ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gorgija
16:02
08.06.09.
zatrejdao čovjek.

valjda ljut šta nije uboa super sedmicu 🙂

luke, brodovi...


Društvo Atlantska plovidba d.d. dostavilo je obavijest o otpuštanju dionica od strane gosp. Vlaha Lonze, člana Uprave.
ZAGREBAČKA BURZA D.D.
Ivana Lučića 2a
10000 Zagreb
Predmet: Obavijest o otpuštanju dionica izdavatelja od strane člana uprave izdavatelja

U skladu s odredbama članka 151. Pravila Zagrebačke burze d.d., Atlantska plovidba d.d. Dubrovnik (u daljnjem tekstu: Izdavatelj) ovim putem u propisanom roku obavještava Zagrebačku burzu d.d. o otpuštanju vrijednosnih papira Izdavatelja od strane člana uprave Izdavatelja.
Dana 03.lipnja 2009 godine član uprave Izdavatelja Vlaho lonza otpustio je 5.000 redovnih dionica Društva koje dionice se kao nematerijalizirani vrijednosni papiri vode u SKDD pod nazivom ATPL-R-A.
Nakon otpuštanja, član uprave Izdavatelja Vlaho Lonza drži još 43.842 komada redovnih dionica što predstavlja 3,14% temeljnog kapitala Izdavatelja.

Atlantska plovidba d.d.

Ma to i njemu sigurno fali za kupit kuću [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED

čovjek kupuje nekretninu…nema šanse da je razlog nešto loše unutar atpl-a, uostalom ostalo mu je još blizu 44000 dionica znaći rješio se nekih 6% portfelja atlantske [cool] njemu zanemariv broj

živjeli!!!

Otpuštaju pomalo jedni za drugim! On je već treći ili četvrti "signal" iz ATPL! Mislim da bi oni otpustili i puno više ali im je sugerirano da to rade pomalo i jedan po jedan. Jer zna se šta bi uslijedilo sa dionicom ATPL da objave da je Lonza otpustio 30 000 dionica pa Jerković 28 000…!
Ovako malo pomalo otpuštaju i ne utječu previše na cijenu za sljedećeg prodavača. Mislim da je za desetak dana na redu Uskoković ili netko iz obitelji! Ne svidja mi se to! A što je još znakovitije takva
otpuštanja su i po drugim tvrtkama!
Ne želim biti pesimista…ali…mislim da je Mesić u pravu, kad kaže da prava kriza kod nas nije ni počela, a sudeći po otpuštanjima dionica moglo bi na jesen biti "drž gaće"!


""Obavijest o otpuštanju dionica izdavatelja od strane člana uprave izdavatelja""

opet opuštanje od člana uprave…….ovo ne miriše na dobro………..


Tako se govorilo i kad je Jerković prodo a ono skočila dionica 400 kn.

IMT?


""Obavijest o otpuštanju dionica izdavatelja od strane člana uprave izdavatelja""

opet opuštanje od člana uprave…….ovo ne miriše na dobro………..


Zašto opet panika?!? Ante Jerković je otpustio 10.000 dionica na 900 pa je poslje rasla 40%, Lonza je otpustio svega 10% portfelja i to nije uopće zabrinjavajuće.


Otpuštaju pomalo jedni za drugim! On je već treći ili četvrti "signal" iz ATPL! Mislim da bi oni otpustili i puno više ali im je sugerirano da to rade pomalo i jedan po jedan. Jer zna se šta bi uslijedilo sa dionicom ATPL da objave da je Lonza otpustio 30 000 dionica pa Jerković 28 000…!
Ovako malo pomalo otpuštaju i ne utječu previše na cijenu za sljedećeg prodavača. Mislim da je za desetak dana na redu Uskoković ili netko iz obitelji! Ne svidja mi se to! A što je još znakovitije takva
otpuštanja su i po drugim tvrtkama!
Ne želim biti pesimista…ali…mislim da je Mesić u pravu, kad kaže da prava kriza kod nas nije ni počela, a sudeći po otpuštanjima dionica moglo bi na jesen biti "drž gaće"!

Nisam primjetio da menađment ULPL otpušta dionice iako so najjači špekulati.
Papić je kupovao dionice JDPL ali ih nije otpuštao ni kada je JDPL bio na 25o.
U TNPL je to nepoznat termin.Tamo mislim da oni iz menađmenta i nisu vlasnici dionica.
LPLH ima čvrstu vlasničku strukturu i tamo nitko ne prodaje,a mislim i da neće.
Jedina crna ovca ATPL.
Zašto?Jako jednostavan odgovor.Ljudi iz uprave najbolje znaju da je ova cijena dobra za prodati i oni prodaju.Očekuju da će ATPL biti jeftinija jer znaju koliko firma piza.
Inaće je ATPL neuporedivo najskuplji brodar od svih,a kako vjerovatno sutra ide na niže povući će i sve ostale.Bilo bi jako korisno da napokon neki od dobrih poznavalaca ATPL izbaci NAV,pa biste
lako utvrdili zašto bježe i Jerković , Lonza i ostali.


Nisam primjetio da menađment ULPL otpušta dionice iako so najjači špekulati.
Papić je kupovao dionice JDPL ali ih nije otpuštao ni kada je JDPL bio na 25o.
U TNPL je to nepoznat termin.Tamo mislim da oni iz menađmenta i nisu vlasnici dionica.
LPLH ima čvrstu vlasničku strukturu i tamo nitko ne prodaje,a mislim i da neće.
Jedina crna ovca ATPL.
Zašto?Jako jednostavan odgovor.Ljudi iz uprave najbolje znaju da je ova cijena dobra za prodati i oni prodaju.Očekuju da će ATPL biti jeftinija jer znaju koliko firma piza.
Inaće je ATPL neuporedivo najskuplji brodar od svih,a kako vjerovatno sutra ide na niže povući će i sve ostale.Bilo bi jako korisno da napokon neki od dobrih poznavalaca ATPL izbaci NAV,pa biste
lako utvrdili zašto bježe i Jerković , Lonza i ostali.

Kolega Lopina mozda oni ipak vise vjeruju svjetskim analiticarima nego talentima sa Foruma. Ovo je misljenje jednog od njihovih kolega

Quote

THE recent sharp rise in dry bulk shipping freight rates could result in long-term damage to the market, warns Precious Shipping managing director Khalid Hashim.

Unquote

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ali nije mi samo jasno kako to da nisu prodavali i izlazili kad je bilo ATH? i BTW mislite da imaju dionice samo na svoje ime…. [wink] pa nisu vesla sisali, kad je bila atpl po 15 kuna, ej ljudi….
a od 15 do 3600 je puno puno love…. pa da ih je samo 1 000 bilo to je već fino a kamoli 10 000….

DOBIT IZ 2008. I KOREKCIJA PLANOVA DUBROVAČKOM BRODARU OLAKŠALI KRIZU
»Atlantska« osigurala likvidnost

" …. Promptnom korekcijom planova krenuli su u stratešku zaštitu bilance jezgre poslovanja. Zamrzavanje investicijskih projekata iz diverzificiranog poslovanja, poput ulaganja u vlastite hotele i marinu, potom zamjena ugovora s korejskim, kineskim i vijetnamskim brodogradilištima bez plaćanja kaznenih penala, ali uz strateški iskorak na tržište prijevoza tekućeg tereta – bili su ključni potezi uprave povučeni u cilju zaštite stabilnosti i likvidnosti.
Atlantska je u ovu godinu ušla sa, kako navodi predsjednik Uprave Ante Jerković »pristojnim iznosom na računu«, točnije s nešto manje od 100 milijuna dolara, te s dobiti od 144 milijuna dolara iz poslovanja 2008., čime je – ukoliko intenzivna kriza potraje – Atlantska plovidba osigurala likvidnost za dvije godine. Oporavak cijena vozarina prema riječima Jerkovića već sada navodi da će očekivani gubitci biti niži od planiranih 30 milijuna dolara.
Atlantska plovidba još je u rujnu 2008. reagirala, te je sa korejskim STX brodogradilištem kod kojeg je naručila gradnju capesizea dogovorila da umjesto capesizea, STX gradi za njih 2 tankera, tzv. product cariera, namijenjenih prijevozu sirove nafte, derivata i lakih kemikalija.
– Prvi naš korekcijski potez ujedno je i strateški iskorak Atlantske plovidbe na tržište prijevoza tekućih tereta – naglašava Jerković, s obzirom da se ovaj dubrovački brodar do sada orijentirao samo na prijevoz rasutog tereta. Došlo je do korekcija ugovora i s kineskim brodogradilištem gdje je, bez plaćanja kaznenih penala, dogovorena gradnja dva panamaxa umjesto četiri. Brodograditelji, i sami u deficitu s narudžbama, priznali su uplaćene gotovinske avanse, pa Atlantskoj preostaje još 40 posto plaćanja od cijene novogradnji. Od tri novogradnje u Vijetnamu, svake vrijedne po 28 milijuna dolara, namjeravaju otkazati posljednju."

http://novine.novilist.hr/default.asp?WCI=Pretrazivac&WCU=28602863285E2863285A285828582861286328632863285C285A285F28612861286028632863286328592863J

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Otpuštaju pomalo jedni za drugim! On je već treći ili četvrti "signal" iz ATPL! Mislim da bi oni otpustili i puno više ali im je sugerirano da to rade pomalo i jedan po jedan. Jer zna se šta bi uslijedilo sa dionicom ATPL da objave da je Lonza otpustio 30 000 dionica pa Jerković 28 000…!
Ovako malo pomalo otpuštaju i ne utječu previše na cijenu za sljedećeg prodavača. Mislim da je za desetak dana na redu Uskoković ili netko iz obitelji! Ne svidja mi se to! A što je još znakovitije takva
otpuštanja su i po drugim tvrtkama!
Ne želim biti pesimista…ali…mislim da je Mesić u pravu, kad kaže da prava kriza kod nas nije ni počela, a sudeći po otpuštanjima dionica moglo bi na jesen biti "drž gaće"!

Nisam primjetio da menađment ULPL otpušta dionice iako so najjači špekulati.
Papić je kupovao dionice JDPL ali ih nije otpuštao ni kada je JDPL bio na 25o.
U TNPL je to nepoznat termin.Tamo mislim da oni iz menađmenta i nisu vlasnici dionica.
LPLH ima čvrstu vlasničku strukturu i tamo nitko ne prodaje,a mislim i da neće.
Jedina crna ovca ATPL.
Zašto?Jako jednostavan odgovor.Ljudi iz uprave najbolje znaju da je ova cijena dobra za prodati i oni prodaju.Očekuju da će ATPL biti jeftinija jer znaju koliko firma piza.
Inaće je ATPL neuporedivo najskuplji brodar od svih,a kako vjerovatno sutra ide na niže povući će i sve ostale.Bilo bi jako korisno da napokon neki od dobrih poznavalaca ATPL izbaci NAV,pa biste
lako utvrdili zašto bježe i Jerković , Lonza i ostali.
[/quote]
Zašto je bježao Floki iz KOEI-ja na 400, zašto je bježao Đukan iz IGH na cca 2500 do 3000 ? Očekuje se ponovno BDI up i do kraja tjedna se ATPL više neće moći kupovati na 1000. Ovo me podsjeća na onaj tekst o problemima brodara na seebizu kada je BDI skočio 5%, a ATPL zaronila 5%. Do kraja tjedna ponovno očekujem ATPL na bar 1200 kuna, samo prije toga očekujte jak fondovski ukrcaj sutra i najkasnije preksutra.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

otkud li mi samo ovaj mutan osjećaj da se pola forumaša sada pita jesu li baš oni bili ti koji su lonzi platili 1375 za svoje nove dionice…

a zbilja zašto nije prodao 30000? tako bi srokao cijenu da bi onda mogao onih 25000 koje nije htio prodati opet kupiti u pola cijene.

eto samo tako da mu dam bubu u uho za sljedeći put, pomogao bi i meni [rolleyes]

New Report

Close