 1 dionicu dobiti će se 3 dionice. dakle ako je cijena bila 120 dolara podijeliti će se dionice na 3 puta 40 dolara, zbog toga pada cijena jer ne znaju kada odluka stupa na snagu……… DryShips Plans 3-For-1 Stock Split Monday November 12, 10:44 am ET DryShips to Hold Shareholder Meeting to Approve a 3-For-1 Stock Split NEW YORK (AP) — Drybulk shipper DryShips Inc. said Monday it will hold a special shareholder meeting to approve an amendment that would allow for a 3-for-1 stock split. The stock split, if approved, would be in the form of a dividend. The company had just under 35.5 million shares of stock outstanding as of Sept. 30. Shares of DryShips fell $2.01, or 2.1 percent, to $95.15 in morning trading.

Nije samo zbog toga, doslo je FI za 3Q manja dobit nego u 2Q

OK ako je stock split odgovor zasto DRYS pada (iako ne vidim da bi to trebao biti razlog), koji je onda razzlog da svi brodari u USA padaju?

ATPL promet zadnji tjedan 27310896,12 a od početka godine protrgovano je 299738 dionica(ili 18,31% od ukupno izdanih)te ostvaren promet od 582.093.982,57 kn što predstavlja prosječni tjedni promet od oko 12,5 mil. kn. Od početka godine rast je sa 09.11.07god. fascinantnih 272,22%(najniža 870 a najviša 3897,99 kn.) Usudit ču se ovdje poigrati se malo ,pa usporediti istu sa nekim likvidnim dionicama. Osim DLKV-a , koji ima veči promet (721.154.018,44kn.) uz ovogodišnji rastod 97,53%a ostvaren je sa 627.062 dionice(27,34%od ukupnoizdanih ) ATPL ima promet na razini npr: IGH (563.631.043,87 kn ) uz ovogodišnji rast od 229,74% ili recimo INGR-a koja je ostvarila dosadašnji promet od 590.630.951,48 kn.uz največi ovogodišnji rast od 317,97%(mislim na likvidne dionice)sa 16834 protrgovane dionice ili 42,085% od ukupno izdanih dinica. Usporedbe radiu istom periodu JDPL-ovom je je protrgovano 282.652.821,96 mil. kn.Rast od početka godine je 200,66% uz količinu od 553 192 dionice ili 33,88% od ukupno izdanih dionica.Da dodam da je Uljanik plovidba ostvarila promet od 239.057.606,95 mil. kn uz rast od 35,97% a u prometu sa 73.023 dionice ili 38,95% ukupno izdanih dionica. Gledajuči specifičnosti ovih dionica kako po potencijalu,vlasničkoj strukturi, ostvarenim financijskim rezutatom , investicijama i tržištom na kome ostvaruju prihode , a cjeneči enormnu potrebu(trenutno nedostatnu)za transportom za istočno gospodarstvo mislim i vjerujem da je vrlo perspektivna ova naša ATPL . S pravom ,kako kaže kolega MIG-29 , DREM TIME ili kako kaže kolega Strawinski:”nema kruha ali ima kolača” Sve podatke sam koristio iz tabela Rast doo i ZSE a svako neka na osnovu dostupnih pokazatelja i podataka izvuče poučak. Nadam se da Vas ,drage moje kolege, nisam zamorio što sam promotrio ATPL i u ovim konstelacijama. Pozdrav svima![smiley11][smiley11][smiley11]


OK ako je stock split odgovor zasto DRYS pada (iako ne vidim da bi to trebao biti razlog), koji je onda razzlog da svi brodari u USA padaju?

mozda su svi previse gledali BDI/rast vozarina a zanemarivali pad dolara? (vece vozarine, ali manja dobit od ocekivane?)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Rezultati nisu kakvi su očekivali i veliki strah kod ulagača, sada ulažu oni najinformiraniji i najhrabriji…………… Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Alien: ” OK ako je stock split odgovor zasto DRYS pada (iako ne vidim da bi to trebao biti razlog), koji je onda razzlog da svi brodari u USA padaju? ” mozda su svi previse gledali BDI/rast vozarina a zanemarivali pad dolara? (vece vozarine, ali manja dobit od ocekivane?)

http://biz.yahoo.com/ap/071106/dollar.html?.v=5

i ja vidim tu vidim veliku opasnost, što znači da se može baš zbog toga tržište stabilizirat prema dole, da bi zbog pada $, ojačala američka proizvodnja koja bi kasnije pokrenula novi krug u plus…

Odnos Eura i dolara početkom 2006. bio je 1.3196, a danas je 1.45 razlika je 10 posto………. Premala razlika……. Ovo nije uzrok već je uzrok panika kao i kod nas pred privatizaciju HT-dionica kada su sve rušili fondovi a i ulagači……..[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


OK ako je stock split odgovor zasto DRYS pada (iako ne vidim da bi to trebao biti razlog), koji je onda razzlog da svi brodari u USA padaju?

stock split ne može biti razlog – to je čisto tehničko pitanje splitanja dionica.

a razlozi – evo jednog starijeg (2 tjedna) članka. nešto od toga je aktualno i danas:
Vaš link

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close