ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


društvo, ne znam da li svi gledamo iste podatke, ali brodari u usa stoje kao da su oceani presušili
🙁

DRYS je trenutno na minus 7,35 a i ostali se jako crvene…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

još je daleko kraj trgovanja……..kaki su oni još će u + završit [pray]

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=e

koliko god mi "zatvarali" uši pred lošim vijestima, ovo stvarno ne izgleda dobro. bojim se sutrašnjeg dana


društvo, ne znam da li svi gledamo iste podatke, ali brodari u usa stoje kao da su oceani presušili
🙁

Ni naši brodari ne stoje nažalost ništa bolje. Čim padaju cijene sirovina i nafte brodari odmah potonu na burzi u USA a to se događa ovih dana. Ipak mislim da nema mjesta panici, par posto dolje će uskoro BDI i brodari i onda ponovo oporavak, pa na to smo već navikli.

evo, dok si ti ovo napisao, recovery je šušnuo. američani sramežljivo zazelenili, a brođanima je malo manje neugodno nego prije par sati…



A sta bi tek bilo da je BDI pljusnuo danas?

Druže Presidente Castro BDI je danas pljusnuo, odnosno ljudi koji su malo duže u ovom poslu npr kao ja već 6 mjeseci kuže da je danas bio zadnji dan rasta BDI i od sutra slijedi korekcija. Nisam htio širiti paniku no još sam u ponedjeljak 15 06 2009 vidio sam na http://www.balticexchange.com da je FFA negativan i da su procijene volumena za rasute terete u minusu (Volumens estiments za dry), ako nekog zanima za sada su i procijne za tankere isto u minusu. Nova objava procijene FFA za rasute terete se očekuje 22 06 2009 i ako bude pozitivna BDI bi mogao već u idući četvrtak ponovo UP, nova
procijna volumena za tankere biti će 01. 07. 2009.
[/quote]
BDI futursima se trguje svaki dan,to je burza di se klade na rast ili pad vozarina,a stvarno stanje možete pratiti po ugovorenim vozarinama na platou,pogledajte izvješće od China Cosco,najvećeg dry bulk brodara koji je lani uspio napraviti minus od 580mil.$ na futursima,i ako jedan tako veliki brodar nije znao kuda će vozarine vjerujte da nemožete znati ni vi

Freight derivatives trade loses appeal
http://www.btimes.com.my/Current_News/BTIMES/articles/ffa-2/Article/

I šta vam to znači "Nova objava procijene FFA za rasute terete se očekuje 22 06 2009",pa futursima se trguje svaki dan

Market overview
Freight Derivatives Markets:
•Dry Bulk (Iron Ore, Coal and Grain)
•Tanker (Dirty and Clean crude and petroleum products)
•Bunker fuel (High and Low sulphur)

Contracts traded:
•Futures (FFA = Forward Freight Agreement)
•Options on FFA futures

Evo šaljem jedno tjedno izvješće,pa koga zanima neka pogleda malo kakve su bile najniže vozarine ove godine i trenutne,mislim da je situacija trenutno šta se tiče vozarina daleko bolja nego šta je većina očekivala

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

17.06.2009.
Nek se nađe da se za koji mjesec možemo orijentirati.

bdi za sad stabilno preko 3000, a vi očekujete da će ino brodari napraviti novi low ili!? [rolleyes]

Na ovom forumu ima zaista nekoliko ljudi koji se izvrsno kuže u brodare i znaju sve o vozarinama, postaju nam prave stvari i daju odlične informacije. No na burzi ne vladaju fundamenti već sentimenti, burza ima svoju čudnu i ne predvidljivu logiku. Dobro proučeni fundamenti ATPL, dobro ugovorene vozarine i dobit koju kompanija ostvaruje nije garancija da će se investicija u tu dionicu isplatiti pogotovo ne na kratkom roku. Zar ATPL nije svoju najuspješniju poslovnu godinu (2008) po ostvarenoj dobiti završila sa najvećim padom cijene dionice od 70%?!? Trenutno je loš sentiment, no ono što ohrabruje je činjenica da se iz mjeseca u mjesec ooravljaju cijene vozarina, da će ATPL imati bolji 2Q, da su projekcije za oporavak globalnog gospodarstva sve bolje, sve nam to govori da će nam se ova investicaja isplatiti. Trend je dugoročno dobar i tome se veselim, a to što će sutra biti možda minus to me puno ne žalosti.


evo, dok si ti ovo napisao, recovery je šušnuo. američani sramežljivo zazelenili, a brođanima je malo manje neugodno nego prije par sati…

Bili kolega, bili. [undecid] [cry]

Ne znam koliko je star ovaj članak:

China closes half of ore mines
China has closed half its iron ore mines following a collapse in prices, according to Rio Tinto.

The announcement made during a conference in Hong Kong added to a warning by HSBC that stresses are building in the iron ore sector. These are likely to affect the market in the second half of the year.

The fall in iron ore prices compared with last year has sidelined Chinese domestic iron ore production. Increased imports have now filled stock yards to more than 100M tonnes, equivalent to three month’s feedstock for the steel industry, Loo said.

These increased levels have caused queues both at the loading and the discharging ports. Such congestion has distorted the supply of tonnage.

But when there is no more room to store iron ore, and when the appetite for more imports is sated.

Azija u minusu to mi se ne sviđa, za brodare je ovo najbitnije tržište.

New Report

Close