ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Derbyshire: ” ” Kako sam ranije napisao dakle dobit bi mogla biti između za cijelu godinu 250-400 milijuna Kn, ali sa ovom prodajom broda stavlja se vrijednost od minimalno 40 milijuna dolara do maksimalno 70 milijuna za ovaj brod. Dakle mogli bi očekivati sve ukupno 400 milijuna Kn dobiti u cijeloj godini ili sveukupno 286 Kn po dionici, osim ako tom prodajom ne smanje još obveze i kupe još povoljniji brod. Ima dosta prostora za špekulacije.Pozdrav[smiley2]

Mislim da malo pretjeruješ s iznosom od prodaje.
Stavljam 2 linka čisto radi usporedbe našeg broda i prodaje drugog takvog broda, iako je razlika prodavati sad i prije 6 mjeseci kao u vijesti s drugog linka, ali opet je previše tvoj iznos od čak 40-70 milijuna.
Ispravite me ako griješim…
Živjeli!
http://www.atlant.hr/flota/MB_Sveti_Vlaho.html
http://www.shippingtimes.co.uk/item584_excel.htm

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



Odlična zamjerka, sada korigiram vrijednost ali zato sada postoje špekulacije………….. brodu je otpisana amortizacija dakle sada se prodaje po čistoj cijeni bez amortizacije……. Evo sada stavljam da bi za brod mogli dobiti bez problema 25 milijuna dolara, a vidjeti ćemo što će se zbiti jer vozarine su otišle dosta……… Pozdrav svima[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ja sam nekako uspio zaboraviti da ide dividenda od 10 Kuna po dionici pa davio kolege na private,
ne mogu doci na skupstinu, na nekom drugom kontinentu sam u to doba, pa ako netko zeli isto dati glas protiv isplate dividende ja bih se prikljucio. neka bolje tih 13mKn uloze u nesta.

slažem se bolje ulagat

Dali je ovo taj pravilnik koji se cekao od Hanfe u svezi Mirovinaca i njihovog ulaska u JDD? Pozdrav

Svaka čast, kolega boro777!
Zahvaljujem na informaciji iz Hanfe!

Znači li ovo da mirovinci već ulaze?
Ako da, onda je vrijeme jeftinog dokupa stvarno iza nas!

p.s. Gdje je kolega Basil? On bi sigurno imao što za kazati na temu NAV-a?

Pozdrav i mirno more!

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!

Pa zar nitko nije pročitao Pravilnik, pa radi se o propisivanju načina vrednovanja imovine fonda. Ulaganje u JDD trebali bi propisati Pravilnikom o dodatnim kriterijima ulaganja mirovinskih fondova ili tako sl.

NEKA MI NEKO OBJASNI ZASTO SVE PADA STO JE U PLUSU A, RASTE ONO STO JE U MINUSU[smiley9][smiley9]


Pa zar nitko nije pročitao Pravilnik, pa radi se o propisivanju načina vrednovanja imovine fonda. Ulaganje u JDD trebali bi propisati Pravilnikom o dodatnim kriterijima ulaganja mirovinskih fondova ili tako sl.


Nema ovaj Pravilnik veze s onim što ga svi očekuju!


deus: ” Pa zar nitko nije pročitao Pravilnik, pa radi se o propisivanju načina vrednovanja imovine fonda. Ulaganje u JDD trebali bi propisati Pravilnikom o dodatnim kriterijima ulaganja mirovinskih fondova ili tako sl. ” Nema ovaj Pravilnik veze s onim što ga svi očekuju!

Ma da, to sam i ja pokušao reći da se ne radi o istom Pravilniku, da to što čekamo treba Hanfa propisati Pravilnikom o dodatnim kriterijima ulaganja mirovinskih fondova (tako se nekako zove i postojeći Pravilnik), ali nisam naveo citat na koji odgovaram.


NEKA MI NEKO OBJASNI ZASTO SVE PADA STO JE U PLUSU A, RASTE ONO STO JE U MINUSU[smiley9][smiley9]

To ti je normalna pojava na burzi,kad cijena više nemože rasti ona če pasti i obrnuto.Veliki vode igru(fondovi i banke).Oni kupuju nisko,polako dižu cijenu i prodaju kad procijene da je došlo do granice gdje če stati(to procijene po broju naloga za kupnju i prodaju).Pošto oni počnu prodavati veče količine cjena počne padati,ako ne padne dovoljno oni potpomognu pad tako da i sami prodaju manju količinu jeftino.E,kad procijene da dalje neče padati ili ne žele da dalje pada oni počnu kupovati i dizati cijenu i igra počinje iz početka. Izgleda jednostavnu ali nije,komplicirano je jer mjenjaju taktiku ,ponekad okrenu stvar na glavu.Naprimjer zaustave rast na dva dana ,mi koji pratimo brže prodamo(naravno njima)kad ono raste još 10%.itd,,itd.
Znači raste kad velikima to odgovara a pada isto kad velikima to odgovara.Nema sistema,nema logike,nema pravila.I još nešto:IZVJEŠČA, GRAFOVI,DOBIT,GUBITAK,zapamti,sve je to ugrađeno u cijenu do onda kad objave.Nikad neče rasti na osnovu toga što je bilo,samo na osnovu očekivanja što bude.
Neki se neče složiti mojom teorijom,pa bi zamolio, da se na ljute,nek napišu svoju verziju,nikad ne postoji samo jedna istina.[smiley10][smiley10][smiley10]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

dobro ste to opisali – uglavnom je tako ![smiley2]

New Report

Close