ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dahlman maintains positive view on dry bulk, ups Navios…

The brokerage reiterated its "positive" outlook on the drybulk sector and said increased demand for steel would lead to a rise in freight rates.

"Charter rates have been supported this year mainly by strong Chinese steel demand and now there are signs that international steel mills will play a bigger role in the iron ore, coal and freight markets," analyst Omar Nokta wrote in a note to clients.

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idINBNG45120820090615?rpc=44

Postovani forumasi, mislim da od kad smo presli cijenu od 1000 da smo se rijesili dna i najgore krize, malo pomalo idemo prema gore, BDI polako ali sigurno ide uzlazno, naravno da cemo jos i puno puta ici dole, ali nikad vise na one niske razine s kraja 2008 god. Kad se jos objavi izvjesce o poslovanju u 2Q koje bi trebalo bit dosta bolje nego ono u 1Q, nema raloga za zabrinutost! Sve ce doci na svoje, pa tako i cijena- strpljen spasen!

More you buy- more you can sell.


BDI neće stati , već će u skladu sa trendom koji je krenuo uzlazno i još ubrzava . Budući da su brodovi puni ,nedostaju skladišta za iskrcaj . Traži se brod više.Imam osjećaj da dolazi vrijeme manjka brodova.
Da pitamo analitičare ?

Koje analitičare i čega?? Da ih imamo ne bi bilo nelikvidnosti u brodogradilištima a tamo je sad jedini manjak brodova! Na sidrištima još uvik čeka masa limova na teret.
Bolji pokazatelji leže u entuzijastima koji prate sektor shipinga pa nešto od toga podijele s nama na forumu. Čitajte Techmana, Malibua i inih.
[thumbsup]


strani brodari ne izgledaju optimistično. BDI u plusu a svi u brodari u minusu.

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=e

i završili su u povećim minusima…znači da BDI više ne gledamo?? pa što će nam onda biti orjentir? burza u tajlandu? [angry]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


hrpa nas je u ATPL, valjda nema forumaša koji nije unutra, vidi se po visokim ocjenama kod postanja rasta BDI-a [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

a to je tebi dobro?? nisi čuo što se dogodi kad se svi ukrcaju pa se nagnu na istu stranu broda? [lol]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

Veceras sam se vracao sa jedne akcije i slusao na radiju pomorsku vecer koja se emitirala iz Dubrovnika. Nemam bas visoko misljenje o emisiji ali ova je bila interesantna jer se u njoj oglasio Cap. Jerkovic. Bilo je pravo zadovoljstvo slusati struku. Njegovo vidjenje se bas i ne poklapa sa vidjenjima vecine experata na ovom forumu pa i nije cudno da je do sada ostalo nespomenuto. Kapetan kaze:

Minus iz prvog kvartala izvrsno se uklapa u projekcije uprave iz 11 mjeseca kad su najavili minus od 30000000 USD u 2009 godini. Isto tako kaze da se trziste popravilo ovih dana i da ce minus biti nesto manji s obzirom da su u 11 mjesecu panamaxe zakljucivali na 6-7000 dolara a danas ih zakljucuju na 12-13-14000 dolara. I onda kaze kljucnu stvar. To sta danas zakljucujemo je znacajno bolje ali ne i dobvoljno bolje. TREBAMO UPOSLJAVATI PANAMAXE NA 20000 USD/DAN DA BI BILI NA NULI ODNOSNO DA NEBI GUBILI NA NJIMA. Isto tako je kazao da su bilancno u velikim plusevima ali da ce u buducnosti brodarima biti problem likvidnost. Za ATPL je kazao da su pohranili nesto gotovine i vjeruje da mogu funkcionirati dvije godine. I jos jedna stvar se meni ucinila bitna. Nije se upustao u spekulaciju da li ce kriza biti prevladana u te dvije godine.

Ovo javljanje cu iskoristiti da odgovorim na dva postavljena pitanja.

@ crobex 11

Kolega ne treba cekati Rujan za odgovor. Pisem 2 godine i 3 mjeseca, prosjecno 3.18 postova dnevno i vjerovatno je posrijedi i ovisnost. Neki dan sam izmjenio PM sa kolegom forumasem koji kaze da mu je dosta foruma i da namjerno pise postove koji bi mogli potaknut administratore da ga izbrisu. Sam ocito to bas i ne moze.

@ Kormilar

Vezano za tvoj post o uspjehu moje djece u skoli. I djed je bio intelektualac. Mogu ti samo pozelit da tvoja djeca ako ih imas ili ako ih budes imao tebi podare zadovoljstvo uspjehom u skoli kako to meni moja rade. Mladja je u osnovnoj i uspjeh je 5.0 a starija je clanica razreda u gimnaziji koji je naj bolji po uspjehu u skoli a skola je treca gimnazija u po uspjehu u Hrvatskoj. I ponosan sam na svoju djecu koliko god ti to pokusao omalovaziti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Jedna stvar je interesantna. Ameri su nam relevantni jedino ukoliko su u zelenom. Ukoliko su u crvenom nitko ih ne spominje. Pored njih kao pored turskog groblja.

Panamaxi se vrte oko 20-23 K sada.
neznam tko Jerkovicu ugovara po 12K

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Panamaxi se vrte oko 20-23 K sada.
neznam tko Jerkovicu ugovara po 12K

koliko mi je poznato svi brodovi su u Time Charteru te koju M$ zaradi Charterer.

I noga u guzicu je korak naprijed

Europa otvorila u blagom plusu … DAX +0,33%

...


Neki dan sam izmjenio PM sa kolegom forumasem koji kaze da mu je dosta foruma i da namjerno pise postove koji bi mogli potaknut administratore da ga izbrisu.

Baš "pohvalno".



Sad im treba za iskrcaj 20 dana , a kad dođu, a idu u tom smjeru , na 30 dana vozarina će preći 100.000 USD.

Nikad mi nije bilo čisto da se npr. 50.000 dol. plaća po dana za puni brod em sada 20 dana čekaju za iskrcaj i to se plaća kao da plove a ne troše gorivo, jesam u pravu..
[/quote]

E tada brodovi prestaju biti samo brodovi i postaju pokretna skladišta….
Tako pokazuju svoju višefunkcionalnost

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close