ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I danas korekcija BDI-a prema dolje, jer traderi su vidjeli jučer FFA i zato su srušili ATPL da je kojim slučajem FFA bio u plusu i ATPL bi bila u plusu, a ovako treba očekivati
oko 50-200 bodova nizvodno……

Iako aktivnosti na deviznom tržištu govore da je potražnja za AUD velika i on i dalje jača u odnosu na dolar što bi značilo da ima konstatne potražnje za rudama ……


Znači padamo na 950!



18.5. jerković otpustio 10000 dionica, po cca 890 kn/d
3.6. lonza prodao 5000 dionica po cca 1230/d

koliko je novaca iz onih 10000 dionica od 18.5. otišlo na nabrijavanje dionice do 1230?
ne puno…

Da je Lonzo ovo napravio u bilo kojoj normalnoj državi ne tvrdim da bi bi direkt u zatvoru ali bi bar razni agenti isto tako raznih agencija obavili nekoliko razgovora sa njim. Onako informativnog karaktera jer čovjek sa ifo. iz nutra se je iskrcao pri vrhu vala. Slučajno. Moš mislit.
[/quote]

Nemam namjeru glumiti odvjetnika Lonzi, al ako ovaj pad nije bio očekivan, neznam koji jest. Pa ljudi moji Crobi je bio nerealno visoko, čime je to zaslužio (fundamenti, poslovanje).
Da ne mislite da sam popio svu pamet svijeta, prodao sam svega trećinu dioničkog portfelja, sa dvije trećine sam još unutra nažalost, no za to ne krivim Lonzu nego svoju glavu. Inače, kad se članovi Uprave rješavaju dionica i to je neka poruku ili nije? Još nije kasno za prodaju nekih dionica na zse.


Nemam namjeru glumiti odvjetnika Lonzi, al ako ovaj pad nije bio očekivan, neznam koji jest. Pa ljudi moji Crobi je bio nerealno visoko, čime je to zaslužio (fundamenti, poslovanje).
Da ne mislite da sam popio svu pamet svijeta, prodao sam svega trećinu dioničkog portfelja, sa dvije trećine sam još unutra nažalost, no za to ne krivim Lonzu nego svoju glavu. Inače, kad se članovi Uprave rješavaju dionica i to je neka poruku ili nije? Još nije kasno za prodaju nekih dionica na zse.

Al daj mi molim Vas objasnite ovu svoju tvrdnju.

Tu se provlači mjesecima da smo nerealno nisko, da smo pali 4 puta dok ovi vani di je kriza nisu pali niti 2 puta, da su nam firme koje imaju keša za 250 kn po dionici, trže se po 90 kuna, da ne nabrajam, i sad porastemo od niti 2x, i sad smo odjednom precjenjeni????
Gle možda je rast prenagli bio, ali da smo precjenjeni???

Pa koliki je onda tebi crobi realan, 1400 bodova???
I zašto?



18.5. jerković otpustio 10000 dionica, po cca 890 kn/d
3.6. lonza prodao 5000 dionica po cca 1230/d

koliko je novaca iz onih 10000 dionica od 18.5. otišlo na nabrijavanje dionice do 1230?
ne puno…

Da je Lonzo ovo napravio u bilo kojoj normalnoj državi ne tvrdim da bi bi direkt u zatvoru ali bi bar razni agenti isto tako raznih agencija obavili nekoliko razgovora sa njim. Onako informativnog karaktera jer čovjek sa ifo. iz nutra se je iskrcao pri vrhu vala. Slučajno. Moš mislit.
[/quote]

za info da se iskrca trebao je samo čitati ovaj forum i krenuti za krdom. a to nije baš neki info "iznutra".

… u pravu je moj q…! zse nije sektorska burza. brodari su minorni dio
njenog sastava. to što su po naravi najagresivniji i najvolatilniji je drugi
par rukava. ako neznate, ili niste sigurni, ili baratate novcem o kojem vam
ovisi svakodnevnica – ne igrajte se s tim dionicama! ko’ što je rečeno puno
puta, atpl je fenomen sam po sebi. vjerovatno stoga jer se oko nje skupila
kritična masa dioničara sklonih rizicima i kratkoročnom ulaganju koji joj kroje
+/- grafove. da se egomana pitalo nebi nitko u nju niti ulagao već odavno. ako
sve one pisanije nisu navođenje (odbojna mi je riječ drukanje – izbacite "u" pa
imate pravu stvar!) na prodaju i neulaganje onda što je!? "navedite mi jedan post
gdje sam ja to navodio …"!? kao da to nije bilo jasno i bez eksplicitna poziva
na … što? bojkot dionice!? ajde molim te. hočeš, nečeš stjecao se dojam da čovo
ima nešto kontra atpl i njene uprave na poersonalnoj bazi.
a što se ne jave oni kojima je atpl donijela prihod? koliko silazno/uzlaznih ciklusa
smo već imali? ja sam je kupio na 681 u siječnju i prodao na 909 kad sam ocjenio da se počela
gušiti (potaknuto i otpuštanjem većeg broja od strane dir uprave) te se prebacio u jdpl.
međutim da sam se strpio i počekao dodatnih 7-10 dana bio bih u plusu dodatnih 300-400k
kn (!?), ali je to većim dijelom kompenzirano u jdpl (iako je ovaj imao i veći rast u tom
mini periodu, ali sam manje uložio). kad sam izašao iz jdpl? kad je dosegla
247 kn i kad govorim sam sebi da to nije normalno. e to je prvo pravilo – kad se nešto
čini nenormalnim onda to i jest nenormalno. i tako od n. god pomenuti brodari su mi donijeli
>500k kn. ali, avaj, stvorio sam (prerano!) novi portfelj s naglaskom na građevince i dio
zarade se istopio. al’ ne marim – doći će na svoje – vijesti su povoljne.
na kraju – burze rastu 3 mjeseca. ameri vele – prodaj u svibnju i briši – ljeto je vrijeme
zatišja … a tek "fenomen" rasprodaja!? što bio se očekivalo? svi (!) su gladni dobitka, i
kad je nakon tooooliko sušnih mjeseci došao naravno (!) da su uslijedile rasprodaje …
hoće li atpl gore? pa sigurno da hoće, ali ne tako brzo kao do sada. i njen ath se čekao
godinama. tako će biti i sad. ko’ ima sreću da mu nije stalo do onog što je unutra taj i
ne brine.
on je pogodio!? šta!? bikovski zalet je normalan, kao i pad i stabilizacija i
usporeniji rast iza toga. ako ne vjerujemo u svjetski oporavak, time i u razmjenu dobara,
rast vozarina itd. onda koji klinac uopće radimo ovdje. ko’ nema živaca, ili samokontrole za
sve ovo onda nek’ se ne petlja u visoko rizične dionice. neka ulaže u ht npr. ako se baš zakačio
za burzu. ili nek ulaže u oif – eto vam alfa emerging, mp-bric … s prihodima 50% od početka
godine … što bi se htjelo više. i to još uz manje stresa i briga, jer tamo nema dnevnih
padova po 10% ili više …
btw – aud dolar jača jer je australija jedina (!) zemlje koja službeno nije ušla u recesiju –
prema tehničkim pravilima koja to određuju. uz to njihova vlada je podijelila milijarde subvencija
stanovništvu, tako da potrošnja nije posebno pala …

Bit ce interesantno pratiti reakciju. U trenutku objave BDI zadnja transakcija 1003 kn. Mislim da sad mozemo govorit o trendu BDI. Do sada je mogla biti i sporadicna korekcija. Za ATPL nije dobro da panamaxi kolo vode.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Baltic Exchange Dry Index 3518 DOWN 128
BCI Baltic Exchange Capesize Index 6382 DOWN 141
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2772 DOWN 255
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1781 DOWN 23
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 864 DOWN 9

ak je ovo točno onda je pad 3,51%




18.5. jerković otpustio 10000 dionica, po cca 890 kn/d
3.6. lonza prodao 5000 dionica po cca 1230/d

koliko je novaca iz onih 10000 dionica od 18.5. otišlo na nabrijavanje dionice do 1230?
ne puno…

Da je Lonzo ovo napravio u bilo kojoj normalnoj državi ne tvrdim da bi bi direkt u zatvoru ali bi bar razni agenti isto tako raznih agencija obavili nekoliko razgovora sa njim. Onako informativnog karaktera jer čovjek sa ifo. iz nutra se je iskrcao pri vrhu vala. Slučajno. Moš mislit.
[/quote]

za info da se iskrca trebao je samo čitati ovaj forum i krenuti za krdom. a to nije baš neki info "iznutra".
[/quote]

Za par dionica možeš čitajući forum iznaći nekakvo riješenje.
Za par miliona trebaš ipak neku podršku onih koji vrte stotine miliona.
Pre dugo živim u ovoj zemlji da bi vjerovao u čuda.
Buljim svaki dan u ekran i svake prestupne pogodim vrh vala, a on prvo pa muško!

who dares, wins


… u pravu je moj q…! zse nije sektorska burza. brodari su minorni dio
njenog sastava. to što su po naravi najagresivniji i najvolatilniji je drugi
par rukava. ako neznate, ili niste sigurni, ili baratate novcem o kojem vam
ovisi svakodnevnica – ne igrajte se s tim dionicama! ko’ što je rečeno puno
puta, atpl je fenomen sam po sebi. vjerovatno stoga jer se oko nje skupila
kritična masa dioničara sklonih rizicima i kratkoročnom ulaganju koji joj kroje
+/- grafove. da se egomana pitalo nebi nitko u nju niti ulagao već odavno. ako
sve one pisanije nisu navođenje (odbojna mi je riječ drukanje – izbacite "u" pa
imate pravu stvar!) na prodaju i neulaganje onda što je!? "navedite mi jedan post
gdje sam ja to navodio …"!? kao da to nije bilo jasno i bez eksplicitna poziva
na … što? bojkot dionice!? ajde molim te. hočeš, nečeš stjecao se dojam da čovo
ima nešto kontra atpl i njene uprave na poersonalnoj bazi.
a što se ne jave oni kojima je atpl donijela prihod? koliko silazno/uzlaznih ciklusa
smo već imali? ja sam je kupio na 681 u siječnju i prodao na 909 kad sam ocjenio da se počela
gušiti (potaknuto i otpuštanjem većeg broja od strane dir uprave) te se prebacio u jdpl.
međutim da sam se strpio i počekao dodatnih 7-10 dana bio bih u plusu dodatnih 300-400k
kn (!?), ali je to većim dijelom kompenzirano u jdpl (iako je ovaj imao i veći rast u tom
mini periodu, ali sam manje uložio). kad sam izašao iz jdpl? kad je dosegla
247 kn i kad govorim sam sebi da to nije normalno. e to je prvo pravilo – kad se nešto
čini nenormalnim onda to i jest nenormalno. i tako od n. god pomenuti brodari su mi donijeli
>500k kn. ali, avaj, stvorio sam (prerano!) novi portfelj s naglaskom na građevince i dio
zarade se istopio. al’ ne marim – doći će na svoje – vijesti su povoljne.
na kraju – burze rastu 3 mjeseca. ameri vele – prodaj u svibnju i briši – ljeto je vrijeme
zatišja … a tek "fenomen" rasprodaja!? što bio se očekivalo? svi (!) su gladni dobitka, i
kad je nakon tooooliko sušnih mjeseci došao naravno (!) da su uslijedile rasprodaje …
hoće li atpl gore? pa sigurno da hoće, ali ne tako brzo kao do sada. i njen ath se čekao
godinama. tako će biti i sad. ko’ ima sreću da mu nije stalo do onog što je unutra taj i
ne brine.
on je pogodio!? šta!? bikovski zalet je normalan, kao i pad i stabilizacija i
usporeniji rast iza toga. ako ne vjerujemo u svjetski oporavak, time i u razmjenu dobara,
rast vozarina itd. onda koji klinac uopće radimo ovdje. ko’ nema živaca, ili samokontrole za
sve ovo onda nek’ se ne petlja u visoko rizične dionice. neka ulaže u ht npr. ako se baš zakačio
za burzu. ili nek ulaže u oif – eto vam alfa emerging, mp-bric … s prihodima 50% od početka
godine … što bi se htjelo više. i to još uz manje stresa i briga, jer tamo nema dnevnih
padova po 10% ili više …
btw – aud dolar jača jer je australija jedina (!) zemlje koja službeno nije ušla u recesiju –
prema tehničkim pravilima koja to određuju. uz to njihova vlada je podijelila milijarde subvencija
stanovništvu, tako da potrošnja nije posebno pala …


Oh koliko gorcine. Suosjecam kolega sa vasim gubitkom.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kako sam napisao dan prije sve ovisi o FFA ako danas završe u plusu, trend se počinje mijenjati…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Čini mi se da je Tech u pravu, iće gori kad se stvore preduvjeti, stabilan rast gospodarstva, novo zapošljavanje itd…

pa da, a u čemu je s tim problem? osim za one koji imaju baš jako lošu liječničku prognozu…

Kako sam napisao dan prije sve ovisi o FFA ako danas završe u plusu, trend se počinje mijenjati…..


Ispravak kolega, kod nas sve ovisi o nekolicini ljudi koji se igraju tuđim novcima i jedan drugom prebacuju dionice, pa uz put i zatvore neke preivatne transakcije, naravno na ATH kod prodaje ili ATL kod kupnje. Zato su oni jako uspješni a svi smo mi gomila budala koja gubi živce i pokušava dokučiti razloge rasta ili pada. boli njih neka stvar za FFA ili BDI. Njih koriste samo kao alibi za drastične promjene cijena.

New Report

Close